Przewrót w radzie miejskiej 

  • 17.07.2019, 10:15 (aktualizacja 17.07.2019, 19:35)
  • Krzysztof Przekop
Przewrót w radzie miejskiej
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1051 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Biegnijmy do kiosków, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Jest tańsza, a gazeta dostępna jest już we wtorek.

Krzysztof Przekop

Sezon ogórkowy w pełni, a my zamiast pisać o potworze z Loch Ness,  opisujemy prawdziwe trzęsienie ziemi w augustowskiej radzie miejskiej. Radni odwołali całe prezydium rady. Niektórzy twierdzą, że radnym chodziło przede wszystkim o głowę Marcina Kleczkowskiego, Adam Sieńko został odwołany, by ładniej wyglądało. Jednak biorąc pod uwagę brak doświadczenia pani Dobrowolskiej i spore doświadczenie Adama Sieńko, taki duet mógłby nie zagrać. Poza tym Nasze Miasto otrzymało stanowisko wiceprzewodniczącej rady miejskiej. Została nią Katarzyna Raczkowska, niezbyt aktywna od początku kadencji. Pani Katarzyna jest za to bardzo aktywna na wielu polach społecznych poza radą. Teraz czas na radę. Zmiana ta jest tajemnicza z wielu powodów. Nie ma wątpliwości, że przewrót był możliwy przez rozłam w klubie PiS. Od dawna wiadomo, że uprawianie polityki bez lojalności szeregowych członków partii jest niemożliwe. Tutaj lojalności wobec przewodniczącego struktur powiatowych PiS zabrakło.

