Grzegorz Trochim mistrzem Polski

• 24.07.2019, 14:31
  • Jolanta Wojczulis
Ubiegły weekend obfitował w sukcesy sportowców z Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta. Świetne wyniki zanotowali narciarze wodni, ale także znakomicie poradził sobie kajakarz Grzegorz Trochim, który w Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie Klasycznym Młodzików wywalczył tytuł mistrza.

Jolanta Wojczulis

Dwudniowa rywalizacja (18-20 lipca) w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym, Mistrzostw Polski Młodzików oraz 8. Mistrzostw Polski w parakajakarstwie , rozegrana została na torze regatowym „Malta” w Poznaniu. W sumie rozegrano 120 wyścigów, w których reprezentanci 61 klubów walczyli o 28 kompletów medali. W Mistrzostwach Polski Młodzików zawodnik Sparty Grzegorz Trochim wywalczył złoty medal na dystansie 2000 m w K1 i tym samym został mistrzem Polski.

Gratulujemy zawodnikowi jak i jego trenerowi.