Nowa władza, stary problem 

  • 11.07.2019, 15:24 (aktualizacja 11.07.2019, 15:31)
  • Bartosz Lipiński
Nowa władza, stary problem
Trudna sytuacja dworca kolejowego w Augustowie jest wszystkim znana. Przed rokiem ówczesne władze miasta zadbały o montaż specjalnych plansz historycznych w oknach z powybijanymi szybami oraz w drzwiach zamkniętych na kłódkę. Estetyka się poprawiła, ale funkcjonalność budowli nadal woła o pomstę do nieba. Brak poczekalni czy toalet na dworcu jest ujmą dla miasta turystycznego i to mimo faktu, że istnieją plany naprawcze.

Bartosz Lipiński

Dworzec kolejowy w Augustowie to nie tylko centrum przesiadkowe związane z komunikacją międzymiastową, ale również miejsce przesiąknięte martyrologią miasta. Jego historia zaczęła się pod koniec XIX wieku, a samo powstanie związane było z tworzeniem linii kolejowej Grodno-Suwałki. Stąd odchodziły transporty na Syberię. To miejsce związane jest z historią I oraz II wojny światowej, transportami wojska czy działającym w naszym mieście 1 Pułkiem Ułanów Krechowieckich. Okoliczne lasy zapełnione były dywizjonami żołnierzy. W latach międzywojennych budynek witał gości licznie przyjeżdżających do naszego pięknego miasta, tu tworzyła się historia augustowskiego kurortu. Paradoksem jest jednak fakt, że powstały w 1897 roku dworzec w najtrudniejszych dla polskiej historii czasach funkcjonował sprawnie, a w roku 2019 jego użytkowanie jest bardzo utrudnione. Przypomnijmy, że dwa lata temu obiekt stał się własnością miasta. Na hucznej konferencji prasowej ówcześni radni Naszego Miasta przekazali radosną nowinę o jego zakupie. Padały tam szumne zapowiedzi, deklaracje przeniesienia zasobów augustowskiego muzeum, a także wydzielenia miejsca na poczekalnię.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pop
Pop 12.07.2019, 19:40
Czas na referendum szanowni państwo!!!!
Wyborca
Wyborca 12.07.2019, 15:07
Czy to prawda że został złożony wniosek o odwołanie Pana M Kleczkowskiego z funkcji Przewodniczącego Rady miejskiej?bo media milczą....
Karma wraca
Karma wraca 12.07.2019, 19:34
Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.
Mieszkaniec miasta
Mieszkaniec miasta 12.07.2019, 14:23
Dworzec PKP nie ważny,nie wiadomo gdzie będzie dworzec PKS,najważniejsze,że ludzie rządzący miastem będą mieli nowy gmach na ul.Młyńskiej za kilka milionów złotych,reszta się nie liczy.
Lena
Lena 12.07.2019, 11:57
I władza ta sama i problem pozostał.... W zasadzie nic nowego.
Intercity
Intercity 12.07.2019, 15:28
od 1989 ... nikt nic nie zrobił.. co roku było coraz gorzej...

Pozostałe