Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 10:00
Reklama

Szokujące zarzuty radnego

Podziel się
Oceń

W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1052 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Biegnijmy do kiosków, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Jest tańsza, a gazeta dostępna jest już we wtorek.
Szokujące zarzuty radnego

Krzysztof Przekop

Dzisiejszy wstępniak zaczynam od prognozy pogody. Przez kolejne dwa tygodnie przewiduję ładną, ciepłą aurę, dużo słońca, raczej bez deszczu. Mogą wystąpić lokalne burze. Jeśli ktoś planuje przyjazd do Augustowa, nie zawiedzie się. Chociaż rolnicy i działkowcy nie będą zadowoleni, bo tydzień deszczu byłby na wagę złota. Wszystkim nie dogodzisz.



Napisz komentarz

Komentarze

Zainteresowany mieszkaniec 29.07.2019 07:54
Gdzie mogę znaleźć porządek obrad dzisiejszej sesji RM. Jakaś dziwna cisza, brak jakiejkolwiek informacji na stronie UM i innych portalach. O co chodzi??? Transparentność gdzieś się zapodziała?

Również czytelnik 27.07.2019 13:47
Czy to prawda, że remont ul. Wojska Polskiego stoi pod znakiem zapytania?

Oglądaj 27.07.2019 20:29
Mam nadzieję, że to nieprawda. To najważniejsza ulica w mieście. Powinna już dawno być zrobiona. Poza tym wyrzucić do kosza dofinansowanie to byłoby karygodne. Każdy kto zagłosuje przeciwko zrobieniu tej ulicy chce, żeby Augustów pozostał brzydkim, zapyziałym miastem. Kto może to niech ogląda sesję w poniedziałek.

Czytelnicy 27.07.2019 10:29
Czytelnicy proszą gazetę o informację co dalej z psim parkiem i budowa nowego cmentarza? Podawane są informacje jakoby te dwie budowle miały się nie odbyć lub mieć opóźnienia w realizacji Nie znamy szczegółów i nie wiemy czy są prawdziwe dlatego ogromna prośba do redakcji o sprawdzenie i odpowiedź. Dziękuję

web 26.07.2019 18:16
Nie ma WW w strukturach decyzyjnych i wojna jeszcze większa a podobno to on był wszystkiemu winien ... ale PiSowcy daliście się wciągnąć i to za skrzynkę spadów z jabłonki

Pikuś 26.07.2019 18:46
W swoim czasie...ale to już przeszłość. Nie zauważyliście że nadzwyczajna rada na której odwołano poprzedniego a powołano nowego przewodniczącego została zwołana natychmiast po jego wyjeździe ? To było zgodnie dogadane ze wszystkimi poza nim. Persona non grata. Przegrani nie fiksujcie się na nim. Minęło jako cień obłoku i rozwiało się jak dym...

Gucio 27.07.2019 09:20
A jaki mógłby mieć wpływ gdyby był ? to znaczy że wciąż wzbudza respekt . Persona non grata dla tych co go tak traktują jest już od prawie 3 lat ale jakoś dał sobie radę i daje pomimo kłód rzucanych pod nogi . Niestety, słabość i zemsta idą w parze ...

Na respekt się pracuje 27.07.2019 10:04
Tu nie trzeba żadnej zemsty. Jak jest to widać. przegrał wybory ale został radnym. Na żadną funkcję w radzie nikt go nawet nie zaproponował, ani przed tem ani potem. Teraz też raczej nikt mu nie powiedział że szykuje się przewrót w radzie, bo pewnie by jedanak przyszedł. Widać tak było wygodniej dla wszystkich którzy wiedzieli co będzie . Zresztą nikt mu nie zabrania przychodzić na rady. Dostaje z pewnością zaproszenia na sesje jak wszyscy pozostali. Może przychodzić i być aktywny. Jak jest to widać. Nikt mu nic już nie musi rzucać pod nogi, bo nic nie robi.

Nie ma na kom się wyżyć 27.07.2019 11:50
Nie ma kogo bić palłką po głowie co? I będący sami swoje brudku piorą

Pieniądze to nie wszystko 27.07.2019 12:35
Szacunku się nie kupuje ani respektu tym bardziej .. bo z niewolnika nie ma wyrobnika o czym może jeszcze nie wiedzą . Nie umniejszałbym przegranej w wyborach 4 912:4 760 bo to tylko 125 głosów różnicy ..

bob 27.07.2019 22:47
A o pieniądzach tu nikt nic nie napisał tylko o pracy, aktywności i adekwatnego do tego szacunku Nikt niczego nie umniejsza, ale nie ma co też mitologizować.

