Budowa od blisko dwudziestu lat 

  • Dzisiaj, 10:54 (aktualizacja Dzisiaj, 11:25)
  • Bartosz Lipiński
Budowa od blisko dwudziestu lat Mieczysław Sobolewski (w środku).
W Augustowskim Centrum Edukacyjnym, a także w II Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii i Polaków na Świecie, od lat nie ma sali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Na taką rzeczywistość zwrócił uwagę jeden z radnych powiatowych, który przypomniał, że idea powstania takiej hali istniała blisko dwadzieścia lat temu. Starosta zauważył, że na terenie miasta działają bazy sportowe jednostek powiatu i mogą korzystać z nich szkoły.

Bartosz Lipiński

Wniosek ikony augustowskiego sportu

Mieczysław Sobolewski to jedna z ikon augustowskiego sportu. Przez lata trenował kolejne pokolenia piłkarzy augustowskiej Sparty i zasłużył sobie na miano symbolu klubu, a może na tytuł legendy. Dzięki swojemu wieloletniemu zaangażowaniu, przez sympatyków traktowany, jako postać niemal pomnikowa. Teraz z jego bogatego doświadczenia czerpać może też rada powiatu, której jest członkiem i przewodniczącym komisji infrastruktury technicznej. Ale nie zapomina również o krzewieniu kultury fizycznej i jest w tej dziedzinie niewątpliwym autorytetem.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miszigan
Miszigan 10.08.2019, 21:02
WW niech robi training
men family
men family 08.08.2019, 21:27
Panie Chińczyk chny to komuna nie myślę się cofać ... Na zachodzie nie ma tak różowo jak Pan pisze , chyba że dobrze się trafi. life na wynajmie ,a jak Pan zakredyci się na dom to ni wakacji i dwóch samochodów nie będzie ...
C-wska
C-wska 08.08.2019, 12:39
Czytając artykuł i komentarze , taka refleksja mi się nasunęła. Gdyby nasi rządzący mądrzej planowali inwestycje to za pieniądze wydane na bazę kajakarzy mogłaby powstać hala sportowa i bardziej funkcjonalna (tansza w utrzymaniu) wtapiajaca się w architekturę baza dla kajakarzy !
as
as 09.08.2019, 19:47
to jest to
laki
laki 08.08.2019, 18:43
Zgadzam się to baza przeinwestowana i będzie zgubą obecnych. Funkcja tej bazy dla kajakarzy jest przeinwestowana. Koledzy od projektu A.W i W.W nie mieli rozsądku gospodarza. Sam projekt jest mało praktyczny w naszych warunkach.
Projekt bardzo drogi i nie potrzebny. Można było zdecydowanie skromniej. Czemu nikt nie konsultował tego z osobami którzy w tym siedzą????
emeryt
emeryt 10.08.2019, 09:31
Bo WW był najmądrzejszy, nie musiał się z nikim konsultować, to chodząca encyklopedia.
Nowe  szaty cesarza po augustowsku
Nowe szaty cesarza po augustowsku 14.08.2019, 20:03
Takie miał o sobie mniemanie właśnie, w czym skutecznie go utwierdzało jego ķółko klakierek, które za jego czasów przeżyło swój nie do powtórzenia rozkwit i apogeum awansu
piramidalny..:))
piramidalny..:)) 14.08.2019, 10:05
bo chciał mieć pomnik?
Suwaliszki
Suwaliszki 10.08.2019, 09:47
Ww był człowiekiem proszę pani. Wiadomo, że to pani ukrywa się pod emerytem.
dobroczyńca
dobroczyńca 14.08.2019, 10:10
był człowiekiem dostępnym nad wyraz wszystkim w potrzebie będącym paniom.. bez względu na porę dnia i miejsce, w pracy, w delegacji, na spacerze... koncercie
emeryt
emeryt 11.08.2019, 08:32
Był człowiekiem, szczególnie gdy zwalniał pracowników, a dzieci pozbawiał chleba.
Posuw
Posuw 11.08.2019, 12:12
Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka La la
podleśna
podleśna 14.08.2019, 10:11
a renia tak :):)
ul sanatoryjna
ul sanatoryjna 14.08.2019, 21:14
vel Lodzia
men family
men family 07.08.2019, 23:16
Panie Kim, a społeczeństwo mądre, wykształcone i inteligentne wie o tym że bez pracownika fizycznego nie było by Jego... Poza tym napisał Pan że więcej zarabia wiec nauka się opłaciła. Podatki z Pana dochodów zostaną przeznaczone na jak nie na rodziny , to na co innego ...
Panie Emeryt zgadzam się że składki większe to i emerytura wieksza powinna być.
Chny wychodzą na prowadzenie ,a u nich około 1360. mln ludzi ,wiec trochę nam brakuje...
chińczyk
chińczyk 08.08.2019, 12:58
Chiny wychodzą na prowadzenie? ale jakim kosztem? jeżeli marzy się Panu aby życie pracowników fizycznych wyglądało jak w Chinach to gratuluję wiedzy i ambicji.... Pracownik fizyczny na zachodzie Europy bez problemu wynajmuje mieszkanie, posiada samochód, a nieraz dwa w rodzinie i jeździ na wczasy zagraniczne do Grecji, Hiszpanii , Egiptu itd... i nie martwi się że nie starcza mu z miesiąca na miesiąc... a w Chinach??????
Z II LO
Z II LO 07.08.2019, 12:47
W II ogólniaku nawet szatnia od w-f jest koedukacyjna - korzystają albo dziewczęta, albo chłopcy, a powierzchnia owej szatni to może 1/5 powierzchni sali lekcyjnej, 10 osób to już tłok. Przy w-fie w trakcie lekcji trudno organizować czasochłonne wyjścia na zewnętrzne obiekty. W przypadku zajętej salo-auli zajęcia na korytarzu w piwnicy, który stanowi też przecież ciąg komunikacyjny. Nie dziwić się potem, że na wychowaniu fizycznym nikt ćwiczyć nie chce! Czy to w ogóle jest higieniczne czy bezpieczne?
ex
ex 14.08.2019, 23:19
To były burmistrz wylądował teraz "na korytarzu w piwnicy"? A to ci heca.
młodzież
młodzież 09.08.2019, 19:45
A jakiego polityka obchodzą problemy młodzieży, która nie chodzi głosować? Niech idą kajakiem pływać (najlepiej w grudniu) i się odpier...
Może basen
Może basen 08.08.2019, 09:05
Zrobić w planie lekcji po 2 godziny w-f pod rząd i na darmowy basen, darmową komunikacją uczniowie powinni jeździć. Basen powinien być przede wszystkim dla uczniów do godz. 15.00
men family
men family 07.08.2019, 11:31
skąd wezmiesz emeryturę leśny ludku ? Są tu jeszcze takie rodziny co chcą mieć więcej dzieci i chcą zostać w Augustowie . Patrząc na niektórych Paniczów co się wyuczą i z tąd wylatują przy pierwszej lepszej okazji do większego miasta,a tam kariera i na tym koniec . Widze poprostu potencjał w większych rodzinach.
Emeryt
Emeryt 07.08.2019, 17:37
A co do emerytury proszę szanownego pana… to każdy powinien ją taką mieć ile sobie odłożył podczas lat składkowych…
Dlaczego ja, skoro inwestowałem w siebie i moi rodzice, nieraz kosztem wielu wyrzeczeń, skoro posiadłem wiedzę którą później w życiu wykorzystałem i płaciłem duże składki przez 40 lat pracy, a teraz nie mogę otrzymać tego co wpłacałem, bo duża część moich składek poszła na tzw. dzieci od family men… i emerytury minimalne tych co prawie w ogóle nie pracowali???? Ja chcę tylko swoje proszę pana i nic więcej…. A i tak dostanę mniej bo statystycznie po emeryturze będę żyć około 10 lat (oby) a kasy odłożyłem na lat 30…. I to właśnie ta kasa jest dla pana, ale proszę nie dziękować…
Kim
Kim 07.08.2019, 15:15
Hmmm…. Śmiać się czy płakać? efekt 500+ czy co?
Ci Paniczowie co wyjadą i zrobią karierę to akurat płacą największe składki… z których później korzystają najczęściej wielodzietne rodziny… bo proszę Pana family men, pieniądze z budżetu to podatki ludzi.. i im ktoś więcej zarabia tym więcej tych podatków płaci....
Nie od dziś wiadomo że liczy się jakość (społeczeństwo mądre, wykształcone i inteligentne), a nie ilość… bo MOPS nie nadąży… no chyba że ma Pan na myśli mięso armatnie jak w Korei PŁN... to wtedy zgadzam się z panem i płódźmy dzieci na potęgę...
men family
men family 07.08.2019, 17:08
Według szacunków Centrum Adama Smitha wychowanie dziecka (do 18 roku życia) to koszt ok. 200tys zł czyli około 1tys zł miesięcznie. Finansując wychowanie dziecka kupuję produkty i usługi, które są opodatkowane (VAT, PIT, CIT, akcyza, itp.) Poziom opodatkowania w Polsce to ok 40-45%, czyli z 1 tys złotych państwo otrzymuje ok 450 zł w różnego rodzaju podatkach i parapodatkach. Zatem 500+ to de facto zwrot podatku zapłaconego w kosztach wychowania dzieci.
justice
justice 07.08.2019, 17:45
ale gdzie jest logika w Pana wypowiedzi? Według przedstawionej analizy 500+ to jest zwrot dla kogoś kto płaci miesięcznie 1000 zł podatku.... Ale krytykuje pan karierowiczów którzy płacą dużo większe podatki niż 1000 zł miesięcznie, a więc dokładają się do innych na finansowanie ich potrzeb, prawda? Co według Pana ma powiedzieć biznesmen który dzięki swojej wiedzy zarabia 1 mln zł miesięcznie i płaci za ten okres około 200 tys. zł podatku ,a ma jedno dziecko? Sprawiedliwe? Tylko proszę nie używać argumentów że to na pewno złodziej....
Jam
Jam 07.08.2019, 00:59
Halę chcą budować, nie mogą boiska zapełnić.
Robot
Robot 06.08.2019, 13:37
BRAWO!!! PANIE RADNY!

"... są kajaki, można ćwiczyć narciarstwo wodne, pójść na siłownię, to wielu chętnych nie ma –stwierdził J. Szlaszyński." - może dlatego, że młodzież chciałaby grać na wuefie w piłkę ręczną czy koszykówkę, a nie ma gdzie. Przecież te "sale gimnastyczne" w szkołach średnich to jakiś smutny, komunistyczny żart. Ale po co dbać o młodzież, niech się kisi ...
Prof
Prof 07.08.2019, 21:21
Lepiej historii się uczyć
sam jak kajak
sam jak kajak 06.08.2019, 15:23
już lece kajakiem pływać na wf hahaha
men family
men family 06.08.2019, 09:10
demografia ? A co z rodzinami co chcą mieć więcej dzieci , a nie mogą ze względu na za małe mieszkanie ? Podkreśla ''chcą'' wybierają dzieci ,a nie karierę .
baby
baby 07.08.2019, 17:26
To kup sobie większe mieszkanie... czasy rozdawnictwa już chyba minęły... chociaż w sumie nie jestem tego do końca pewien. ps. ostatecznie możesz też wstawić łóżka piętrowe...
leśny ludek
leśny ludek 06.08.2019, 13:03
To rozumiem inni im mają sponsorować większe mieszkanie?
sportowiec
sportowiec 05.08.2019, 22:00
Polityczna rozmowa małych ludzi przed wyborami...Dyrektor ACE to wyjątkowy specjalista od budów.....
August
August 05.08.2019, 18:42
A kto to będzie utrzymywał i za co. Za chore ambicje kilku panów. Może z własnej kieszeni dorzucą bo z państwowej to każdy potrafi.
Ronaldo
Ronaldo 05.08.2019, 16:28
I usłyszał Pan , Panie Mietku (były Pana wychowanek w harataniu w gałę).. Dla starosty liczą się inne cele a nie sala sportowa... Niech uczniowie idą do sali miejskiej a jak nie będą mogli to winne będzie miasto... i po co budować jak można na tym zbudować kapitał polityczny przed wyborami? Niech miasto będzie "be"| a starostwo "cacy".... A co starostwo robi dla miasta Augustowa????????

Pozostałe