Skoki w blasku gwiazd 

  • 03.08.2019, 05:24
  • Jolanta Wojczulis
Skoki w blasku gwiazd
Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych za motorówką Lotto Netta Cup i Memoriał Zygmunta Kowalika już za nami. Nasz utytułowany Kamil Borysewicz z Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta, podopieczny Macieja Krzywińskiego w dziennej rywalizacji wywalczył trzecie miejsce. W konkursie nocnych skoków wylądował natomiast na drugim stopniu podium, natomiast jego klubowy kolega, Erwin Zawadzki na trzecim.

Jolanta Wojczulis 

Święto nart wodnych w Augustowie, czyli coroczne cykliczne zawody w skokach na nartach wodnych, odbyły się w sobotę, 27 lipca, na rzece Netcie tuż przy Karmelku. Zanim zacięta rywalizacja rozpoczęła się na dobre przedstawiciele AKS Sparta, czyli prezes klubu Zdzisław Sadowski, wiceprezes Krzysztof Andruszkiewicz oraz członek zarządu Agnieszka Grajewska złożyli wiązanki kwiatów na grobach dwóch niezapomnianych działaczy klubu Zygmunta Kowalika oraz Romana Kabrońskiego.

Niedzielne zawody uroczyście otworzył Zdzisław Sadowski oraz burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

-Najpierw skakali najmłodsi i dobrze, że mogli pokazać się przed augustowska publicznością. Później skoki były coraz dłuższe. Wszyscy spodziewali się rekordowych skoków z racji uczestniczących w zawodach zawodników. Vladimir Ryanzin to rekordzista akwenu nad Nettą. Kilka lat temu skoczył 67,70 m. Z kolei rekord naszego Kamila to 63,60 m, co jest rekordem Polski –mówi Krzysztof Andruszkiewicz. -Ostatecznie w konkursie dziennym wygrał Rosjanin skacząc 59,60 m, a sensacyjnie drugie miejsce wywalczył Litwin Ricardas Lazinskas skacząc 56,0 m. Kamil Borysewicz skacząc na odległość 54,30 m zajął trzecie miejsce. Kolejne miejsce zajął Erwin Zawadzki z rezultatem 52,1 m.

Wśród dziewcząt najdalej skoczyła Zuzanna Polkowska (26,7m) z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, wychowanka Rafała Jerucia, Gabriela Koszycka ze Sparty z kolei zakończyła rywalizację na drugim miejscu z wynikiem 19,87 m.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe