Marian Dyczewski komentuje bieżące wydarzenia w mieście (video)

  • 19.07.2019, 15:57 (aktualizacja 25.07.2019, 20:57)
  • Marian Dyczewski
Marian Dyczewski komentuje bieżące wydarzenia w mieście (video) Marian Dyczewski
Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej Marian Dyczewski dokonał subiektywnej oceny bieżących wydarzeń w mieście Augustowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marian Dyczewski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (129)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kuropatwa
Kuropatwa 20.08.2019, 20:30
Ojej jaka strata. A taki ładny był, amerykański hehehe
Google
Google 19.08.2019, 20:46
Podobno w Strabagu miejsce pracy się zwolniło. Kto$ co$ ?????
😎
😎 27.08.2019, 17:16
Karma wróciła
Khgyuhb
Khgyuhb 20.08.2019, 07:21
To ty nie wierz??????? Głośno jest
Denio
Denio 21.08.2019, 13:17
Jakie trzebaa mieć kwalifikacje???
Uczciwość
Uczciwość 22.08.2019, 07:43
Bez kwalifikacji.
Chytrość
Chytrość 22.08.2019, 21:30
Ok
Majka
Majka 16.08.2019, 12:04
Panie Marianie bardzo trafnie ocenił pan sytuację!
Trzeba zorganizować referendum! Najlepiej przy okazji wyborów do parlamentu! Bedzie frekwencja i koszt niewielki !
Help
Help 16.08.2019, 21:58
Brawo. W panu nadzieja.
vito
vito 16.08.2019, 09:24
Panie Marianie , teraz pan przejrzał na oczy ? . Stary wróbel a dał się młodym na plewy nabrać ? . To było do przewidzenia , połowa głosujących augustowian to widziała i gdyby nie pana poparcie to nie byłoby tego co jest obecnie . Sytuacja w Augustowie jest adekwatna do sytuacji w całym kraju . Pieniądze idą , tylko nie tam gdzie trzeba ... no bo , przecież im się należało
Zzz
Zzz 24.07.2019, 17:46
Wreszcie robią Norwida. Brawo. Jak dla mnie możecie się kłócić, straszyć, sprzeczać ale najważniejsze że robota idzie. Czas jeszcze na zapuszczone baraki panie karolczuk
Uuuuu
Uuuuu 16.08.2019, 08:48
Łubu dubu, łubu dubu .... niech żyje nam prezes klubu . Tu mówiła .... Zzzzz
 YYY
YYY 24.07.2019, 18:21
BARAKI, BORKI, LIPOWIEC, KACZY, OSIEDLE KONOPNICKIEJ... Zapuszczony park w centrum miasta, bulwary, plaże itd.,itd. Przypominam Panu że w kampani wyborczej obiecał Pan wyasfaltować wszystkie ulice tego wymagające w pełnym standarcie tj. z chodnikami . Więc Brawo, Brawo do roboty..
czekam panie burmistrzu
czekam panie burmistrzu 23.07.2019, 17:01
panie burmistrzu Karolczuk, panie Chodkiewicz ile działek w strefie zostało sprzedanych?
Zastój i stagnacja
Zastój i stagnacja 15.08.2019, 15:08
Czy coś się dzieje w strefie? Jak wygląda sprzedaż działek? Gdzie mozna uzyskać jakieś info w tej sprawie?
Wituś
Wituś 16.08.2019, 08:50
W sadzie ... pod drzewami owocowymi
Jabł0ń
Jabł0ń 16.08.2019, 16:11
Znamy ten sąd..... Owocowy. Tfu
jak  dalej będzie taka kolejka to kolejarzem zostanie
jak dalej będzie taka kolejka to kolejarzem zostanie 24.07.2019, 21:54
Czekamy na nowe przedsiębiorstwa burmistrzu, na miejsca pracy. Mówił pan że przedsiębiorcy czekają do pana w kolejce chętni inwestować w Augustowie.
Droga wolna
Droga wolna 18.08.2019, 15:39
Ta kolejka ciągnie się od ACE aż do ronda przy Orlenie .... zwłaszcza w weekendy sezonowe. Tylko nikt nie chce się zatrzymać aby coś zainwestować i uciekają czym prędzej do domu ...