Gr 24.07.2019 17:39
Taki był zadowolony ze stanowiska a teraz jakieś szokujące zarzuty? To też źle świadczy o tym Panu skoro jak był nieodwołany to cacy i nic nie mówił a jak odwołany to wszyscy źli. Polityka to jednak brudna sprawa i nikomu nie można ufać. Niezależnie z jakiej opcji.

Zadowolona 24.07.2019 17:37
Może i trochę zamieszania w radzie jest ale wreszcie dobrze się dzieje w mieście. Piękne kwiaty, czysto, ulicę budują. Dzięki panie Karolczuk za Norwida. Wreszcie po tylu latach równe chodniki. Oby tak dalej

MM 25.07.2019 01:12
a to pisze chyba ktoś z klubu wzajemnego adorowania NM oj porażka "zadowolona" zdejmij różowe okulary

apple 25.07.2019 08:29
Poszła Ola do przedszkola ...

Ślepowron 27.07.2019 21:32
Chyba te wielkie bryle jak denka od musztardowek hahahaha

Lol 29.07.2019 20:06
I dieta kubełkowe nie pomaga bo coś grubieje

Kolega po fachu 25.07.2019 06:19
Przestań Magda, bo to jest żałosne.

Ben 24.07.2019 07:46
Ta platforma to śmieszna jest w nasz Augustowie, majac możliwość odsuniecia w całości PiS od wladzy w Augustowie, to sie: obdarzyli, a potem obrazili i zabrali swoje zabawki. Jaka to opozycja która nie wykorzystuje takiej szansy?

Wyborca 24.07.2019 14:51
Ciekawy wpis ,tylko trochę myślenia brak ,Karolczuk zabiega i dostaje poparcie PiS w drugiej turze później mimo zgłoszonego kandydata PO na przewodniczącego rady (Adama sieńkę )Nasze miasto popiera Kleczkowskim to niby jak PO Koalicja mając 6 radnych na 21 ma odsunąć PiS nanie Ben trochę myślenia a nie szczucia i szukania winnych pewnie Tusk jest winny......

Ben 28.07.2019 22:58
Panie Wyboraca: odsunięcie PiS od władzy nie równa się przejęciu władzy, wystarczyło zgłosić i poprzeć kandydata NM na stanowisko przewodniczącego, a potem krytycznie przyglądać się temu co robią. Ale nie, zamiast tego się pooburzali a potem obrazili. Może pan wychwalać pod niebiosa (Sieńke i Cieślika) ale to nie nie zmieni faktu że Ci panowie sa z innej epoki, która przeminęła.

Ela 28.07.2019 23:22
Pan Cieślik i pan Sieńko to klasa sama w sobie. Dużo wody upłynie zanim ktoś z obecnego towarzystwa im dorówna.

August 29.07.2019 08:43
Chyba pan panie Ben jest z innej epoki ci panowie Cieślik i sieńko to normalni ludzie coś sobą reprezentują mają dorobek wykształcenie i doświadczenie, ta inna epoka to Niby Nasze Miasto które doprowadziło do zadłużenia,konfliktów i ogólnego marazmu jedynym osiągnięciem to propaganda sukcesu i to normalni ludzie mają popierać?

Kenobi 24.07.2019 15:18
I to jest właśnie dojrzałość polityczna . Widząc jak jest skonstruowane ,, Wasze Miasto " to nikt ze zdrowym rozsądkiem nie chce w tej układance uczestniczyć o czym przekonają się w dalszej perspektywie ,, Bezradni" Pis.

Marek 23.07.2019 21:10
Jak kupić prenumeratę w wersji elektronicznej ?

Jak żyć? 23.07.2019 17:58
Wysmiewano się z Walulika. Na każdej okładce gazety zamieszczane jego fotografie i coraz to nowsze wiadomosci. Nie pozostawiono suchej nitki na jego rodzinie i współpracownikach. Urzędników wówczas nazywano nieudolnymi. Proszę państwa, a co mamy teraz? Toalety z hasłem, " wszystkie d..... Na poklad"? Środek sezonu i syf jakiego jeszcze nie było. Ludzie sami odchodzą, coraz to nowe nabory. Tu Bareja się chowa. Wstyd proszę państwa, wstyd. Ale najważniejszy beti na portowej i fantastyczne wiadomosci na fb.

Kiks 25.07.2019 19:39
Ww to była wydmuszka, nic więcej. On nic sam nie potrafi zrobić

fuuuu 26.07.2019 05:18
To tak samo jak wasz Obecny hi, hi ,hi :-) :-)

Na masaż z nim 27.07.2019 10:23
Ani to przysrojne ani uśmiechnięte ani rozmowe.... ?

