Obrady XIII sesji Rady Miejskiej w Augustowie

  • 29.07.2019, 08:57 (aktualizacja 30.07.2019, 18:18)
  • Bartosz Lipiński
Obrady XIII sesji Rady Miejskiej w Augustowie
W poniedziałek, 29 lipca w Urzędzie Miejskim odbyły się obrady XIII sesji Rady Miejskiej w Augustowie. Porządek obrad dostępny jest na stronie: http://augustow.esesja.pl , natomiast relacje video z posiedzeń rady można śledzić pod linkiem: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/233/rada-miejska-w-augustowie.htm

Bartosz Lipiński

Proponowany porządek obrad:

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 04.08.2019, 12:52
Odpowiedz dla pani/pana IoI.A w której to szkole lub przedszkolu to dyrektor pracuje 18 godzin? Jestem bardzo ciekawa .Prawie każdego roku są konkursy na dyrektora.Proponuję wystartować i pani również będzie kołysać się na krześle przez pięć lat i nic nie robić.Życzę z całego serca.Łatwo obraża się ludzi i krzywdzi pod pseudonimem np. IoI .Osoba która to pisze nic nie reprezentuje swoją osobą.
X
X 04.08.2019, 22:00
Aniu kochana - pensum nauczyciela to od 18 godzin do 30 ( bibliotekarz). Jeśli ktoś jest dyrektorem to tyle właśnie godzin pracuje w placówce. Pozostałe do 40 godz tygodniowo to praca na sprawdzanie prac itp. więc nie wprowadzaj w błąd tylko zajrzyj do upublicznionych rozkładow godzin pracy np. dyrekcji jednej z największych szkół w augu i zobacz ile godzin pracują dyrektorzy - podpowiem-18. Sprawdź jeszcze czy teraz są w pracy( powinni być). Ja sprawdziłem sprawdź i ty. :) Uważam że dodatek funkcyjny należy się za efekty a nie za pieczątkę.
Mela
Mela 05.08.2019, 16:45
Dodatek funkcyjny należy się za bycie dyrektorem (który odpowiada za całą szkołę, także materialnie, i nie może zarabiać tyle samo co nauczyciel) i zależy od liczby oddziałów oraz innych zadań dodatkowych, np. nadzór nad halą sportową itp. Za efekty jest dodatek motywacyjny i jeśli dyrektor tylko buja się na krześle to może mieć 0 zł. Nie znasz prawa oświatowego X i nakłaniasz do jego łamania.
PS Godziny pracy dyrekcji podane do wiadomości na stronach szkół dotyczą przyjmowania interesantów, a w pozostałym czasie dyrektor chodzi na hospitacje, układa zastępstwa, pisze sprawozdania, odbywa narady, załatwia sprawy szkolne w urzędach, przegląda dokumentację nauczycieli itd. itp. Nie znasz się = nie zabieraj głosu.
lol2
lol2 05.08.2019, 20:37
Jak dyrektor odpowiednio pełni funkcję nie powinien obawiać się obniżenia dodatku. Jak ktoś ma coś na sumieniu to oburza się na forum internetowym :( Radzę dyrektorom zająć się pracą a nie polityką.
Mela
Mela 06.08.2019, 11:02
Nikt tu nie oburza się na obniżanie dodatku motywacyjnego za złą pracę. Mowa jest o dodatku funkcyjnym - to dwie RÓŻNE sprawy. Doucz się najpierw, a potem pouczaj.
wiwat totalna opozycja
wiwat totalna opozycja 31.07.2019, 09:39
jak się zajrzy w komentarze, to jakby na zlecenie wiadomej partii opozycyjnej
Łubudubu, Sieńko najmądrzejszy, Iza najpiękniejsza, Cieślik zbawca narodu. Trójca święta pod wezwaniem Schettinnno
Brawo brawo brawo
Darek
Darek 30.07.2019, 16:05
Czego.oczekiwac.od.kolejarki.dobrze.za.kazde.posiedzenie
nie.jest.poprzedzone.modlitwo
Opinia
Opinia 30.07.2019, 15:46
Niski poziom wladzy w Augustowie. A same miasto nie rozwija się. Jest to bardzo smutne.
Konon
Konon 30.07.2019, 15:40
Takiej arogancji p Chodkiewicza dawno nie było i dlatego P Karolczuk zaniemówił chyba ze strachu?????
Kuba
Kuba 30.07.2019, 14:09
Hmm tylko gdzie ta sesja na e-sesji - czy tylko ja jej nie widzę? Przyznam, że chociaż nie mieszkam w Państwa mieście, to sesje lubię oglądać. Za poprzedniej kadencji - brało się popcorn i przynajmniej dużo śmiechu było. Teraz - jest to smutne. Augustów to piękne turystyczne i królewskie miasto, które zasługuje na to, by rządzili nim mądrzy ludzie, a miasto rozwijało się, jak np. Suwałki czy Ełk. Teraz powiedziałbym, że się zwija. Smutne jest też to, że na ulicach jest po prostu brudno, co sam osobiście podczas przyjazdów obserwuje. Jedyna wiara i nadzieja w mieszkańcach Grodu nad Nettą, że może podejmą działania i wybiorą władze, które będą działać, a nie tylko pięknie i kwieciście mówić z komórką w ręku, lub kłócić się. Zadbajcie o to, by młodzi ludzie do Was wracali po studiach - chcieli tu żyć i zakładać rodziny. Teraz wyjeżdżają. Działajcie, żeby za 20 lat cały Augustów nie był jednym wielkim sanatorium. Polityka nigdy nie powinna wkraczać na szczeble samorządu terytorialnego i kreować jego działalności. Tu zawsze powinno liczyć się dobro mieszkańców, które powinno być priorytetowe. Walczcie o siebie bo walczycie o przyszłość swoją i swoich potomków. Niech Augustów rozwija się, niech będzie wzorem, niech będzie miastem zarządzanym przez mądrych ludzi i dla ludzi.
Fed
Fed 30.07.2019, 16:41
Muszą obrobić ją w Rodo. Za kilka dni się pojawi
Słuchacz
Słuchacz 30.07.2019, 11:39
Pani Izo, młodszy pani kolega sztukę erystyki ma opanowaną do perfekcji , dlatego merytoryczna polemika z osobą, która dąży jedynie do wykazania swej wyższości w sporze nie jest wskazana. Nie ma takiej potrzeby schodzić niżej własnego poziomu.
Mini ssssss
Mini ssssss 30.07.2019, 13:19
Trzeba przyznać, mistrz manipulacji.
Przykry s
Przykry s 30.07.2019, 16:47
Fałszywy uśmiech i te glupkowate rozmowy
Ewa
Ewa 30.07.2019, 11:30
Miałem tę nieprzyjemność słuchania obrad sesji. Zachowanie pani przewodniczącej odbiega od jakichkolwiek standardów. Zachowanie władz miasta, próby wyciągnięcia w nic nie znaczącą dyskusje daje na myśl jedno... Czy na prawdę ci ludzie nas reprezentują? Czy są to ci sami, którzy zapewniali nas, że są z nami i robią wszystko co dobre dla miasta? Proszę państwa, jeszcze tak w historii miasta tego nie było. Jedynymi ludźmi poważnymi są Pan Cieślik, pan Sienkiewicza, pani Iza i pan Marcin. Więcej osób do żadnej ale to żadnej dyskusji się nie nadaje. I to jest przykre.