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
frog
frog 25.07.2019, 20:59
przewodniczący komisji oświatowej jaki ma zawód? wykształcenie?
Konon
Konon 19.07.2019, 22:54
Ciekawe jak długo Pani pakowacz pieczywa da radę ??? Moze bułek nie h przyniesie i zakąsza jak coś nie wyjdzie a Pani Ratownik medyczny jak coś to na miejscu obok
Zorka
Zorka 26.07.2019, 18:30
Konon ..nie wolno tak szydzić z ludzi ...to są nasi przedstawiciele i my ich wybieraliśmy niezależnie od wykształcenia , pozycji społecznej ... przynajmniej ja się kierowałem takimi kryteriami .Człowiek sie liczy i jego postawa i po czynach poznamy jaki był cel tego całego zamieszania . Stanowiska zawsze kuszą i przyćmiewają szerszy ogląd sprawy ... jeżeli ktoś te panie potraktował instrumentalnie to prędzej czy później o tym sie dowiemy i za 4 lata ocenimy ...jeżeli nie wcześniej
bread
bread 25.07.2019, 14:54
jesteś żałosny... i na pewno nie lepszy...
Hfvvn
Hfvvn 23.07.2019, 21:54
Tzn, że przewodnicząca rady miejskiej pakuję pieczywo?
Hh
Hh 26.07.2019, 08:16
Poprzedni przewodniczący rm to jaki miał zawód zanim w Suwałkach synekurę objął?
Trzymam kciuki
Trzymam kciuki 24.07.2019, 17:39
Może i pakuje i co z tego. Oby mądrze postępowała i oby dobrze się jej współpracowało z resztą rady
Z konpi
Z konpi 25.07.2019, 13:47
Fantastycznie!!!
Flap
Flap 25.07.2019, 17:12
Wszystkie nogi na poklad!!!
Fachowiec od dziur
Fachowiec od dziur 26.07.2019, 17:56
I nogi nie pomogą. Czy to prawda, że są kłopoty z budową parku psiego i cmentarza nowego??? Karolczuku i Chodkiewiczu mieszkańcy proszą o komentarz w tej sprawie.
PO-past
PO-past 24.07.2019, 15:03
No i? Widocznie ma więcej rozumu niż opozycja skoro zdobyła więcej głosów u ludzi... Ale to podobne do PO .. obrażać... obrażać... . wolę pakowaczkę pieczywa niż złodziei...
Ciekawska
Ciekawska 26.07.2019, 19:26
A kto jest niby tym złodziejem ? Co ukradł ? Chodzi mi o radnych koalicji w Augustowie ?
Pan Sieńko ponad 500 głosów uzyskał ! A po ile te dwie panie ?
Mam wrażenie że władzę w Augustowie sprawuje jedno ugrupowanie ....wszak Augustów to jego mieszkańcy ....
Nie Myślą
Nie Myślą 26.07.2019, 21:10
Tak wybrali to tak mają
Redo
Redo 19.07.2019, 11:53
Prowadzenie obrad rady miejskiej to pestka porównujac prace przy pakowaniu pieczywa da radę !!!!!
YT
YT 26.07.2019, 08:39
Ani nie łapanie myszy czy trucie robaczków
PiSNM
PiSNM 20.07.2019, 09:08
Diboriwe towarzystwo
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.07.2019, 14:17
Drodzy Państwo Radni PiS jak już przestaniecie reprezentować PiS tak jak mówił były Przewodniczący RM to przestaną Was obowiązywać wszelakie układy w które weszliście po wyborach gdyż będziecie nie zrzeszeni tak czy nie ? A jeżeli tak to ciekaw jestem jak będziecie głosować ? Oczywiście nie pytaj o to Panią przewodniczącą i koleżankę która podała jej kandydaturę no i może jeszcze jednego Pana. Radnego.
Bardzo ciekawa sytuacja.
Wasze miasto
Wasze miasto 18.07.2019, 09:38
Szczerze wątpię aby nowa Pani Przewodnicząca RM sprzeciwiła się chociaż raz woli NM i zajęła inne stanowisko min. dla tego że jest niedoświadczonym samorządowcem ale pewnie o to chodziło . A dług wdzięczności trzeba płacić co oczywiście nie dotyczy drugiej strony jak już nie raz to pokazali.
Konon
Konon 19.07.2019, 23:03
Kobieto opanuj sie przemysł jesli potrafisz bo wystawiasz sie na pośmiewisko a szkoda popatrz na twarze wokół siebie - życzliwe ??? Przeciwnie śmiech ,śmiech i jeszcze raz śmiech z ich strony zobaczysz
Dobrze radzę pomysł czy to warto w te grę grać
Tola
Tola 17.07.2019, 10:06
Teraz to bedzie jeszcze weselej oglądać nieudacznie prowadzone sesje a jaki ubaw bedzie miało NM???? Baby ach te baby!!!!!
Lola
Lola 19.07.2019, 11:55
Ale fajnie brzmi : Przewodniczący Rady Miasta - pakowacz pieczywa w piekarni
😁
😁 23.07.2019, 21:55
Poważnie?????
Lolek
Lolek 17.07.2019, 13:38
Żałosne.. sama siądź za stołem i prowadź te obrady... wszystko jest do nauczenia... nikt z tym się nie rodzi... ale jak masz z tego ubaw to baw się dobrze.... bo o to chodzi w życiu aby śmiać się jak najwięcej... Tolu
Reksio
Reksio 17.07.2019, 16:06
Uderz w stół....
Bokek
Bokek 17.07.2019, 15:46
Wszyscy się śmieją i mają ubaw nie tylko Tola. Więc wrzuć na luz
Jajko
Jajko 19.07.2019, 12:11
Największy ubaw na najbliższej sesji to bedą mieć burmistrzowie szczególnie zastępca a radni to ze śmiechu bedą spadać z krzeseł Olaboga jaki wstyd żenada
Żółtko
Żółtko 19.07.2019, 22:46
Aż obejrzę i zaproszę znajomych na seans.
Vaterland
Vaterland 18.07.2019, 11:16
ten się śmieje kto się śmieje ostatni... po wyborach październikowych to ja będę się śmiać.... buhahahahahahahahahaha
Bolek
Bolek 17.07.2019, 14:31
Jak się okazuje nie wszystkiego można się nauczyć Lolku...
Reksio
Reksio 18.07.2019, 16:14
Ty Bolku to nie nauczysz się nic bo jesteś za głupi....
Ala ma kota...
Ala ma kota... 18.07.2019, 21:18
Takie obrażanie innych może duuuuużo... kosztować., a i niektórym osobom porostu nieprzystoi.
Many
Many 18.07.2019, 22:39
A kto będzie płacił? Bolek, Lolek, Reksio? A może rumcajs?
Maja
Maja 17.07.2019, 19:09
.... I nie wszystko i wszystkich można kupić!
wyborca
wyborca 18.07.2019, 09:37
a kto by ich chciał, nawet za darmo... sami przegrani ...hahaha
Eureka
Eureka 17.07.2019, 14:28
Oby ten błogostan na twarzy u jednej z pań trwał jak najdłużej. Marcin po nominacji na przewodniczącego też tak wyglądał....
Lola
Lola 17.07.2019, 12:31
Czyli , specjalnie tak zrobili i wsadzili obie panie na "minę" ? Jeżeli tak, to szkoda mi ich ale cóż , parcie na władzę i stanowisko silniejsze ..same się zgodziły
Cv
Cv 17.07.2019, 11:32
Eeeee. Aaaaaa/ yyyyyyy
Przeciwnie
Przeciwnie 16.07.2019, 20:36
Z całym szacunkiem, ale ten radny może był aktywny w poprzedniej kadencji, bo w tej nie dość, że dosyć rzadko przychodził to nie słyszałem o żadnych inicjatywach, pomysłach, szczególnej aktywności.
Ukladanki
Ukladanki 16.07.2019, 18:47
Znajdą mu miejsce, proszę się tak nie martwić.

Pozostałe