Koalicja Obywatelska o sytuacji w radzie miejskiej (video)

  • 17.07.2019, 10:12 (aktualizacja 17.07.2019, 10:32)
  • Bartosz Lipiński
Koalicja Obywatelska o sytuacji w radzie miejskiej (video)
Radni miejscy Koalicji Obywatelskiej zwołali krótką konferencję po nadzwyczajnej sesji rady miejskiej, na której ocenili sytuację i zmiany w składzie prezydium rady. Publikujemy również pisemny komentarz byłego wiceprzewodniczącego rady Adama Sieńko.

Bartosz Lipiński

Relacja video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Relacja audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Komentarz radnego Adama Sieńko:

Komentarz do sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w Augustowie w dniu 15.07.2019 roku.

"Nadzwyczajna sesja została zwołana na wniosek Burmistrza Mirosława Karolczuka, który posiłkował się dwoma wnioskami o odwołanie Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Oba wnioski zostały podpisane przez wszystkich obecnie radnych z Klubu Nasze Miasto i po jednym radnym z Klubu PiS. Należy zauważyć, że wnioski nie zawierały żadnego uzasadnienia. Na początku sesji Burmistrz jako wnioskodawca zgłosił wniosek o zmianę porządku obrad polegającą na odwołaniu w pierwszej kolejności wiceprzewodniczącego. Pan Burmistrz wygłosił także mowę, podczas której dokonał oceny pracy Rady i jej Prezydium. Słuchałem na początku tego wystąpienia ze zdziwieniem, które zamieniło się w oburzenie. Treść wystąpienia można odsłuchać na esesji. Muszę zdecydowanie jednak zaprotestować wobec faktu manipulacji i mijania się z prawdą Pana Burmistrza. Ze względu na dostępność wystąpienia Pana Mirosława Karolczuka nie będę z nim polemizował. Zostawiam ocenie mieszkańców tezy postawione przez Burmistrza. Chcę jednak zwrócić uwagę mieszkańców na tryb i sposób działania Radnych wnioskodawców. Na poprzedniej sesji została podjęta uchwała regulująca wysokość diet radnych. Klub Koalicji Obywatelskiej wstrzymał się od głosu. Efektem wspomnianej uchwały jest znacząca podwyżka diet dla przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji rady miejskiej. Poza komisją statutową, we wszystkich komisjach funkcję przewodniczących i wiceprzewodniczących pełnią radni z Klubu Nasze Miasto i PiS. Kto na tej uchwale skorzystał? Pytanie bez odpowiedzi. Dodać należy, że wnioskodawcą wspomnianej uchwały był Burmistrz. Błyskawiczny tryb zwołania sesji nadzwyczajnej godny jest stanu klęski żywiołowej. Komu się tak spieszyło i w jakim celu? Po dzisiejszych obradach już wiadomo.

Szanowni mieszkańcy Augustowa. W wyborach uzyskałem najlepszy wynik w Augustowie na radnego miejskiego. Traktuję ten fakt jako ogromne zobowiązanie wobec wszystkich mieszkańców, nie tylko tych którzy na mnie oddali swój głos. W dotychczasowej działalności radnego kierowałem się (i dalej tak będę działał) wyłącznie dobrem mieszkańców i Augustowa. Nigdy nie działałem z pobudek partykularnych i pod publiczkę. Wspomnę tylko moje starania dotyczące dofinansowania sportu czy zrekompensowania utraconych wynagrodzeń za czas strajku pracowników oświaty. Nie unikałem trudnych tematów. Zachęcam do zapoznania się z treścią moich interpelacji i zapytań kierowanych do Burmistrza. Na tym polega praca radnego aby reprezentować nie tylko swoich wyborców ale wszystkich mieszkańców. Zdobyczą demokracji jest istnienie opozycji. I tak jest w radzie miejskiej. To, że nie zgadzamy się jako klub opozycyjny z niektórymi rozwiązaniami proponowanymi przez obecną koalicję części Klubu PiS i Klubu Nasze Miasto nie znaczy, że działamy na szkodę miasta. Zadaniem opozycji jest mobilizowanie władzy do lepszego zarządzania. Jeżeli władza nie słucha opozycji, a woli mieć w otoczeniu tylko klakierów to nie rozumie demokracji. Szacunek należy się także radnym opozycyjnym i wyborcom którzy na nich głosowali.

Szanowni mieszkańcy Augustowa. Uznałem, że nie będę uczestniczył w żenującym spektaklu kłótni w koalicji rządzącej miastem. Nie mogę swoją osobą legitymizować sposobu sprawowania władzy w Radzie Miejskiej. Dokonywanie zmian i roszad personalnych zostawiam politykierom. Inaczej rozumiem funkcję sprawowania mandatu radnego. Dlatego złożyłem pisemną rezygnację z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Sądzę, że jako radny tak samo jak dotychczas przysłużę się mieszkańcom i miastu Augustów. Moja wiara w lepsze dni Augustowa uległa dziś osłabieniu, ale wierzę, że przyjdzie opamiętanie osób kierujących dzisiejszymi wydarzeniami i ponownie będziemy mogli wspólnie działać na rzecz rozwoju Augustowa". - Adam Sieńko (Koalicja Obywatelska)

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lewica
Lewica 20.07.2019, 09:42
Pani Iza powinna przejąć stery w KO, albo odejść i stworzyć swój klub. Bo obecni panowie gwarntują porażkę w wyborach
Teraz
Teraz 21.07.2019, 17:46
Popieram czas na młodą krew w PO
Adam
Adam 18.07.2019, 20:01
Dokladnie czas na zmiany w PO, obecny szef gwarantuje porażkę w wyborach
Prawica
Prawica 20.07.2019, 20:18
Niby z kim ten klub z panem Kleczkowskim?
Augustów to jego mieszkańcy
Augustów to jego mieszkańcy 18.07.2019, 20:41
Co???? Teraz Pan Cieślik stał się niewygodny? Co mu uszyjecie???
POforever
POforever 18.07.2019, 16:36
I tak jak stoją to jestem pewien ze zademonstrują swój sprzeciw przeciw łamaniu praw konstytucji przy najbliższych odwiedzinach już za parę dni w lipcu tego roku prezydenta Dudy w Augustowie... koszulki Konstytucja (a la Wałęsa) lub jakiś inny happening mile widziany . Działajcie Panowie i Panie- liczymy że PO w Augustowie jest.... bo do wyborów lepszej okazji nie będzie...
Super
Super 17.07.2019, 23:43
Ha ha PO znowu rozjechane, a niech dalej będzie taki szef. Szybciej skończy się ich działalność w Augustowie
Red
Red 18.07.2019, 20:59
Oj zaczynają działać trole przeciw PO, chyba jednak to PO grożne bo przecież nikt by nie atakował słabeuszy .....
Winner
Winner 20.07.2019, 14:20
właśnie w Polsce najbardziej atakuje się słabeuszy, chyba że się mylę...
Wred
Wred 19.07.2019, 12:57
To dlatego, że PO jedyna wygrana w tym cyrku z przewrotem w radzie miejskiej. Niech się żrą pisiaki między sobą. A trolom gula urosła i dlatego szczekają na oślep.
circus
circus 20.07.2019, 14:23
a co takiego wygrała? była słaba ,jest w mniejszości, a teraz jest jeszcze słabsza bo nie ma nawet wiceprzewodniczącego...
Lata 90
Lata 90 18.07.2019, 23:44
A kto te PO bierze na powaznie? Szkoda na nich czasu
Niestety
Niestety 16.07.2019, 23:18
Jak PO u nas praktycznie nie ma, nikt nowy tam się nie pojawia tylko stara gwardia od x lat.
haha
haha 19.07.2019, 16:14
W PiS Jarosław też odkąd pamiętam.........
Zen
Zen 17.07.2019, 13:55
Ty się PO nie martw ,a wymieniać to sobie wymieniaj u siebie....okna.
racjatoracja
racjatoracja 17.07.2019, 15:45
masz rację jak jest dobrze to po co wymieniać... jak PO przejmie w cuglach władzę w Polsce po październikowych wyborach to i w Augustowie będzie łatwiej o głosy....
KO
KO 16.07.2019, 22:40
Popieram czas na zmiany w PO, trzeba wybrac nowego szefa struktur
Kiler
Kiler 16.07.2019, 20:22
Koalicja obywatelska sklada sie z politykow. Jest w chwili obecnej najrozsądniej zachowującą sie grupą radnych. Mają wiedzę, klasę i wysoką kulturę osobistą.
Wypusty
Wypusty 16.07.2019, 11:50
Ale PO zostalo ograne. Brawo PIS
KIKA
KIKA 16.07.2019, 19:33
Wypusty z choinki się urwały. Jeśli ktoś tu został ograny to PiS w osobie Kleczkowskiego. Kompletna rozwałka.
Re
Re 15.07.2019, 22:22
Ale te POjest slabe, PiS i NM rozegrało ich jak małe dzieci. Zmieńcie lidera to moze jeszcze za 4 lata bedzie istnial ten klub
Wyborca
Wyborca 16.07.2019, 11:28
PiS i Nasze Miasto to kłótnie i to widać jeżeli byś Re był choć odrobinę mądrzejszy to byś wiedział że jeżeli kogoś rozegrali i pokłócili to PiS a tak na marginesie do tej pory koalicja PiS i Naszego Miasta miała 6 radnych opozycji z Koalicji Obywatelskiej a obecnie jeszcze 2 z PiS no i jest jeszcze Walulik razem 9 i to niby ma być sukces ,ograli ale chyba sami siebie ....
Tes
Tes 16.07.2019, 07:08
Dokladnie czas na zmianę szefa KO
Kuba
Kuba 15.07.2019, 22:55
Ty im do pięt nie dorastadsz
Obywatel
Obywatel 15.07.2019, 19:54
Zastepca burmistrza nie dosc ze nie jest gidny zaufania to piora mózgi dla osob w urzędzie..te miasto spadnie tsraz gorzej niż jest
Diego
Diego 15.07.2019, 17:58
Pani Piasecka ma rację. Zastępca burmistrza nie jest człowiekiem godnym zaufania.
Wąż
Wąż 15.07.2019, 18:41
Wielu tak uważa.
Marcyś
Marcyś 15.07.2019, 17:30
Nareszcie mamy klarowną sytuację, kto kogo będzie "lepił"
Prawo Leszek
Prawo Leszek 15.07.2019, 17:17
Ma Pan rację, miało być piękniej, lepiej, czysciej, a jak jest?? Brud i smród u ubóstwo.
gugała
gugała 15.07.2019, 17:12
hej lisku lisku wracaj już do lasu, hej lisku lisku, szkoda twego czasu
Ludowa piosenka
Ludowa piosenka 15.07.2019, 21:59
Rudy rudu Rudy rydz..... La La La

Pozostałe