PILNE: Dobrowolska za Kleczkowskiego, Raczkowska za Sieńko

  • 17.07.2019, 10:12 (aktualizacja 17.07.2019, 10:31)
  • Bartosz Lipiński
PILNE: Dobrowolska za Kleczkowskiego, Raczkowska za Sieńko Nowe prezydium rady od lewej: Katarzyna Raczkowska i Alicja Dobrowolska.
Rewolucja w augustowskiej radzie miejskiej stała się faktem. Podczas nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza w poniedziałek, 15 lipca, z funkcji przewodniczącego rady odwołany został Marcin Kleczkowski (Prawo i Sprawiedliwość). Radni w tajnym głosowaniu zdecydowali, że jego następczynią zostanie od teraz Alicja Dobrowolska (PiS). Z kolei dotychczasowy wiceprzewodniczący rady Adam Sieńko (Koalicja Obywatelska) sam złożył rezygnację, uprzedzając ruch radnych, którzy wnioskowali o jego odwołanie. Nową wiceprzewodniczącą będzie Katarzyna Raczkowska (Nasze Miasto). Całą relację z sesji można obejrzeć pod linkiem: https://esesja.tv/transmisja/1340/xii-sesja-rady-w-dniu-poniedzialek-15-lipca-2019.htm Obszerną relację z tych wydarzeń przedstawimy w najbliższym numerze "Przeglądu Powiatowego". Poniżej publikujemy zarejestrowane przez nas materiały audio i video oraz galerię zdjęć z obrad. Niebawem na portalu pojawią się również komentarze radnych.

Bartosz Lipiński

Obszerną relację z tych wydarzeń przedstawimy w najbliższym numerze "Przeglądu Powiatowego". Poniżej publikujemy zarejestrowane przez nas materiały audio i video oraz galerię zdjęć z obrad.

Wypowiedź burmistrza Mirosława Karolczuka (audio):

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Kleczkowski i Adam Sieńko komentują wnioski o odwołanie (audio):

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Kleczkowski komentuje wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego (video):

loadingŁaduję odtwarzacz...

Adam Sieńko komentuje wniosek o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącego (video):

loadingŁaduję odtwarzacz...

Komentarz zastępcy burmistrza Filipa Chodkiewicza (video):

loadingŁaduję odtwarzacz...

Komentarz radnego Dariusza Ostapowicza (PiS) do wypowiedzi Marcina Kleczkowskiego (video):

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ogłoszenie decyzji o wyborze Katarzyny Raczkowskiej na wiceprzewodniczącą (video):

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ogłoszenie wyniku głosowania o odwołaniu Marcina Kleczkowskiego (video):

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ogłoszenie decyzji o wyborze Alicji Dobrowolskiej na przewodniczącą (video):

loadingŁaduję odtwarzacz...

Alicja Dobrowolska tuż po wyborze na przewodniczącą rady (video):

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Kleczkowski w punkcie "Zapytania i wolne wnioski" (video):

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bum
bum 18.07.2019, 05:34
Za żadne pieniądze nie i koniec, nie dał bym się kupić.
Ale jak widać nie którzy robią to z uśmiechem na twarzy. Co się z Wami ludziska dzieje ?
Wiesia
Wiesia 18.07.2019, 09:29
Znasz jakieś szczegóły? Kto, gdzie, kiedy, kogo i za ile kupił?? Możesz się z nami nimi podzielić?? Wszyscy są ciekawi, czekamy.
Krzywe wargi
Krzywe wargi 18.07.2019, 11:59
A co chcesz do sądu podać? Pod włos to Szweda bo Polak się nie da
Wasze Miasto II
Wasze Miasto II 18.07.2019, 10:01
Ale po co??? Wszyscy wszystko wiedzą...
Jfyhvbn
Jfyhvbn 19.07.2019, 13:33
Dokładnie.
Wiesia
Wiesia 18.07.2019, 13:50
Ciekawa jestem po prostu. Fajnie się pitoli anonimowo w internecie, że tamten to wziął, a ten ukradł, a tą to kupili. Jak coś wiesz konkretnie, to pisz konkretnie, a nie takie tam smęcenie, że wszyscy wszystko wiedzą. Jak wiedzą i chcą się podzielić to niech piszą na temat lub zgłaszają do odpowiednich służb zamiast spamować.
Fantastyczny
Fantastyczny 18.07.2019, 18:58
Wiesia, spoko., wyluzuj...
Jggvbn
Jggvbn 18.07.2019, 18:16
Dobrze ze ty się podpisała z imiennie i nazwiska. Leć pobierz IP i będziesz wiedziała. Z tego slyniesz
Judasz ty
Judasz ty 18.07.2019, 17:52
Wiesia ale z ciebie Judasz
underground
underground 17.07.2019, 15:34
Moim zdaniem słuszna decyzja. Z tego co wiem (być może się mylę) Kleczkowski jest w samorządzie już trzecią kadencję - będzie już kilkanaście lat. Czy ktoś z Szanownych Państwa jest w stanie wymienić choć jeden przykład pozytywnego i merytorycznego działania tego dżentelmena z korzyścią dla miasta/powiatu?? Jakiekolwiek osiągnięcie? Mnie nic nie przychodzi do głowy. Znany jest za to z sążnistych i jałowych gadek na sesjach oraz wiecznych rozgrywek i konfliktów personalnych. Wygląda mi to na osobowość z lekka toksyczną. Żeby przez pół roku doprowadzić do tego, że sześciu radnych z własnego klubu ma cię serdecznie dość - zaiste trzeba nie lada talentu. No i kompletny brak klasy po tym co się stało - zamiast z godnością przyjąć feedback, ten lata po stacjach gdzie mu mikrofon nadstawią i rozpowiada jakieś pół lub ćwierćprawdy na temat diet, jak na typowego PiSowca przystało odwracając kota ogonem. Szkoda niestety, że wciąż pozostaje radnym i będzie robił teraz totalną sieczkę na sesjach.
Rohx
Rohx 18.07.2019, 17:48
A skąd ty wiesz , że z tymi dietami to pół czy ćwierćprawda ?
Mufi
Mufi 17.07.2019, 16:07
Takimi przywarami charakteryzuje się praktycznie każdy polityk PiS ... głosujmy na nich jesienią to będzie OK ..tak jak u nas
Darek
Darek 16.07.2019, 15:33
Pan.Kleczkowski..jako.przewodniczacy.to.porazka.ale.pani
Dobrowolska.jako.przewodniczaca.to.mega.porazka.przecirz.ona
na.niczym.sie.nie.zna.chyba.ze.na.kolej
Faul
Faul 22.07.2019, 15:33
Oj tam oj tam przecież powiedzą jej co ma robić, a ona dokładnie tak zrobi jak chcą
Jarek
Jarek 17.07.2019, 10:03
Teraz widzimy dlaczego NM potrzebuje za stołem aż dwóch przewodniczących na obradach ...
Eeeeeee
Eeeeeee 16.07.2019, 18:24
Słyszeliśmy jak przewodnicząca się jajala. Z kartki czytała
Luis
Luis 16.07.2019, 18:21
Ta Pani w wyborach otrzymała 138 głosów, to nie jest żart ! A Pani Raczkowska 139 głosów i To też nie jest żart. Ot to takie reprezentantki mieszkańców zostały wybrane do Prezydium RM . Jak dla minie to chyba jakiś ponury żart ?
Dla przypomnienia ten który już nie długo jak mniemam pojawi się na sesji Rady miasta Czyli Tomasz całe 92 głosy !!!
Brawo Wy !!!
Boli
Boli 16.07.2019, 20:24
Bo Augustów to jego mieszkańcy!
Wyborca
Wyborca 16.07.2019, 20:08
A Pan Sieńko ponad 530 oni wszyscy razem tego nie uzyskali śmiechu warte ...
Schetyna
Schetyna 18.07.2019, 13:24
i razem z Cieślikiem uzyskali 1000 głosów... a reszta..... chyba nie pomogła... w drużynie piłkarskiej musi być 11 równych graczy aby odnieść sukces bo dwie indywidualności to za mało.. i niestety ale tak to wygląda w PO... nie wróżę powodzenia, tym bardziej że Ci najlepsi ze względu na wiek to już zaraz zawieszą buty na kołku... zero nowych kadr i rozwoju tej partii.. zarówno na szczeblu lokalnym i krajowym...
Doswiadczony
Doswiadczony 18.07.2019, 15:21
50 plus to są lata na działalność samorządową ,parlamentarną,jest doświadczenie jakiś dorobek materialny a ci przed to tylko idą aby się ustawić, dorobić dlatego te kłótnie o pieniądze,e diety stanowiska tak więc najpierw do roboty pokaż co potrafisz a dopiero później do polityki.
Entrepreneur
Entrepreneur 18.07.2019, 17:06
a jak ktoś ma 30 lat i zarabia więcej prowadząc własny biznes niż ci 50+, daje miejsca pracy a nie jest na garnuszku budżetu - tak jak nauczyciele, leśnicy, urzędnicy to jak mam to rozumieć? Panie Doświadczony? to kto idzie się ustawić? ten co zarabia 3000 zł miesięcznie czy ten co zarabia 30.000 zł??? i rozumiem że żeby zostać radnym Augustowa musi za sobą mieć za sobą doświadczenie parlamentarne jak Pan napisał...
głos_ludu
głos_ludu 18.07.2019, 12:46
i co z tego? w wyborach do Europarlamentu byli tacy co mieli ponad 100 tys głosów. i się nie dostali. Jesteś tak silny jak Twoja partia... i wszystko jasne....
Lolek
Lolek 16.07.2019, 20:43
Bez przesady, sporo było osób powyżej 300, a nawet i 400 głosów.
August
August 16.07.2019, 22:03
Oczywiście drugi wynik miał Cieślik ponad 470 ponad 300 Karolczuk kleczkowski ,Walulik też sporo głosów uzyskała Piasecka sznejder a reszta poniżej 200.a nawet 100..te panie i ten pan na pewno liderami nie byli a raczej w ogonie....
wyniki
wyniki 17.07.2019, 23:09
Nie ma co się trudzić, oto wyniki wyborów podane jak na tacy:
Radni Rady Miasta Augustów
- PIASECKA Izabela Agnieszka - 292 ważne głosy
- OSTAPOWICZ Dariusz - 381 ważnych głosów
- SZCZERBAKOW Mieczysław - 99 ważnych głosów
- CHODKIEWICZ Filip Jerzy – 325 ważnych głosów
- BIELAWSKA Sylwia – 159 ważnych głosów
- SIEŃKO Adam – 534 ważnych głosów
- MROZIEWSKA Agnieszka – 61 ważnych głosów
- KLECZKOWSKI Marcin – 463 ważne głosy
- DOBROWOLSKA Alicja - 138 ważnych głosów
- KLECZKOWSKA Aleksandra – 196 ważnych głosów
- CIEŚLIK Leszek Stanisław – 472 ważne głosy
- HARASIM Rafał – 108 ważnych głosów
- SIGILLEWSKA Aleksandra Maria – 438 ważnych głosów
- ROSZKOWSKA Jolanta Oneta – 138 ważnych głosów
- KAROLCZUK Mirosław – 384 ważne głosy
- BUKŁAHO Tomasz – 165 ważnych głosów
- SZNEJDER Marek - 201 ważnych głosów
- MIKLAS TOMASZ – 312 ważnych głosów
- CHUDECKI Mirosław – 309 ważnych głosów
- ZAWADZKI Mirosław – 284 ważnych głosów
- WALULIK Wojciech – 425 ważnych głosów
Wszystko w necie
Wszystko w necie 16.07.2019, 23:13
Widzę całą POKO wymieniłeś, wielu innych radnych również miało wysokie wyniki....wystarczy zajrzeć do internetu.
konstytucja
konstytucja 16.07.2019, 19:30
nie znasz zasad demokracji i wyborów skoro to piszesz... osoby te reprezentują opcje które zdobyły najwięcej głosów w Augustowie czy to się komuś podoba czy nie i zgodnie z prawem zdobyły głosy...... uszanuj to...
😋
😋 17.07.2019, 19:11
Flap się uaktywnil
karierowicz
karierowicz 17.07.2019, 22:33
. Nawet podczas sesji czyli w pracy za którą ja mu place z moich podatków aktywny na fejsach tłiterach. Komentuje aż się kurzy. Proszę o zwrócenie mu uwagi. Poza tym widnieje na ogólnopolskiej liście duznikow. Jakiś kredyt niespłacony. Wstyd. Oślizgły typ.
Uzależniony
Uzależniony 18.07.2019, 09:26
Ale numer. Taki to pan 😁👌
Farsa
Farsa 18.07.2019, 10:06
Fantastycznie, wszystko transparentnie...
Śmieszny mały człowiek
Śmieszny mały człowiek 18.07.2019, 12:02
Wszystkie ręce na poklad 😁😁😋
Paan fantastyczny
Paan fantastyczny 17.07.2019, 21:54
On zawsze z nosem w telefonie.
August
August 16.07.2019, 20:21
Tylko JOW anie jakieś ugrupowania i wtedy zapanuje demokracja a nie partyjniactwo z towarzystwem wzajemnej adoracji..
Żenada
Żenada 15.07.2019, 20:11
Farsa , farsa i obłuda . Wstyd aby z takimi argumentami odwoływać Przewodniczącego RM chociaż osobiście nie przepadam za nim i mam żal do niego że poparł Karolczuka. A te Panie...........................
Mauka
Mauka 15.07.2019, 22:29
Przecież te Panie są najlepsze ;)
Ślepowron i krzywousta
Ślepowron i krzywousta 15.07.2019, 23:00
Przynajmniej prawdziwe i nie robione
Lena
Lena 16.07.2019, 18:25
Tak. Wargi beti są steszne
Ew
Ew 15.07.2019, 19:43
Pieknie
O... Ziuta...
O... Ziuta... 15.07.2019, 22:18
Jak to mówią???? O gustach się nie dyskutuje....
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.07.2019, 18:35
Panie Karolczuk mam pytanie..dobrze Pan sypia ? I czy ma Panw domu lustro ? Z góry dziękuję za odpowiedź .
Własne odbicie
Własne odbicie 15.07.2019, 21:48
Po co pytasz. Gdyby patrzył w lustro........ Mówi jedno, robi drugie.
Powiedz przecie..
Powiedz przecie.. 15.07.2019, 22:20
Wszystkie zdjęte. Tak mówią na mieście, to prawda???
Glaca
Glaca 15.07.2019, 22:53
Hahaha dobre!!!!!
Mauka
Mauka 15.07.2019, 18:10
Pan Kleczkowski pytał o działkę po przedszkolu. Ja zaś pytam co zrobicie z dawną szkołą podstawową nr 5 przy ulicy Nowomiejskiej...
Oby
Oby 15.07.2019, 18:20
Pamiętam, że radni PIS chcieli walczyć o tą szkołę, zrobić tam filię SP 2, ale NM było przeciw. Teraz szkoła stoi pusta, może oddziały przedszkola tam będą, oby nie została sprzedana.
Kacper
Kacper 15.07.2019, 22:27
A ja myślę, że zostanie sprzedana. Czekają na odpowiedni moment.
Tragedia
Tragedia 15.07.2019, 22:23
Czy to prawda, że PIS teraz mówi tylko to, co chce nm
Zen
Zen 16.07.2019, 07:41
No nie ma nic za darmo...
Andrzej
Andrzej 15.07.2019, 18:02
To było do przewidzenia. Nasze Miasto znowu zaczyna mieszać.
Zen
Zen 15.07.2019, 22:27
Czy kiedykolwiek przestało???
Nosił wilk ..
Nosił wilk .. 15.07.2019, 17:03
Wcale nie żałuję że PiSowcy się gryzą ... oby tak było przed jesiennymi wyborami
August
August 15.07.2019, 16:26
Dwie świerzno upieczone radne , przypadek ?
A tak ad vocem to żenada NM bierze wszystko a ugrupowanie które wygrało jedno funkcję .Ciekawe co na to Pan Jurgiel który poparł kandydaturę Karolczuka ?
Juk
Juk 15.07.2019, 16:53
Wstyd. Tak wydutkć Marcina. A swoją drogą, może wreszcie panie zadbają o czystość miasta bo to dopiero problem
Jak
Jak 15.07.2019, 20:42
Juk. Zadbają o swój wizerunek, pijar i o stolki. Już to widze. O czystość ? Hahaha żart
Klon
Klon 15.07.2019, 21:51
W jednej p. Sigilewskiej nadzieja, że z mobilizuje aby to miasto bylo w końcu czystsze. Wstyd przed turystami, a i my chcemy mieć w końcu czysto!!!!
Żenada
Żenada 15.07.2019, 17:28
Pokazał zuk prawdziwe oblicze. Żenada
Marionetka