Klikanie na śmierć 

  • 22.07.2019, 07:05
  • Jolanta Wojczulis
Klikanie na śmierć internet
W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas posiada telefon komórkowy. Czy to na ulicy, w autobusie czy w restauracji możemy zaobserwować osoby wpatrzone w swoje smartfony. Niestety nawyk ten, a nieraz i uzależnienie, może doprowadzić do tragedii przede wszystkim wówczas gdy „klikającymi” są kierujący autami. Warto zatem przyłączyć się do akcji „Prowadzę nie klikam”, zapoczątkowanej przez redakcję „Logo”.

Jolanta Wojczulis 

Gdy w Polsce pojawiły się pierwsze telefony komórkowe, czyli w 1996 roku, nasze życie nabrało nowego wymiaru. Można było połączyć się z bliskimi czy znajomymi będąc w autobusie, na ulicy czy sklepie, a to zdecydowanie zmieniło codzienną egzystencję. Jednak to był początek zmian w naszym życiu, bo prawdziwa rewolucja w życiu każdego z nas dokonała się w chwili kiedy na rynku pojawiły się telefony dotykowe. Smartfony zdobyły szturmem rynek telefonów komórkowych i tym samym naszą rzeczywistość i praktycznie każdą dziedzinę życia. To dzięki smartfonom i internetowi cały czas możemy mieć kontakt ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi, mamy dostęp do informacji z całego świata, możemy dostarczyć sobie rozrywki. Poza tym telefony służą nam nie tylko do dzwonienia czy esemesowania, ale możemy na nich słuchać muzyki, robić i wysyłać zdjęcia, przeglądać maile, nagrywać filmy, czy grać w różnego rodzaju gry. Posługując się telefonami możemy dokonać zakupów czy zapłacić za kolację w restauracji. Dzięki mnogości aplikacji, telefon stał się niemal naszym osobistym asystentem w życiu codziennym.

Nic więc w tym dziwnego, że w każdym miejscu i na całym świecie widujemy ludzi zapatrzonych w swoje telefony. Niestety świat wirtualny nieraz potrafi wciągnąć tak bardzo, że zapominamy o świecie bożym. Tym bardziej jeżeli esemesujemy właśnie z kimś kto nam podnosi ciśnienie, albo gramy w jakąś emocjonującą grę, wtedy o nieszczęście nietrudno. Rozproszenie, które wywołuje telefon komórkowy, czy to spowodowane rozmową telefoniczną (nawet przez zestaw słuchawkowy), czy inną czynnością z nim związaną, sprawia bowiem, że coraz częstszą przyczyną wypadków są właśnie smartfony.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe