Bez recepty na czarny piasek 

  • 12.07.2019, 14:35 (aktualizacja 2 dni temu, 21:32)
  • Bartosz Lipiński
Bez recepty na czarny piasek
Nasi Czytelnicy bardzo często zwracają uwagę na temat czystości w mieście. Ostatnio na forum portalu dziennikpowiatowy.pl pojawiła się prawdziwa lawina komentarzy o tym problemie. Były to dość krytyczne opinie anonimowych internautów. Można dyskutować nad skalą zjawiska, ale swoje niezadowolenie zgłaszają również radni miejscy. Zastępca burmistrza w cierpkich słowach ocenił podmioty, które odpowiedzialne są za sprzątanie.

Bartosz Lipiński

Coroczny problem jak tradycja

Dyskusje o czystości Augustowa wracają jak bumerang każdego roku w okresie wakacji. Jak do tej pory żadne władze nie wymyśliły skutecznej metody, by móc zadowolić mieszkańców. Nie chodzi oczywiście o malkontenctwo, tylko obiektywne spostrzeżenia. Historia powtarza się cyklicznie. Doskonale pamiętamy ubiegłoroczne, a nawet jeszcze wcześniejsze debaty o przepełnionych koszach na bulwarach czy na molo. Nie ma w tym niczego nowego, chociaż pewne rewolucyjne rozwiązania były proponowane.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieczysław
Mieczysław 2 dni temu, 20:53
Co się dzieje? Co się zmieniło od zeszłego roku, że bulwary są tak zaniedbane?
co jest?
co jest? 2 dni temu, 10:15
Czarny piasek na Wyspach Kanaryjskich - jest złotem !!! Podobnie jak w Islandii - turyści walą tłumnie- o ile załapia się na limit.Robi sie na tym pieniądze - a w Augustowie nie idzie ani z piaskiem,ani z borowiną ani z turystyką...
Damy radę
Damy radę 2 dni temu, 18:57
Pójdzie, pójdzie, jeszcze odrobinę cierpliwości.
Tak jak do tej pory
Tak jak do tej pory 2 dni temu, 20:56
Tak tak oczywiście no jasne
Karmel
Karmel 13.07.2019, 13:39
Z nowo postawionych toalet miejskich nad Neckiem działa tylko jedna,na ul.Nadrzecznej jest tak ciemno i chodniki wystają,że można zęby powybijać,o brudzie i syfie już nie wspominając.Brawo nasi urzędnicy miejscy,wolą się kłócić,niż działać.
Malkontent
Malkontent 2 dni temu, 21:22
Nadrzeczna przecież powiatu tak jak turystyczna
Wojtek
Wojtek 13.07.2019, 15:14
Dramat i porażka.
Zofia
Zofia 12.07.2019, 23:04
Gdybym nie mieszkała w Augustowie to bym w życiu tu nie przyjechała na dłużej. Brudno na każdym kroku, bezguście i trąci tandetą. Spędziłam niedawno dwa tygodnie urlopu w jednej z miejscowości nad Zatoką Gdańską. To znane i popularne miejsce, do którego zjeżdżają się tysiące turystów, całe rodziny (Augustów takich tłumów nigdy nie widział i pewnie - biorąc pod uwagę starania miejscowych władz - nie zobaczy). I co? Czyściutko, nawet w najbardziej odległych uliczkach i zakątkach. Żadnego peta czy papierka. Mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych (w razie braku pogody), piękna i zadbana zieleń, knajpki i sklepiki z pamiątkami. Nie do uwierzenia, że się da. Gdy tu wróciłam to od rogatek miasta dopadł mnie lokalny syf i badziewie.
A co robią nasi włodarze? Debatują, przedstawiają projekty, lansują się na prawo i lewo, dziękują za uwagi, piją sobie z dziubków, "monitorują sytuację". Tyle że nic z tego nie wynika. Augustów coraz bardziej staje się miejscem turystyki weekendowej i to tego najgorszego gatunku, która ściąga byle jaki element. Przyjechać w piątek, pobalangować, zostawić syf i w niedzielę do domu. Na taki sukces postawiliśmy. Rozmawiałam o naszym mieście niedawno z przypadkowo poznaną kuracjuszką z sanatorium. Była w szoku, bo spodziewała się, że przyjeżdża do kurortu, a zobaczyła zaścianek.
Alojzy Strucel
Alojzy Strucel Wczoraj, 16:55
Zofio cała Twoja wypowiedź jest w punkt. Mam dokładnie takie same odczucia za każdym razem gdy wyjeżdżam i tu wracam.
Tak jest.
Tak jest. 2 dni temu, 10:03
Dziś kolega mój pisze-ogląda Tvp.Info -w Augustowie. Ujęcia z drona - zachwycają,ładne miasto.Odpowiadam jemu : Z drona nie pokażą tego syfu który przewala się w mieście , jako obiekcie turystycznym. On odpisuje zdziwiony co ja wypisuję?Propaganda jedno a uczciwa robota zwiazana z oczyszczaniem miasta to drugie,chociaz mogliby z kamera polatać wśród śmieci...była by reklama.
Gdzie jesteś gospodarzu
Gdzie jesteś gospodarzu 2 dni temu, 11:11
Z kostki zielska na pół metra rosną. Dobry gospodarz przed przyjazdem gości sprząta mieszkanie, a i nas....
tulipan
tulipan 13.07.2019, 10:40