Referendum
Referendum 22.07.2019, 19:03
Czas na referendum!
żenada
żenada 24.07.2019, 15:35
najgorzej to jak ktoś spadnie z konia i taki pobrudzony dalej za ogon się trzyma :) ni to śmieszne ni straszne
A to pech księżniczka znowu spadła z "konia"
A to pech księżniczka znowu spadła z "konia" 16.08.2019, 01:22
Raczej pobrudzona , ona , więc czasownik w formie żeńskoosobowej...
Ww
Ww 23.07.2019, 21:51
Czas na sesje zacząć chodzić ha ha
gastrolog
gastrolog 24.07.2019, 21:50
w strefie obstrukcja, a w radzie sra..ka, tak czy siak powietrze może być niezdrowe
Wściekłe psy
Wściekłe psy 24.07.2019, 18:17
A co nie macie po kim jechać? Teraz gryźcie samo siebie. Dobrze wam tak
W_w
W_w 25.07.2019, 21:04
na sesje nie chodzi bo nic nie wie, nie ma sztabu , który by mu informacje przygotował, zaznaczył w tekście, albo i odpowiadał za niego
Hugo
Hugo 23.07.2019, 12:22
Najwyższy czas!
komisarz
komisarz 23.07.2019, 11:50
a po tym referendum tzn. po paru miesiącach kolejne.... Augustów to bogate miasto i niech sobie referenduje ile chce....zawsze to coś się będzie działo, PP będzie miał o czym pisać i fora internetowe będą puchły od komentarzy....
Jgcbj
Jgcbj 24.08.2019, 20:11
Augustów bogate miasto. W dzień lampy się palą. 😂👍
major
major 24.07.2019, 21:55
dobry komisarz nie jest zły
Praca
Praca 23.07.2019, 20:40
To sie weź do roboty a nie wczasie pracy siedzisz na tym forum ..
Uryna
Uryna 24.07.2019, 19:35
Fachowcy 😁
Ciapaty
Ciapaty 17.08.2019, 18:24
Koledzy się śmieją jak bryle od rana śledzą komentarze zamiast za robotę się brać. Hehe
Rentier
Rentier 24.07.2019, 10:35
ja nie muszę pracować... 4 x 500+ i dlatego siedzę na forum...
Śmiech na sali
Śmiech na sali 24.07.2019, 17:51
To jakieś 2 tys. zł. Kto bogate u zabroni!
Janina
Janina 23.07.2019, 17:40
Ludzie czy wy to widzicie???? Jak się boją referendum. Jak się troszczą o pieniądze. A ile wydali na ugody i i inne????? To tego nie żal. Właśnie referendum to jedyne wyjście aby zadbać o miasto i mieszkańców. Ile można prosić o po sprzątanie miasta? O wyrwanie chwastow? Sk9szrnie trawy? Skoro gospodarz nie radzi sobie to potrzebny komisarz.
referendysta
referendysta 20.08.2019, 15:01
Oj Janina... hehehe... nie masz pojęcia co piszesz tak samo jak nie miałaś jak rządziłaś w mieście... hehehe ale to se ne wrati....
Mus
Mus 22.07.2019, 17:36
Przy tej okazji trzeba znowu powiedzieć, że nasze plaże wyglądają dokładnie tak samo jak 20 lat temu. Nic się nie zmieniło. Zarośnięte trzcinami, bezkształtne, brak fajnych przebieralni, trawa nieskoszona, piasek brzydki, pełno śmieci. Ktoś może powie, że one naturalne, ale wycięcie trzciny, usunięcie starej trawy i nasypanie czystego piasku nic naturze nie zaszkodzi. To może być praca na 2,3 lata le raczej warto inaczej nikt tu już niedługo nie przyjedzie.
ev
ev 23.07.2019, 09:53
Przy postiwie po prawej jak schodzi się ze schodków było można wejść do wody. Teraz rośnie wielgachna kępa trzcin. Scieżka przy samej wodzie zarośnięta, a można przyciąć. Idąc dalej brzegiem Necka powalone drzewa i przejść jak dawniej aż do Budowlanych nie można. Degradacja trwa w najlepsze.
Hugo
Hugo 23.07.2019, 12:24
Kto za to odpowiada? Burmistrz ma swoich pracowników, którzy pracują na wizerunek jego ii miasta. Dlaczego tak się dzieje ze jest takie zaniedbanie?
zachwycony
zachwycony 22.07.2019, 14:24
i wypowiedział się guru augustowskiego biznesu....
Brawo Marian
Brawo Marian 22.07.2019, 16:29
Boli ? i będzie bolało ...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.07.2019, 05:33
Mam pytanie do Pana Chodkiewicza . Niech mi Pan Przypomni ile ówczesna Rada Miasta której był Pan Przewodniczącym ( większość chyba jeżeli się nie mylę 16 radnych NM ) uchwaliła dotacji czy też przekazała miejskich pieniążków na ,, Ławeczkę z Beatą " podczas której odsłonięcia tak Pan ochoczo brał udział i chyba jeżeli mnie pamięć nie zawodzi to też było coś z cyklu ,, Obiecane wykonane " na jednym z portali społecznościowych ? Z góry dziękuję .
Jak to śpiewał Bohdan Smoleń
Jak to śpiewał Bohdan Smoleń 17.08.2019, 18:25
Ani be ani me ani kukuryku
Pamiętliwy
Pamiętliwy 21.07.2019, 21:41
Panie Marianie czytając komentarze pod Pana wypowiedzią jestem przekonany że dokonał Pan trafnej oceny stanu rzeczy. A co do dworca PKP to chcę przytoczyć część artykułu w którym uwcześni radni NM popadali w samo zachwyt i jak to Pan trafnie ujął z parkiem Herberta przypodobali się dzielnicy Lipowiec. oczywiście pamiętamy wasze zdjęcie na tle tegoż dworca.

,,- To dobra informacja dla miasta. Augustowianie po kilku latach odzyskują dworzec, który ma zacząć funkcjonować i istnie - powiedział podczas konferencji prasowej przewodniczący rady miejskiej w Augustowie Filip Chodkiewicz.
Radny Paweł Kotwica poinformował, że oprócz poczekalni dla podróżnych w budynku znajdą miejsce instytucje kultury. Jedną z nich jest Muzeum Ziemi Augustowskiej, które boryka się z problemami lokalowymi.
- Chcemy, żeby ten budynek pełnił funkcję kulturalną dla mieszkańców osiedla Lipowiec. Zamierzamy skomunikować obiekt z resztą osiedla i miastem Augustów remontując ulicę Kolejową - powiedział radny Kotwica."
Artykuł PAP z dnia 25 października 2017 r.

Trochę czasu upłynęło co ? A tak nawiasem mówiąc to w tym miejscu do muzeum jak mniemam oprócz dzieci ze szkoły zaciągniętych na siłę to pies z kulawą nogą nie zaglądnie.
family man
family man 21.07.2019, 16:59
demografia spada, pomijając fakt że połowa z urodzonych wyjedzie. Prawidłowo żeby wszystko grało to powinno być 2rodzice 2 dzieci. biorąc pod uwagę że połowa wyjedzie więc powinno być 2rodzice 4 dzieci. Wtedy możma powiedzieć augustówinthefuture
demograf
demograf 23.07.2019, 12:18
Polska się wyludnia....
https://www.money.pl/gospodark…
corobić!
corobić! 25.07.2019, 11:41
https://www.money.pl/gospodark…

faktycznie... trudno dyskutować z faktami i statystyką, chociaż jestem pewien że w Augustowie tacy się znajdą.....
Kolo
Kolo 22.07.2019, 14:51
A kto ma rodzić te dzieci? Emeryci, którzy głownie zasiedlają to miasto? To kwadratura koła. Jeśli nie będzie dobrych miejsc pracy to może my mowić o demografii ale chyba ukraińskiej
EU
EU 22.07.2019, 15:26
ale kto ma te miejsca pracy zapewnić? miasto???? 20-tysięczny grajdołek??? ludzie.. tu nie ma ani kadr kierowniczych: inżynierowie, finansiści ani kadr pracujących, więc żadna firma tu swojej fabryki nie wybuduje.. cieszcie się z tego co jest, bo i to może się zwinąć.. a jak komuś się nie podoba to niech zwija się sam.. jeszcze jest Schengen i można wyjechać do paru krajów....
Fil
Fil 22.07.2019, 20:54
Żałosne!!!
Prawda
Prawda 23.07.2019, 13:48
może i żałosne ale prawdziwe.... jesteś w czymś dobry to nie narzekasz... ale jak liczysz że ktoś coś ci da w tym mieście... to czekaj dalej na pensje 5-10 tys. zł... ... ale na pewno nie miasto tylko prywatne firmy...
Żart
Żart 23.07.2019, 19:11
W prywatnej firmie jako pracownik, mogę doczekać się co najwyżej 2500 zł brutto.
socjal
socjal 24.07.2019, 16:25
i co czekasz aż firmy podniosą do 5000 zł??? bierz sprawy w swoje ręce i nie narzekaj....
NaszaMańka wstańka
NaszaMańka wstańka 22.07.2019, 15:49
Czyli teraz już nie ma ambicji ani wizji co zrobić aby Augustów się rozwijał i zaludniał? Już nie trzeba. Słyszycie ? Cieszcie się z tego co macie a nie podoba się to w drogę... No proszę jak to się retoryka zmieniła. O 180 stopni inna niż kiedy WW był burmistrzem. Z WW pasy darli NeMowcy. Wciąż było im za mało działań za wolny postęp, za słaby efekt....a teraz
realista
realista 24.07.2019, 10:37
ale ja nie jestem żadnym nemowcem tylko realistą który od zawsze głosował na PO....
Augustów to jego mieszkańcy
Augustów to jego mieszkańcy 22.07.2019, 20:56
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Czy jakoś tak!
Xwinner
Xwinner 23.07.2019, 15:15
stara prawda .. PO zwłaszcza to gwarantowała... czyż nie?
biznes
biznes 20.07.2019, 13:56
aby tylko frajerzy się znaleźli co by chcieli to kupić....
Mauka
Mauka 20.07.2019, 20:19
Pewnie, najlepiej wszytsko sprzedajmy, włącznie z przedszkolami, niech przejdą w prywatne ręce ludzi powiązanych z Naszym Miastem
fafarafa
fafarafa 23.07.2019, 15:21
to co jest prywatne zawsze jest lepsze od własności publicznej... chyba po to po 1989 r. wybraliśmy kapitalizm, co nie? a czy to ma trafić do ludzi związanych z NM? nie rozumiem? zakładajcie ludzie prywatne przedszkola i szkoły i bierzcie to w swoje ręce? zobaczycie jakie są z tego kokosy... krytykować łatwo ale samemu coś zrobić?? ot i polska cecha...
bułkami karmiony
bułkami karmiony 24.07.2019, 21:46
fajnie się robi ten augustowski kapitalizm
Gros
Gros 23.07.2019, 20:45
Wow ale pojechałeś, nie każdy ma możliwości. Trzeba mieć zdolność kredytową albo co najwyżej naiwnego żyranta.... No w jednym masz rację że wybraliśmy kaputalizm.
Diego
Diego 20.07.2019, 15:20
Na pewno nie chcą kupić, chcą wziąć za darmo...
Płotka
Płotka 22.07.2019, 14:54
Jak na rybackiej...
Bogacze
Bogacze 23.07.2019, 17:42
Wstyd.
Plum
Plum 20.07.2019, 14:31
O czym ty mówisz ? Działka przy ul. Ogrodowej zostanie sprzedana jak ciepła bułeczka tak jak sądzę pozostałe nieruchomości. Niedługa to miejski będzie tylko budynek Urzędu Miasta.
Hkbvv
Hkbvv 20.07.2019, 15:30
Albo też go sprzedadzą
Kupiec
Kupiec 20.07.2019, 15:27
a po co miastu nieruchomości generujące koszty utrzymania? dzieci do przedszkoli i szkół jest coraz mniej, a koszty utrzymania coraz większe i tak będzie... uzyskane pieniądze można przeznaczyć na inwesty6cje typu drogi i inną infrastrukturę o której cały czas mówi Pan Dyczewski... skąd Miasto ma brać środki na takie inwestycje jak nie ze sprzedaży zbędnych nieruchomości? z dochodów jakich???? budżet centralny coraz więcej nakłada obowiązków na samorządy a nie przekazuje na to kasy.... za poprzednich rządów też dużo działek i nieruchomości (lokali, budynków) miasta było sprzedawanych... to czemu teraz jest źle jak wtedy było cacy?
PRYWATYZOWAĆ
PRYWATYZOWAĆ 23.07.2019, 18:12
i już wiadomo ilu nauczycieli siedzi na forum... hahaha
Wasze miasto
Wasze miasto 20.07.2019, 16:49
Panie"" Kupiec" a może sprzedawca ? Czy Pan nie widzi że dzieci przybywa i po niżu demograficzny przyjdzie wyż ? Od wielu lat państwo nie daje samorządom 100% kasy ale jakoś do tej pory nikt w takim tempie nie sprzedawał własności miejskich. Budynek czy też obiekt czy działkę sprzedaje się tylko raz a jaka Pan da gwarancję że pieniądze pójdą na nowe drogi i inną infrastrukturę ? a może za te pieniądze będzie spłacane zadłużenie miasta i wszystkim będzie wesoło bo niema kasy niema infrastruktury to nie ma czym się zajmować ! . Przez te wszystkie lata samorządy nauczyły się pozyskiwać pieniądze ze źródeł zewnętrznych min projekt unijne i inne dofinansowania a nie siedzieć i *** w stołki i lansować się na różnego rodzaju portalach społecznościowych z parciem na szkło włącznie. Coś mi się wydaje że miasto tonie w długach a inwestycje zostały przeszacowane. Czekają nas chude lata...…
Realista
Realista 21.07.2019, 09:01
nie widzę że dzieci przybywa bo według danych statystycznych Augustów i powiat augustowski się wyludnia.... to są jakieś pobożne życzenia że po niżu demograficznym przyjdzie wyż.... jedyne co jest pewne to , to że po nocy nadchodzi dzień, ale po niżu wyż????
Magdalena
Magdalena 21.07.2019, 12:56
Realistko, to jest zadanie dla władz miast!a! . Co zrobić aby zachęcić młodych do pozostania... A nie posprzedawać wszystko i cieszyć się, że chwilowo jest kasa. Pieniądze można pozyskać z UE i to również zadanie burmistrza i jego pracowników! Tragedia!!!
Maria
Maria 21.07.2019, 14:19
oczywiście że władz miasta - niech wybudują tu uczelnie wyższe, stworzą kilka fabryk , które będą płacić 2-3 tys. EUR miesięcznie, dodatkowo niech też zbudują kliniki medyczne, parki rozrywki i jeszcze lotnisko a na deser tor formuły 1. I niech na to pozyskają pieniądze z UE!!!!!
Gerty
Gerty 22.07.2019, 15:01
Niech choć 1/3 z tego zrobią to będzie dobrze
King Size
King Size 23.07.2019, 16:53
tak się dzieje w Drusgiennikach, tam pozyskują ogromne pieniądze i wciąż wzbogacają infrastrukture turystyczną miasta w nietuzinkowe inwestycje. W Augustowie zamiast parku zdrojowego wybudowano... napis AUGUSTÓW :))))
Gratuluję
Gratuluję 23.07.2019, 19:16
Takie to sukcesy teraz. Saaaaaame sukcesy.
Tv
Tv 02.08.2019, 13:06
Chyba same konferencje
money
money 23.07.2019, 17:38
a ile kosztuje park zdrojowy a ile napis? też bym wolał aby zamiast napisu BAT zasponsorował park zdrojowy, ale niestety....
także porównanie przez King Size jest całkowicie bez sensu.... A w Druskienniki to inwestuje też budżet centralny Litwy ... od wielu lat....
king
king 24.07.2019, 21:44
money więc wybudujcie jeszcze kilka tanich koszmarków , bo tanie, skoro nie wiecie skąd brać dofinansowania na inwestycje turystycznie rozwojowe
Red
Red 21.07.2019, 16:47
Właśnie tak powinno być!
Pixi
Pixi 21.07.2019, 16:01
Nie nic nie trzeba lepiej rozsiąść się w fotelu za biurkiem telefon w dłoniach i surfować po portalach . Brawo za myślenie no po co się starać przecież za nic nie robienie też zapłacæ co nie ?
Właśnie po to wygrali wybory a obietnice kto tam pamięta i tu pomyłka ups.... My mieszkańcy pamiętamy więc do roboty a nie pisać głupoty.
Ok
Ok 21.07.2019, 17:40
Brawo pixi. Prawdę napisałaś
Tron
Tron 21.07.2019, 12:17
Jeżeli dalej będzie prowadzona taka polityka gospodarcza w tym waszym mieście gdzie ludzie młodzi bëdą uciekać w poszukiwaniu lepszej pracy to wież mi będzie wieczna noc i zmarzlina . Ale co tam najlepiej otumanić mieszkańcœw plakatami i hasłami ,, Augustów to jego mieszkańcy '' a jak już wygraliśmy to sprzedajemy resztę pozostałego majætku miejskiego i z głowy zero długów i znowu z uśmiechem na FB będziemy mówić ,, obiecane wykonane " i przy okazji może znów obiecamy że ktoś przestanie pełnić jakąś funkcję ...
Trzeba się brać za porzædki i rozwój miasta a nie budować parki dla bezrobotnych.
Emigrant
Emigrant 21.07.2019, 15:02
w poszukiwaniu lepszej pracy to ludzie uciekają prawie z całej Polski... ale to nie miasto daje miejsca pracy za takie pieniądze jakie są w Anglii, Niemczech czy Irlandii.... Także te argumenty są bez sensu. i tylko takie bicie piany i wyładowywanie swojej frustracji...
Kapitalista
Kapitalista 23.07.2019, 18:14
same lesery siedzą na forum... nic nie robić tylko brać kasę... widocznie to co potraficie, czego się nauczyliście to nic nie jest warte na rynku pracy. Tak trudno to zrozumieć???
CCC
CCC 21.07.2019, 16:16
O cho . Brawo za myślenie . Przepraszam bardzo a kto w sãsiednich Suwałkach stworzył warunki do rozwoju gospodarczego jak nie miasto przeznaczajæc tereny na inwestycję ? Bioræc udział w stworzeniu Strefy ekonomicznej . A wszystko po to aby mieszkańcy mieli pracę . Natomiast w Augustowie Nic . Przypomnę Ci że do jednego przedsiębiorcy Augustowskiego który swój zakład ma w Suwałkach dojeżdżają pracownicy z ,,Waszego miasta'' bo w Augustowie nikomu nie był potrzebny a gość Stawia już trzecią halę. I kto tu biją pianę i wyładowuje flustracje ? Co Wasz piar przestaje działać ?
L&K
L&K 21.07.2019, 19:38
zgadza się ... ś.p. Prezydent Gajewski ponad 20 lat temu... a czemu w tamtych czasach Augustów nie poszedł drogą rozwoju gospodarczego to pytania do ówczesnych władz. Teraz dla Augustowa nie ma już miejsca bo obok jest jeszcze Ełk. Realia zresztą też się zmieniły...
JK
JK 22.07.2019, 15:08
Miejsce jest, tylko trzeba wziąć się do roboty. Podczas konwencji wyborczej Karolczuk mówił że za rok wszystkie działki w strefie będą sprzedane bo inwestorzy stoją do niego w kolejce (choć nie był wtedy burmistrzem ani wiceburmistrzem, ale podobno stali w kolejce). Jak narazie sprzedaje się lub rozdaje nieruchomości miejskie.
Wyborca
Wyborca 22.07.2019, 10:00
św.pamięci prezydent Suwałk Józef Gajewski prezydentem został w listopadzie 2002 roku suwalska strefa ekonomiczna, powstała w 1996 Augustów wtedy nawet kanalizacji i wodociągów w pełni nie miał ,strefa do 2007 roku ledwo wiązała koniec z końcem dopiero środki UE i ulgi inwestycyjne po 2007 rozruszały strefy a prezydent Gajewski rzeczywiście rozruszał Suwałki wykorzystując perfekcyjnie środki UE z perspektywy 2007-2013 niestety Augustów do dzisiaj ma z tym wielkie problemy.
Wtedy
Wtedy 23.07.2019, 20:27
Z perspektywy 2007-2013 zostało zrobione targowisko miejskie i teren na Borkach nad jeziorem.