króliczek
króliczek 02.08.2019, 10:56
Prawdziwym bohaterem tej sesji był Marek Sznejder, Spokojnie i merytorycznie wypunktował manipulacje władz miasta przy uchwale o dodatkach funkcyjnych dla dyrektorów. Wystarczy obejrzeć posiedzenie komisji oświaty i widać, że punkt o tych dodatkach w ogóle nie został podjęty przez Wydział Edukacji, jakby celowo przemilczany, aby przepchnąć to ukradkiem. Wiceburmistrz, który ciągle mówi o dobru mieszkańców, tak naprawdę chyba ma ich za durniów, że nie zorientują się w tym przekręcie. Gołym okiem widać, że chciano to przemycić, bo niby wszystko było napisane, ale w uzasadnieniu powołano się TYLKO na dodatek za wychowawstwo. Dlatego zarówno związkom jak i radnym na komisji to umknęło. Jedynie radny Sznejder wykazał się bystrością i obnażył ten oburzający proceder. Ponadto władze miasta skompromitowały się, przyznając bez ogródek, że z dodatku funkcyjnego chcą uczynić również narzędzie do oceny pracy dyrektora, co jest skandalicznym nadużyciem, gdyż za jakość pracy przyznaje się dodatek motywacyjny, a nie funkcyjny (ten zależy od ilości oddziałów w szkole i dodatkowych obowiązków, a nie od widzimisię władzy). Takie podejście, w dodatku ujawnione bez ogródek, jest kompromitujące dla kompetencji i niestety, rodzi podejrzenia o próbę stosowania dodatku funkcyjnego "po uważaniu", a tym samym straszaka na dyrektora. To jest SKANDAL.
lol
lol 02.08.2019, 15:30
W takim razie Pan Starosta też traktuje dodatek funkcyjny jako "bat" na dyrektorów, ponieważ regulamin wynagradzania dotyczący szkół powiatowych również jest tak samo ustalony tj. nie ma minimalnej wartości dodatku funkcyjnego. Czemu nikt tym się nie bulwersuje? Ale widać, że "co wolno wojewodzie, to nie tobie smro..."
Żuk
Żuk 04.08.2019, 13:05
Prosta myśl się nasuwa: jeżeli w starostwie funkcjonuje podobny regulamin wynagradzania nauczycieli to może pisał go ten sam "organ"???
lol
lol 02.08.2019, 14:02
bardzo dobrze - i tak zarabiaja duzo przy 18 godzinach pracy, przy tablicy maja tylko 7 godzin, do pracy mają wicedyrektorów, wiec bardzo dobrze ... jak najmniejszy funkcyjny a jak najwięcej motywacyjny za sukcesy placówki a nie za ledwo zdane egzaminy czy bujanie się na krześle w przedszkolach- spójrzcie jak pracuje Kubuś Puchatek, jakie ma sukcesy, jak świetnie przygotowane są dzieci do dalszej edukacji...
Majka
Majka 04.08.2019, 12:51
A w którym to przedszkolu publicznym dyrektor ma zastępców? i buja się na krześle? Panie a może Pani Lol....ha ha ha a jakież to sukcesy ma "świetne" Przedszkole Kubuś Puchatek? Tak lobbowane przez opozycję. Na temat świetnego przygotowania do szkoły wystarczy porozmawiać z nauczycielami klas pierwszych..... Warto też wiedzieć, że w przedszkolach pensum dydaktyczne wynosi 25 i 22 godziny. Wiec to kolejna pomyłka Lol. !!!
Słabe to
Słabe to 04.08.2019, 22:07
Dyrektorzy owinni pracować 40 godzin a nie 22 ,25. Za co ten dodatek? I nie hejtuj pracy nauczycieli Kubusia Puchatka bo to przestępstwo. Podaj nazwiska nauczycieli ze szkol którzy narzekają na pracę tych pań - ja znam odmienne opinie .. chamstwo . A może się boisz o swój dodatek? - żałosne....słabe, niskie, wstyd
Majka
Majka 05.08.2019, 11:54
No... na podawanie nazwisk jest RODO, a wieść niesie. I o nic nie muszę się bać. I za nic nie muszę się wstydzić.
Totalna kompromitacja
Totalna kompromitacja 02.08.2019, 12:47
W punkt co do vice.
okropność
okropność 02.08.2019, 12:44
Uważam, że po publicznym ujawnieniu prawdziwych intencji przy manipulowaniu dodatkiem funkcyjnym jako elementem oceny pracy dyrektora związki zawodowe powinny cofnąć rekomendację dla tej uchwały. Jak widać, na słowo i obietnice nie można tu liczyć.
