Place zabaw do przeróbki

  • 17.07.2019, 07:47
  • Jolanta Wojczulis
Place zabaw do przeróbki
Od naszych Czytelników otrzymujemy wiele próśb o interwencje. Nie zawsze jesteśmy w stanie zdążyć zająć się każdą z nich. Będziemy publikować ich treść wraz ze zdjęciami. Obiecujemy, że wkrótce zajmiemy się nimi dokładniej.

Jolanta Wojczulis 

Do naszej redakcji zgłosiła się nasza stała Czytelniczka (imię i nazwisko znane redakcji), która pożaliła się nam na fatalny stan placów zabaw.

-Od dłuższego czasu obserwuję place zabaw zlokalizowane przy blokach Spółdzielni Mieszkaniowej. Jestem załamana ich stanem, czyli połamanymi rozpadającymi się urządzeniami, brakiem nowych zabawek i przede wszystkim otoczeniem wokół nich – napisała do nas w mailu nasza Czytelniczka. -Oddzielną kwestią jest brak koszy na śmieci. Jak nauczyć dziecko czystości, jak nie ma gdzie wyrzucić np. papierka.Dlaczego nikogo ze spółdzielni nie interesują dzieci, ich zdrowie i bezpieczeństwo? Czy musi dojść do tragedii żeby ktoś się ocknął?
Nasza Czytelniczka oburzyła się też, tym co zobaczyła w ostatnim czasie.

-To co zobaczyłam przechodzi już wszelkie wyobrażenia. Od dłuższego czasu na dużym placu zabaw, usytuowanym przy bloku Norwida 3 w Augustowie, kierowcy zrobili sobie nielegalny parking na samochody. Została zniszczona tam trawa i powstało klepisko. Spółdzielnia zamiast odnowić plac zbaw, żeby dzieci miały się gdzie nadal bezpiecznie bawić z dala od samochodów, postanowiła wybetonować ten kawałek, żeby powstał parking. I tak oto teraz dzieci będą zjeżdżać ze zjeżdżalni wprost pod koła samochodów. Dlaczego nikt w tym nie widzi zagrożenia? Tu chodzi o bezpieczeństwo dzieci.
Z kolei inny Czytelnik poruszył kwestię barier architektonicznych nieopodal augustowskiego wyciągu nart wodnych.

-Idąc od strony amfiteatru do plaży przy byłym Postiwie, tuż przy jeziorze, w pewnym momencie chodnik się urywa i wchodzi się na piach. Sprawna osoba bez problemu dalszy odcinek po tym piasku pokona, ale co mają zrobić osoby na wózkach? –żali się nam Czytelnik. –Przecież to nierealne, żeby sobie poradziły. Trzeba coś z tym zrobić.

Mamy nadzieję, że zarówno prezes spółdzielni jak i osoby odpowiadające za stan chodników przy Necku wezmą sobie do serca problemy naszych Czytelników i rozwiążą poruszane przez nas problemy.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stanley
Stanley 18.07.2019, 09:57
Kwestia aktualnego remontu ulicy Norwida. Czy nie można zwiększyć ilości miejsc parkingowych poprzez połączenie kilku zatok na których parkują auta. Myślę,że przy odrobinie dobrej woli i chęci można. Powodzenia.
Mieszkaniec Osiedla
Mieszkaniec Osiedla 17.07.2019, 22:09
Może by wreszcie też Spółdzielnia zainteresowała się wrakami samochodów stojących od kliku lat na parkingach/ na przykład przy bloku Norwida 9 jest ich 3 sztuki/ Posiadają nawet tablice rejestracyjne , Odzyskało by się kilka miejsc parkingowych i polepszyło estetykę Osiedla.Potrzeba tylko zająć się swoimi obowiązkami służbowymi.

Pozostałe