Mamy to czyli bula i spóła
Mamy to czyli bula i spóła 21.07.2019, 17:45
Pianę biją ci, których znamy i wiemy, że to oni. Inni też wiedzą, że to oni. Oni to ci, o którzy obiecują i nie dotrzymuje. Kładą nogi na poklad i myślą, że są fantastycznie, a każdy z nich się podsmiewa i zapewnia, że są tacy jak oni myślą, a my wiemy kim są.
Mauka
Mauka 20.07.2019, 12:59
Ludzie, Burmistrz chce sprzedać wyciąg. Następne będzie Przedszkole na Ogrodowej, później Gimnazjum nr 2. Kupcy na pewno są gotowi, czekają tylko na odpowiedni moment..,
Miko
Miko 20.07.2019, 15:51
Kleczkowski uczepił się Kasztanowej i dostał bana a teraz? droga wolna...
Gyu
Gyu 20.07.2019, 15:30
Nazwiska kupujących zapewnie nie będą nam obce prawda?
Invest sp. z o. o.
Invest sp. z o. o. 20.07.2019, 16:14
Oczywiście że nie .. o ile mówią tobie coś takie nazwiska jak Kulczyk, Solorz, Sołowow... bo to są tak atrakcyjne miejsca że nie wyobrażam sobie nikogo innego dysponującego określonymi pieniędzmi za te działki....
Sp. z o. o.......
Sp. z o. o....... 20.07.2019, 19:31
Ta, jasne. Myślę, że mijscowycj Kulczyków chętnych na przejęcie tych intratnych nieruchomości nie zabraknie...
kindergarden
kindergarden 21.07.2019, 08:24
już jedna taka intratna stoi od lat na Młyńskiej po Telekomunikacji... Chętnych brak.....
Fagot
Fagot 22.07.2019, 15:14
Na Młyńskiej właścicielem jest ORANGE nie miasto, to po pierwsze,
Po drugie chętni są tylko Orange ma tam ciągle swój sprzęt i nie chce go zabrać che sprzedać i dalej trzymać swój sprzęt. Gdyby nie to dawno byłoby sprzedane. Nie wiesz nie mędrkuj.
wiemtopiszę
wiemtopiszę 23.07.2019, 17:00
to Ty nie mędrkuj bo znajomy dostał propozycję kupna i nic tam nie było o jakimkolwiek sprzęcie... a cena z kosmosu...
Wiesz że nic nie wiesz
Wiesz że nic nie wiesz 25.07.2019, 19:57
Guzik wiesz działka wystawiona jest przez Orange na kilku portalach nieruchomości tam masz kontakt i się dowiedz. Sprzęt jest. Gdybyś był faktycznie zainteresowany dpszedł byś do tej informacji.
Obłuda
Obłuda 23.07.2019, 19:19
.... dostał propozycję..... ...... i nie było chętnych kupna. Prawda???
xxxxx
xxxxx 21.07.2019, 12:22
Przepraszam a czy to jest miejska działka czy telekomunikacji ?
Bo jeżeli telekomunikacji to nie wprowadzaj zamentu.
kindergarden
kindergarden 21.07.2019, 14:22
Zamęt a nie zament.... a co to za różnica? Działka atrakcyjna i nie ma chętnych... więc dlaczego mieliby być chętni na działki miejskie .Myśl logicznie ale najpierw naucz się ortografii..
... a głupi lud to kupi
... a głupi lud to kupi 21.07.2019, 16:59
No, nie będzie chętnych, napewno. 😂🤣😂Proponuję za darmo oddać te miejskie nic nie warte nieruchomości. Same problemy z nimi. Tak jak i z turystami. Jak zauważył nasz zastępca burmistrza. Turyści to korki, śmiecą itp. No po co miasto turystyczne ma zabiegać o turystów?..... Po co pytam???
Mika
Mika 21.07.2019, 17:47
Filip tak powiedział? Nie wierzę, nie wierzę
Xxxxxx
Xxxxxx 21.07.2019, 16:20
Tylko na tyle cię stać ?
kindergarden
kindergarden 22.07.2019, 10:58
na wiele więcej... ale dostosowałem się do poziomu, mimo że było to bardzo trudne.....
xxxxxx
xxxxxx 22.07.2019, 14:53
Jeżeki używasz jjęzyka obcego to zajrzyj jak prawidłowo piszę się przedszkole w języku niemieckim a potem zniżaj się dalej.
kindergarden
kindergarden 22.07.2019, 15:07
ale to nie było po niemiecku, mimo że ten język znam.... po prostu używam niemieckiego i angielskiego i obie formy są poprawne....alei jeżeli rozumiesz angielski to przeczytaj tłumaczenie poniżej:

A kindergarten (from German Kinder Garten, literally "children's garden") is a preschool educational institution for children. The term was created by Friedrich Fröbel for the play and activity institute that he created in 1837 in Bad Blankenburg as a social experience for children for their transition from home to school. His goal was that children should be taken care of and nourished in "children's gardens" like plants in a garden.

The term kindergarten is used around the world to describe a variety of different institutions that have been developed for children ranging from the ages of two to seven, depending on the country concerned. Many of the activities developed by Fröbel are also used around the world under other names. Playing, singing, practical activities, and social interaction are now widely accepted as essential aspects of developing skills and knowledge.”

So why Kindergarden? Kindergarten is a German word and kindergarden is the anglicised version. An English person would say kindergarden but it is not a term in common use in the UK. Similar establishments would be referred to as Nursery (again a reference to young plants) or Pre School (although if you are learning how can it be pre school?).

Then there is the play on words: using a different pronunciation it becomes a kinder garden (friendly and caring) or a kinda (kind of) garden.
As IPIE is set in a forest, a kind of garden, it seems natural to call it a Kindergarden as a shorthand. Not Kindergarten as all education will be in English.
So Kindergarden, not Kindergarten but definitely a place where children will be able to experience nature close up and where children will be cared for and nourished.
Nikon
Nikon 20.07.2019, 08:21
Pobożne życzenia , jest źle a będzie jeszcze gorzej .Nie po to została wybrana nowa przewodnicząca panie Marianie, aby robiła problemy władzom i stawiała swoje wymagania . Czy pan , tak doświadczony człowiek Augustowa nie widział wcześniej po co to wszystko ?
Tron
Tron 20.07.2019, 07:37
Wielki szacunek dla Pana że potrafił Pan się przyznać do błędnej oceny tych dwóch rajców miejskich. Ma Pan dużo racji co do rozwoju miasta jak i Parku Pana Chodkiewicza. Brawo panie Marianie za trafną ocenę stanu rzeczy zapomniał Pan jedynie o tym, śmietnisku w centrum miasta zwanym parkiem. Pozdrawiam.
Brudu cd
Brudu cd 20.07.2019, 11:58
Sezon w pełni a park albo jak to słusznie Tron nazwała śmietnik straszy syfem
Giga
Giga 25.07.2019, 19:59
Idąc pieszo z pracy widzę że kwiaty są bardzo piękne tego roku i wcale nie jest brudno przynajmniej w centrum gdzie chodzę.
Ślepa kura
Ślepa kura 25.07.2019, 22:21
Giga, a co mówią lekarze?????
Dzidzia
Dzidzia 26.07.2019, 07:50
Lekarze koło przychodni też ładne kwiaty w donicach mają :):):) a na latarniach jak pięknie wyglądają ...Kasia daj pokój było minęło... żyj teraźniejszością
Bip
Bip 20.07.2019, 15:31
Nie tylko park
Smród
Smród 25.07.2019, 22:22
Brud przy śmietnikach bo necko nie sprząta tego co na ziemi
Fu
Fu 20.07.2019, 18:00
Spokojnie. Wszechfachowiec Filipek posprząta. Brud w mieście i na bulwarch. Od tygodnia to już wgl dramat. Syf jakiego jeszcze nie było od dawna.
Co z tym syfem
Co z tym syfem 20.07.2019, 19:40
Przystanku brudne. Oblepione szyby, smród z koszy, petów od Ch.......
Panowie burmistrzowie gdzie jesteście???????????
Panowie burmistrzowie gdzie jesteście??????????? 21.07.2019, 11:52
Kosze przepełnione na przystankach, miasto turystyczne, turystów pełno, a i nas z koszy syf wypada. Wstyd. Wstyd i jeszcze raz wstyd!!!! I jeszcze mają czelność mówić, że Augustów to jego mieszkańcy. Hańba!!!!
Miki
Miki 20.07.2019, 00:37
Modetator
Miki