Wyborca
Wyborca 30.07.2019, 13:21
Przykre., że ludzie dali się tak zmanipulować.
Nocna zmiana
Nocna zmiana 30.07.2019, 11:09
A jak sprawnie poszły obrady. Trwały zaledwie, jakieś 10 godzin.
Co z tą dziurą?
Co z tą dziurą? 30.07.2019, 10:46
Co się dzieje z toaletami tymii słynnym na plaży? Tyle huku w mediach było, a tu połowa sezonu a załatwić się dalej nie można? Główna pani kierownik vel dyrektor vel super fachowiec wczoraj nie raczyła się wypowiedzieć w tym temacie?
Widz
Widz 30.07.2019, 08:49
Co to za modą na niebieskie opaski ?
Czyżby w ,,Waszym mieście" szykował się jakiś marsz równości czy coś takiego ?
Nic nie widziałem nic nie słyszałem
Nic nie widziałem nic nie słyszałem 29.07.2019, 21:32
Stół od pin pong jak zawsze.... Stołowa noga
psychofan
psychofan 29.07.2019, 20:33
Ja Pana Sieńko mogę słuchać godzinami. Najbardziej lubię jak krzyczy na przewodniczącą albo nazywa dokumenty gniotami
Pokaz kultury
brawo
brawo 29.07.2019, 21:46
Nazywa rzeczy po imieniu nie próbując owijać w bawełnę jak to co nie którzy to robią .No i oczywiście w sposób umiejętny stopuje co nie których mądrości .
Brawo Panie Adamie jest Pan Super
Mały s.
Mały s. 29.07.2019, 21:30
Po niżej krytyki odżywki tego którego znamy i wiemy. Torsje chwytają jak gębę otwiera i zaczyna swój slowotok
Bezpartyjny
Bezpartyjny 29.07.2019, 20:17
Państwo z PISu już przejrzeli na oczy, czy będziemy mysieli jeszcze trochę poczekać?
Ja
Ja 29.07.2019, 19:32
Pani przewodnicząca poczuła się już jak w sejmie zwracając się do radnych panie i panowie posłowie że aż p Szleszynska że śmiechu pod stół się schowala
mentor
mentor 30.07.2019, 00:14
Powinna wiedzieć, że aklamacja to jednomyślna decyzja bez głosowania. Tu było głosowanie, więc nie ma aklamacji. To nie jedyny błąd kompromitujący tę panią.
Bolek
Bolek 30.07.2019, 13:34
A mówiłem, że nie wszystkiego można się nauczyć. Po prostu trzeba mieć to coś.
wstyd
wstyd 02.08.2019, 13:30
Mimo brak "tego czegoś" warto przynajmniej mieć jakąś podstawową wiedzę o znaczeniach słów, których się używa.
Zbrakowane....
Zbrakowane.... 02.08.2019, 20:30
Wniosek. Trzeba mieć wiedzę i to coś...
Zakwas
Zakwas 29.07.2019, 21:30
Przewodnicząca.... Bez komentarza
Lol
Lol 30.07.2019, 15:32
Nr uchwały L 3 to było super czytanie przewodniczacj ale do pakowania pieczywa ta wiedza o rzymskich cyfrach nie potrzebna
Zen
Zen 30.07.2019, 18:02
Totalna kompromitacja!
Porażka
Porażka 30.07.2019, 08:05
Fakt, bez komentarza.
Ula
Ula 29.07.2019, 19:05
Z ogromną przyjemnością słucham Pana Adama Sieńko. Wspaniałe przygotowany, rzeczowy i wie o czym mówi. Więcej takich ludzi.
Parter
Parter 30.07.2019, 08:08
Wątpię abyśmy mogli liczyć na więcej. Nie w tej kadencji. Niestety.
Mieszanka
Mieszanka 29.07.2019, 17:53
Brawo Pan Leszek Cieślik. Mądrze mówi i miło się słucha.

Pozostałe