Półmaraton z nową trasą  

  • 06.08.2019, 06:44
  • Jolanta Wojczulis
Półmaraton z nową trasą
Tradycyjnie jak co roku w naszym mieście odbędzie się Pólmnaraton Augustowski. Miłośnicy biegania zjadą się do nas w październiku. Przypominamy, że trwają już zapisy na tę biegową imprezę.

 

 


Jolanta Wojczulis

W tym roku trasa półmaratonu przebiegać będzie trochę inaczej. Start usytuowany będzie tuż przy Molo Radiowej Trójki. Następnie biegacze udadzą się na koniec bulwarów nad jeziorem Necko, po czym lasem do Alei Kardynała Wyszyńskiego i następnie do ACE, tam będzie nawrót. Stamtąd pobiegną ponownie tą samą trasą do amfiteatru, następnie bulwarami nad rzeką Nettą do hoteliku Karmel, tam znów będzie nawrót i biegacze pobiegną do początku ulicy Zarzecze. Następnie udadzą się tą ulicą do parkingów i stamtąd prosto do mety, która będzie się znajdować przy samym amfiteatrze. W sumie uczestnicy będą musieli pokonać dwie takie pętle, czyli w sumie trasę półmaratonuo długości 21.097 km.

- W przedsięwzięciu, podobnie jak w roku ubiegłym, będą mogli wziąć udział także osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach– zaznacza Andrzej Zarzecki, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji, współorganizator sportowego wydarzenia.

Tradycyjnie wzorem lat ubiegłych zorganizowany zostanie także Bieg Charytatywny, który polega na „zbieraniu przebiegniętych kilometrów”. Każdy przebyty kilometr przez każdą osobę, która wystartuje w biegu powiększa pulę pieniędzy, ufundowaną przez Sponsora Biegu. Kwota ta zostanie rozdysponowana na różne cele charytatywne.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.08.2019, 09:41
Powinno się wydzielić 1 pas dla ruchu samochodów. Przez pół maraton albo trzeba jechać na około albo w ogóle się nie wjedzie - jak np na lipowiec. Tak samo do Nowinki nie ma szans aby w trakcie trwania maratonu było można dojechać. W innych miastach jak są maratony to przynajmniej jest wyznaczony pas ruchu dla samochodów i normalne objazdy do danych ulic, a tutaj cyrk i paranoja policja nie puszcza.

Pozostałe