Ringo 27.07.2019 12:44
Dziewczyny z kołka wzajemnej adoracji nie poniżajcie się, rozumiem frustracje ale weźcie też pod uwagę ze postawiłyście na kogoś, zagrałyście i przegrałyście. Bywa.

Jgfygv 27.07.2019 13:39
Co to jest to koło?

Mati 27.07.2019 18:55
Jak będzie relacja z posiedzenia rady to popatrz

Wiem 27.07.2019 19:39
Aaaa to te co siedzą przy tym stole. Te brzydkie.

to se ne vrati 27.07.2019 22:07
to te co się spotykają po chałupkach z chłopcem z plakatu aby ponarzekać i powspominać

Sesja 28.07.2019 07:30
Aaaaaa, te co masaż zorganizowały, a ta jedna co mu wykupilas ta od składek.

Głodnemu chleb na myśli 28.07.2019 08:50
Oj sesja fiona, fiona sesja ty to tylko o jednym ...

Brrrrr 29.07.2019 13:44
Szczególnie ta z tymi krzywym ustami.

"w koło pier...o" 29.07.2019 07:43
JGFYGV to jeśli ktoś nie może przekroczyć swego wewnętrznego rubikonu poczucia krzywdy, frustracji, i ograniczeń do własnego wyłącznie punktu widzenia, ciągle wraca do przeszłości, w koło i w koło mówiąc to samo czyli "goni w piętkę"

O co chodzi? 29.07.2019 13:44
Jakiego rubikonu? Chodzi o kostkę Rubika?

O to ... 29.07.2019 16:29
Przekroczyć Rubikon ..wujek Google ci pomoże w odpowiedzi

Ewa 27.07.2019 13:41
Coś w tym jest. Pan Wojciech jest bardzo przystojny i szarmancki

Ona 27.07.2019 14:27
Pan Leszek to również przystojny mężczyzna. A ten jego zarost po pristu super hm....

Latałabyś jak gołębica 27.07.2019 15:23
Gdyby głupota i pustoa miały skrzydła ..

fuj 25.07.2019 21:13
zajmował się rikitikitak to i pisali

Fiona 26.07.2019 07:52
Rozumiem.... , zazdrość. No nie każdy może, niestety.... Ale, żeby swoje frustracje no forum wylewać?

? 26.07.2019 08:04
Właśnie żeś fiona to takaś wierna ..i nikt cię nie odczaruje...nie ma chętnych

Ta, tarata.... 26.07.2019 10:55
?, widzę, że i Tobie los nie sprzyja, stąd to rozgoryczenie i żal.

Smutna rzeczywistość 27.07.2019 10:22
Proszę państwa, proszę zwrócić uwagę na poziom komentarzy. Piszą ludzie wiemy którzy. Reprezentują poziom mniej niż zero. Obrażają, szykują, ponizają. Nie dyskutujemy z nimi. Nie ma sensu. Jak mówi przysłowie... Nie spieraj się z idiotami oni mają przewagę liczebną. Niech więc obrażają dalej, a efekty są już widoczne. Niech wypisują dalej. Róbmy swoje. I tak na marginesie, nie jestem niczym zwolennikiem. Bo z tej formy wypowiedzi korzysta wiele osób nie związanych z polityką czy jakąkolwiek przynależnością. Doprawdy przykre to czasy, że ci którzy gwarantiwali spokój nie potrafią tego zapewnić.

Czytelnik 27.07.2019 11:53
Brawo!

Fiki Miki 26.07.2019 17:44
Czyżby Fiona obeznana z możliwościami???? ma porównanie ? ???? Rozumie..no no. Jakby twierdzi że jest czego zazdrościć ? ?? Bo nie każdy.... Ale żeby tak na forum ...ha ha ...czasy się pozmieniały....

Gwizdorek z plakatu 26.07.2019 05:50
Za poprzednika też odchodzili sami i to niejednokrotnie fachowcy. Inych zwalnił ....Było tego. Czy on wogle wiedział co robi? Decyzje zmieniał nieraz 5 razy dziennie...

ogrodnik cudzych ogródków 26.07.2019 13:46
uczciwie, a rodzinę to najpierw samemu trzeba uszanować i zadbać

Ach te Fiony ... 28.07.2019 16:11
W temacie ogródków widać same specjalistki .. a pilnować swoich spadów nie łaska?

Bruk i Ridż 28.07.2019 17:54
Tak tak. Są tam tacy ogrodniczy co sądzą chwasty w piwnicy ?

Praca 02.08.2019 13:01
I na winklu ?

Temperatura: 22°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie
Reklama