Mistrzostwa Litwy w Kajakarstwie

  • 24.07.2019, 14:33
  • Jolanta Wojczulis
Mistrzostwa Litwy w Kajakarstwie
W miniony weekend 19-21 lipca w Trokach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Litwy w kajakarstwie. W zawodach oprócz gospodarzy startowali zawodnicy z Finlandii, Estonii, Polski, Rosji. Polskę reprezentowali kajakarze z augustowskiej Sparty, startując niemal we wszystkich konkurencjach.

W sumie nasi reprezentanci wywalczyli 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale. Dwukrotnie na 500 i 1000 metrów zwyciężała Edyta Dzieniszewska – Kierkla, srebrne medale wywalczyli panowie K4 1000 m – Garbacz Marcin, Grygo Patryk, Garbacz Karol i Adam Wysocki, oraz Adam Wysocki w wyścigu na 5000 m. Brązowe medale: Faustyna Skorupa w K1 5000m, K2 500 – Garbacz Marcin i Garbacz Karol, K1 500 Adam Wysocki. Znakomicie również wypadła młodsza część reprezentacji Mikołaj Walulik i Łukasz Barszczewski w K2 500 zajęli IV miejsce, Łukasz Barszczewski w K1 1000 m również był czwarty. Natomiast dwójka Wojciech Polkowski i Kacper Dubnicki w wyścigu dwójek na 1000 m zajęli VIII miejsce. Wszyscy juniorzy starowali w kat. Open razem z seniorami, dlatego ich występy należy uznać za bardzo udane. Tak jak wyniki osiągnięte przez całą reprezentację.

Sparta

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe