PILNE: Chcą odwołać Kleczkowskiego i Sieńko

  • 17.07.2019, 10:12 (aktualizacja 17.07.2019, 12:34)
  • Bartosz Lipiński
PILNE: Chcą odwołać Kleczkowskiego i Sieńko Od lewej: Adam Sieńko, Marcin Kleczkowski i Mirosław Karolczuk
Czy możliwe jest, że w "sezonie ogórkowym" będziemy świadkami największej sensacji politycznej obecnej kadencji samorządu w Augustowie? Niewykluczone. Już w najbliższy poniedziałek, 15 lipca, o godzinie 8:00 w urzędzie miejskim w Augustowie odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miejskiej, zwołana na wniosek burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka. Najbardziej intrygujący jest jednak planowany porządek obrad.

Bartosz Lipiński

Podczas posiedzenia mają być rozpatrywane punkty dotyczące odwołania z funkcji przewodniczącego rady miejskiej w Augustowie Marcina Kleczkowskiego (Prawo i Sprawiedliwość) oraz z funkcji wiceprzewodniczącego Adama Sieńko (Koalicja Obywatelska). Z naszych informacji wynika, że pod tymi wnioskami znalazły się m.in. podpisy wszystkich radnych Naszego Miasta i niektórych radnych PiS. Gdyby doszło do niespodziewanego odwołania, być może poznamy też nowe prezydium rady miejskiej.

Na temat tej zaskakującej sprawy napiszemy w kolejnym numerze "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (65)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ytgvbj
Ytgvbj 16.07.2019, 17:05
Wstyd na całą Polskę
Augustowianin
Augustowianin 16.07.2019, 09:21
To co się wydarzyło jest ostateczną kompromitacją NM. Pustka intelektualna, zazdrość, zawiść, odwet i nieudany plan "Wizjonera" z Koszar dopełnia goryczy. Nie można Augustowa pozostawić w rękach tych ludzi. Czym szybciej, tym lepiej!
Observer
Observer 16.07.2019, 19:20
Tylko na kogo ich zmienić bo będzie jeszcze gorzej.....
Brrrrrrr
Brrrrrrr 16.07.2019, 20:28
Gorzej już być nie może .
Zmiany cd
Zmiany cd 16.07.2019, 10:47
Odwołanie przewodniczącego było możliwe to i referendum również. Czas na referendum!!!!
wyborca
wyborca 16.07.2019, 19:26
i co z tego referendum oprócz wydanych pieniędzy? platforma po październiku przestanie istnieć w Polsce, a w Augustowie już praktyczne nie istnieje (tzn. ma jeszcze do 10 członków nie więcej).... więc kto??? wybierzmy nową radę bez większości, niech się kłócą między sobą, na forum internetowym będzie zabawnie i ci co się nudzą w pracy sobie popiszą i dadzą upust niespełnionym nadziejom, nic a nic Augustów nie będzie się rozwijał i niedługo nas przejmą ... ale macie rację ... należy zorganizować referendum kto ma nas przejąć: Ełk czy Suwałki...
Ja też jestem wyborca
Ja też jestem wyborca 16.07.2019, 20:16
Posmiewisko już jest. Temat referendum obecny wsrod mieszkańców coraz śmielej, coraz głośniej.
PifPaf
PifPaf 16.07.2019, 15:32
Buhahahaha... a może zamach stanu... hahaha
Kapiszon
Kapiszon 16.07.2019, 18:33
Strach w oczy zagląda? A ludzie coraz bardziej niezadowoleni,l. Żeby nie było zdziwienia. Sprawy idą w bardzo dobrym kierunku ale nie dla ciebie.
+++
+++ 16.07.2019, 19:06
nie dla mnie... buhahaha... mam to gdzieś ... nie jestem budżetowcem zapewne jak ty i mam to głęboko w *** bo dochody czerpię z czegoś innego i nie w tym mieście... po prostu mnie to śmieszy ale pisz sobie dalej i politykuj kapiszonie jeden hahahha
Brawo ty
Brawo ty 17.07.2019, 07:20
Kultura wypowiedzi.... bardzo wysoka, nie powiem!
Hmm
Hmm 16.07.2019, 20:40
Mac Donalds już otwarty ?
kfc
kfc 16.07.2019, 21:11
chyba jeszcze nie.. ale co to ma do rzeczy? ale jak otworzą to czasami zjem tam śniadanie i wypiję kawę...
Kuba pociotek babki
Kuba pociotek babki 16.07.2019, 20:18
Wiem kim jesteś. Słoma co z butow wystaje, a twój styl pisania jest znany.
xxy
xxy 16.07.2019, 20:52
a ty jesteś pociotkiem czy ciotą?
Strzel se w du..... I swoim koleegom
Strzel se w du..... I swoim koleegom 16.07.2019, 18:27
Ten się śmieje co się śmieje ostatni
Wyborca
Wyborca 16.07.2019, 18:47
Macie Słuszną racje czas coś z tym zrobić a oględnie mówiąc wyrzucić na zbity pysk !!!
Wyborca 2
Wyborca 2 16.07.2019, 20:19
Co ma wisieć nie utonie:)
Brawo wy
Brawo wy 16.07.2019, 07:58
No, no NM się podpisało.... Powoływać się na prawo zwyczajowe... Zarzut-brak siedzenia przewodniczącego i zastępcy przy jednym stole... Po prostu KOMPROMITACJA!!!! Prawdopodobnie większość z tego towarzystwa jest po prawie. Definicja prawa zwyczajowowego??? Oj chyba nie było się na wykładzie???
Natalio Małostkowi
Natalio Małostkowi 15.07.2019, 18:44
A miało być tak pięknie, bez awantur, merytoryczne działania. Tfu i jeszcze raz tfu.
Balwan
Balwan 16.07.2019, 10:53
Miało być kulturalnie, bez awantur bo to przecież WW się awanturiwal, oni.... Nie. Orędownik spokoju obiecywał merytoryczną pracę, bo Augustów to jego mieszkańcy, obiecywał punkt dla przedsiębiorców, czyste miasto, a tym czasem syf zalał Augustów, kłótnia goni kłótnie, gdzie punkt???? Gdzie wieje innych obiecanych rzeczy? Weź Pan się ogarnij i zobacz co się dzieje w mieście, posłuchaj wreszcie co ludzie mają do ciebie i o tobie do powiedzenia. Człowieku, tak na prawdę ty jesteś sam!
cyrk
cyrk 17.07.2019, 08:38
Ale jakie kłótnie? Odwołani właśnie dwóch awaturników i po sprawie.
W tym wszystkim kompromituje się ugrupowanie, co się obraża na demokracje i odmawia udziału w głosowaniach. No bo skoro kto inny ma większość, to trzeba się obrazic. komedia
Komedia
Komedia 17.07.2019, 15:49
Sieńko był awanturnikiem???? Cyrk to jest teraz!!!!!
Filip z konopi
Filip z konopi 17.07.2019, 12:21
Bredzisz!!! Pan Sieńko jest osobą o bardzo wysokiej kulturze osobistej, a że nie zawsze podziela twoje zdanie, to już inna bajka. Niewygodnych się usuwa i doszywa się im buty.
Fh
Fh 15.07.2019, 16:10
Znowu babeczki trzeba będzie piec.
Salto mortale
Salto mortale 15.07.2019, 15:44
Bardzo dobra decyzja radnego Cieślika i klubu KO że nie uczestniczyli w tych przepychankach . Przynajmniej wyniki głosowania są czytelne, pomimo że tajne . Jedynym wygranym w tym wszystkim jest poprzedni burmistrz i to dzisiaj zrozumiał pan Kleczkowski kto za tym wszystkim stał .
Tytus
Tytus 15.07.2019, 16:56
Wstyd. Ww jest wygrany
?
? 16.07.2019, 17:29
Kim jest ww?
!
! 16.07.2019, 18:29
Tym kim mały s
politica
politica 15.07.2019, 15:52
To trzeba odpowiedzieć stanowczo NIE! ale jak się nie ma zdania to po co w ogóle być radnym??? moim zdaniem powinny być tylko dwie opcje podczas głosowania TAK lub NIE.... bo wstrzymanie się od głosu to takie dyplomatyczne w zależności kto wygra i do kogo chcę się przytulić... ma się zdanie na dany temat albo się go nie ma... żałosne jest te politykierstwo .....
Red
Red 16.07.2019, 12:09
Weź się chłopie ogarnij myślisz że cieślikowi i Platformie zależy na stołki on stołki już miał ,żaden z augustowskich polityków tego nie osiągnął owszem może by zależało na normalnej merytorycznej Koalicji ale nie z tymi PR-owcami
Octopus
Octopus 16.07.2019, 15:26
Trzeba mówić NIE lub TAK a nie ostentacyjnie wyrzucać karty do głosowania... to takie dziecinne.....a Tobie Red proponuję się ogarnąć do wyborów parlamentarnych w październiku... bo ich wyniki to będzie pewnie dla Ciebie szok.....
Marlena
Marlena 15.07.2019, 15:09
To kto słusznie czy niesłusznie, kto lepszy, a kto gorszy nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, ze to co tam się wyprawia wola o pomstę do nieba. Nie robią nic od początku wyborów, prócz afer, afer i jeszcze raz afer, a teraz jeszcze to... my mieszkańcy powinnismy się temu przyjrzeć, dobrze zapamiętać i przy kolejnych wyborach zagłosować mądrze... bo teraz nie oszukujmy się, przed nami kolejne lata niewykorzystanych szans i strat dla miasta!!!
Iloveyoumarlenko
Iloveyoumarlenko 15.07.2019, 15:36
Nic nie robią?? Obrażasz wielu ludzi... Nie pamiętam ale podobno już pozyskali więcej kasy na inwestycje ze źródeł zewnętrznych niż w całym zeszłym roku... Jest to do sprawdzenia... więc tekst że nic nie robią to dyplomatycznie mówiąc jest niewłaściwy a kolokwialnie ... nie wypowiem tego słowa... Szanowna Pani Marleno..
Nie Marlena-Magdalena
Nie Marlena-Magdalena 16.07.2019, 10:05
To ja się pytam, gdzie byli i CO ROBILI W ZESZŁYM ROKU???? Po co ta pernamentna MANIPULACJA??? Żenada!!!
A taki był piękny, amerykański
A taki był piękny, amerykański 16.07.2019, 10:55
Karolczuk też był w poprzedniej kadencji. Takich miał dobrych i wyśmienitych fachowców, że zdegradowal kierownika.
Liczi
Liczi 15.07.2019, 14:44
Destrukcji ciąg dalszy ...liczą się tylko prywatne interesy..
Mieczysław
Mieczysław 16.07.2019, 10:06
I.... kto nie z Mieciem, tego zmieciem!
Alojzy Strucel
Alojzy Strucel 14.07.2019, 20:55
Mam w tej sytuacji pewną osobistą satysfakcję, bo już jakiś czas temu pisałem, że Kleczkowski powinien odejść z funkcji przewodniczącego RM i oto scenariusz ten ma szanse się spełnić. To zwykły politykier, zupełnie nie rozumie samorządu, choć siedzi w nim już od kilkunastu lat. Nie jest absolutnie w stanie wykreować niczego pozytywnego i konstruktywnego. Ostatnie czego w samorządzie potrzeba to przenoszenie z góry na dół polityki i personalne gierki. Tu trzeba umieć współpracować i działać dla dobra lokalnej społeczności. Zegnaj Marcinie, nie będzie nam przykro. Tylko Sieńki szkoda.
Czas
Czas 14.07.2019, 18:04
Nie powinien być również przewodniczącym struktur pisu w Augustowie. Mam nadzieję, że i na to przyjdzie czas.
Dec
Dec 14.07.2019, 08:43
Czy to prawda, że w necku szykują się zmiany?
skandal
skandal 15.07.2019, 11:34
to nie widzisz po sygnałach z miasta? kto ma zasiąść na ciepłym stołeczku? ot i fachowiec , teraz to dopiero będzie czysto... śmiechu warte, sami swoi obsadzeni
Tak mówią w mieście
Tak mówią w mieście 15.07.2019, 17:29
Czyżby..... Tomcio paluszek 😂?
DD
DD 13.07.2019, 18:02
Wcale się nie zdziwię jak za chwilę przestanie być też dyrektorem WORDu i zamknięte zostaną bramy BATu. No cóż trzeba trochę myśleć.
Goodbay
Goodbay 13.07.2019, 21:32
Źle mu nie zycze, ale dobrze mu tak!!!
Wojtek
Wojtek 15.07.2019, 17:00
Pewnie. Po co lazł. Widział co było z ww
Darek
Darek 13.07.2019, 15:30
Caly.czas.twierdze.ze.pan.Kleczkowrski.
to.tylko.karierowicz.ktoryna.niczym.sie.nie.zna
Gy
Gy 13.07.2019, 17:30
Na robakach się zna 😂😂😂😂
Arka
Arka 16.07.2019, 10:12
.... obyczajówkach
Dobrze mu tak
Dobrze mu tak 13.07.2019, 15:20
Posmiewisko na całe miasto. Wydudkalli bocianiuka hahahaha
Tfu
Tfu 13.07.2019, 21:33
Na całą Polskę. Niech na pomoc Jurgiela wezwie jak to zrobił poprzednio.
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. 13.07.2019, 14:02
I co Panie Marcinie było warto...... Miał Pan przykład Walulik, co zrobiło z nim to ugrupowanie, jak nie chciał się podporządkować.
Hjgfthbn
Hjgfthbn 13.07.2019, 21:34
Siedział sam jak kolek za tym stołem. Sieńko miał klasę i styl. A ten?
Długo nie nanosił
Długo nie nanosił 13.07.2019, 17:07
Prosta zasada ... kto nie z Mieciem to go zmieciem
Grzywa
Grzywa 13.07.2019, 00:08
Słuszna decyzja burmistrza ( jak również słuszna degradacji pewnego kierownika) co do kleczkowskiego.
Zen
Zen 13.07.2019, 14:04
Rozgonić całe to towarzystwo. Zero pracy. Tylko kłótnie, zwalnianie, odwoływanie. Tylko to potrafią.
Z braku roboty to wszystko
Z braku roboty to wszystko 13.07.2019, 17:32
Dokładnie. Batem po golych du..... wychłostac i wysłać wreszcie do roboty. Miasto sprzątać!
Pamelo zegnaj
Pamelo zegnaj 13.07.2019, 00:01
Sieńko zostaje, ten drugi do widzenia
nom
nom 12.07.2019, 23:11
Sieńki nie ma powodu odwoływać. Niczym negatywnym się nie zasłużył jako wiceprzewodniczący, a jako radny jest wręcz wzorem do naśladowania. Bardzo zaangażowany w sprawy miasta, rozsądny i merytoryczny. Pewnie jego odwołanie to rykoszet wywalenia przewodniczącego, żeby nie było tak personalnie. Chęć zmiany przewodniczącego słuszna, bo dawno nie było tak dramatycznie słabego. Przy okazji można by zmienić niektórych mało kumatych szefów komisji haha
Wyborca
Wyborca 12.07.2019, 23:04
PiS -owcy kłócą się że sobą część z nich dogadała się z Naszym Miastem i za stołki w radzie robią rozróbę ale to nic nowego w poprzedniej radzie Chodkiewicz i spółka kłócili się z Walulikiem teraz z Kleczkowskim takich lud wybrał to będzie miał Igrzyska bo nic innego PiS -owcy i Nasze Miasto nie potrafi zrobić...
Wykolejony s
Wykolejony s 12.07.2019, 19:28
Następny krok to Rudolf i pin pong.

Pozostałe