O to chodzi aby brud w centrum i nad Neckiem "przeganiał" turystów nad Nettę , pod jabłonki ....
Grusza
Grusza 13.07.2019, 15:13
Ja cie pierdziele..... Ale numer
Bulwary
Bulwary 13.07.2019, 11:13
Totalna bzdura... Burmistrz Cieślik po to stworzył ten teren (bulwar nad Nettą), aby rozwijały się i były wizytówką Augustowa... Obecnie istnieje tam wiele punktów gastronomiczno-rozrywkowych: Blues Brothers ,Jabłonki, Fisza M. Budynka, Perła i niedługo otworzy się Na Widelcu... a po drugiej stronie Hotel Nad Nettą..... dodam jeszcze wszystkie imprezy które wtedy już zostały tam przeniesione jak chociażby Co ma pływać nie utonie - wtedy Jabłonek jeszcze nie było.... I dobrze i niech będzie tych punktów tyle ile się da... konkurencja spowoduje wzrost stosunku jakości do ceny... a dla miasta dochody z tytułu podatków....Także komentarz wyraźnie negatywny politycznie lub konkurencja... Lecz się tulipan ze swoich kompleksów....
Paweł
Paweł 2 dni temu, 11:12
TVP info na obiad zaproś hahaha
Sylwi
Sylwi 2 dni temu, 08:10
Daj spokój koleżanko, daj już spokój
Ble
Ble 13.07.2019, 00:06
Trawa i chwasty po pachy przy nabrzezach, a jutro zawody. Wstyd.
Mieszkańcy
Mieszkańcy 12.07.2019, 22:12
Panie Filipie, skoro jest tak jak Pan ubolewa, że każde zanieczyszczenie jest złym wizerunkiem miasta to my mieszkańcy zapraszamy Pana na spacer. Zapraszamy pod kolumnę Zygmunta Augusta gdzie ktoś posadzil pelargonie, które zamiast dekorowac odstraszają swoim widokiem. Suche badyle, suche kwiaty, rzadko posadzone, a na kostce zgniłe opadnięte pozostałości. Czy tak wygląda miasto turystyczne, królewskie i uzdrowiskowe? Pani Iwona, która w ubiegłym roku dbała o kwiaty nie pozwoliłaby aby takie maszkary straszyły w donicach przy królu Zygmuncie. Panią Iwone i jej ekipę było widać kilka razy dziennie jak pieczołowicie i z oddaniem dbała o te rośliny. Teraz nie widać nikogo, bo gdyby ktoś to widział ( czy ten co za to odpowiada, czy ten co to sprawdza) zareagowalby na taki stan rzeczy. Na prawdę przykry to widok tego miasta.
Olo
Olo 13.07.2019, 09:15
Tragedia
Brawo wy!
Brawo wy! 12.07.2019, 21:43
Brawo gazeta. Brawo Aleksandra Sigielewska
zniesmaczony
zniesmaczony 12.07.2019, 23:58
Pani Sigillewska i pan Chodkiewicz niech sypną szmalem dla CSiRu to będzie miał kto sprzatac .Nawet dla ratowników nie ma kasy a co dopiero dla sprzątaczy. Forsy na nic nie dajecie, a przewodnicząca Kleczkowska wiecznie w pretensjach do Zarzeckiego. Czasy czynów społecznych dawno minęły. No ale PiS tęskni za PRLem to może niech radni tej opcji sami chwycą za grabie?
Prezes
Prezes 13.07.2019, 09:16
Sypneli szmalem dla necka i co? Syf był i syf jest.
Hahaha
Hahaha 13.07.2019, 15:24
Chyba żartujesz z tym groszem. Właśnie nie sypnęli i uważają że samo się zrobi albo w ramach miłości do miasta.
Trochę pokory
Trochę pokory 12.07.2019, 21:37
Czystość na bulwarach znacznie się poprawiła???? Halo co ty ślepy????
Ewelina
Ewelina 12.07.2019, 20:08
To prawda. Rynek główny straszy brudem, piaskiem na kostce i zeschlymi liśćmi oraz innymi nieczystosciami. Jedna myśl się nasuwa, skoro tyłu ludzi z wymienionego wydziału nadzoruje czystość i zwraca uwagę dla prezesa necka to..... Dlaczego jest tak brudno? Brzegi bulwarow straszą szuwarami i zielskiem sięgającym do kolan. Czy to jest nasza wizytówka Augustowa? Dziwię się, zresztą nie tylko ja ale i większość mieszkańców, że pan Filip Chodkieicz, ktory w poprzedniej kadencji tak bardzo był uczulony na brudne miasto, tak bardzo krytykował byłego burmistrza i jego pracowników, teraz jest tak bierny. Czy punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia? Nie takiego Chodkiewicza znaliśmy i wybraliśmy. Nie takiemu zaufaliamy. Może po prostu dysponuje nieodpowiednim ludźmi i dlatego wszystko skupia się na Panu Burmistrz.
Hjuvb
Hjuvb 13.07.2019, 00:04
Wymienić prezesa i tego co go niby nadzoruje. Burmistrz musi coś z tym zrobić, bo przez nich zbiera cięgi, a każdy wie jak bardzo mu zależy na czystym mieście
Czas na zmiany
Czas na zmiany 13.07.2019, 09:00
Czas na zmiany to i efekty będą. Widać, że są osoby, w spowalniające proces. Zamiast grzać stołki niech rusza w teren, bo puki co efektów nie widać, a wręcz odwrotnie.
Tola
Tola 13.07.2019, 15:18
Prawda. Kocur nawet się nie ruszył, a bezjajecznego darmo szukać w plenerze

Pozostałe