Siłacze z Augustowa dali czadu

  • 01.08.2019, 09:12
  • Jolanta Wojczulis
Siłacze z Augustowa dali czadu
Augustowscy strongmani mieli swój dobry dzień. W niedzielę, 21 lipca, przywieźli zarówno z Mistrzostw Europy Strongman U23 w kategorii jak i z Pucharu Burmistrza Gołdapi cenne medale.

Jolanta Wojczulis 

Siłacze reprezentujący nasze miasto mieli okazję wykazać się podczas dwóch startów i tym samym pokazać, że w naszych strongmanach jest moc. Pierwsze zawody w których rywalizował jeden z mieszkańców Augustowszczyzny, a dokładnie Adam Ostrowski, odbyły się w Samorine na Słowacji. Były to Mistrzostwa Europy Strongman U 23 w kategorii do 105kg. Adamowi , który reprezentował nie tylko nasze miast, ale też Polskę, udało się powtórzyć sukces z ubiegłego roku i wywalczyć srebrny medal i tym samym zdobyć tytuł wicemistrza Europy strongman U23 w kategorii do 105 kilogramów. Do pierwszego miejsca zabrakło mu tylko jednego punktu, a zwycięzcą został Litwin Gilbertas Tamulevicius. Adam rywalizował w takich konkurencjach jak: wyciskanie platformy na barki (160kg), zegar (300kg), przenoszenie miecza na odległość 20m (150kg) i wrzucanie dwóch ciężarków na schody (220kg i 240kg). Gratulujemy!

Kolejny sukces przypadł w udziale Konradowi Paszkiewiczowi, który wraz z Erykiem Paszkiewiczem i Michałem Skorupą, wzięli udział w zawodach o Puchar Burmistrza Gołdapi w kategorii OPEN. O najwyższe podium w zawodach tych rywalizowało 12 siłaczy z różnych rejonów Polski, w tym z Gołdapi, Olsztyna, Bydgoszczy, Gdańska, Wejherowa i Giżycka. Siłacze musieli się zmierzyć z następującymi konkurencjami: przeciągnie tira na odległość 20m (15,5t), spacer buszmena z yokiem na odległość 40m (320kg), konkurencja barkowa - wyciśnięcie trzech elementów nad głowę (axel - 110kg, belka - 130kg, hantel jednorącz - 80kg), uchwyt Herkulesa na samochodzie, przerzucanie kuli przez poprzeczkę (130kg) i przysiad ze sztangą na barkach (200kg).

Ostatecznie po zaciętej walce zwycięzcą zawodów został Konrad Paszkiewicz. Brawo! Jego kolega Michał Skorupa uplasował się z kolei na piątym miejscu, a jego młodszy brat Eryk Paszkiewicz skończył rywalizację na 9 miejscu.

Gratulujemy wszystkim strongmanom i życzymy kolejnych udanych startów.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe