Zakończył się I etap rekrutacji do szkół średnich

  • 11.07.2019, 15:12 (aktualizacja 11.07.2019, 15:30)
  • Beata Perzanowska
Zakończył się I etap rekrutacji do szkół średnich
5 lipca ogłoszone zostały wyniki wstępnej rekrutacji do szkół średnich. Do publicznej wiadomości podano listy uczniów zakwalifikowanych do poszczególnych szkół i klas oraz listę uczniów niezakwalifikowanych. Osobno odbywała się rekrutacja absolwentów gimnazjów i osobno absolwentów szkół podstawowych.

Wiadomości powiatowe.

Największym zainteresowaniem cieszyło się I Liceum Ogólnokształcące
i zawód „technik informatyk” w Augustowskim Centrum Edukacyjnym. W tych szkołach, aby przyjąć uczniów z wysokimi wynikami, utworzono dodatkowe oddziały. Ogółem do augustowskich szkół średnich zakwalifikowanych zostało 483 absolwentów gimnazjów i 534 absolwentów szkół podstawowych.

Młodzież nie była zainteresowana kształceniem się w zawodzie „technik ekonomista” oraz „operator obrabiarek skrawających”. Ze względu na niską liczbę chętnych (od 2 do 5 do poszczególnych klas), nie zostały utworzone w Zespole Szkół Technicznych takie oddziały. Aktualnie szkoła ta dysponuje wolnymi miejscami w: Technikum Nr 2 – zawód „technik mechanik” i Branżowej Szkole I stopnia Nr 2 – zawód „kucharz”.

12 lipca br. (w piątek) o godz. 1000 zostaną ogłoszone listy uczniów przyjętych do augustowskich szkół średnich.

– Żaden absolwent gimnazjum czy szkoły podstawowej z naszego powiatu nie pozostanie bez możliwości dalszego kształcenia w szkole ponadpodstawowej – zapewnia Bożenna Kondracka – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym. – Wszelkiej pomocy w tym zakresie udzielają dyrektorzy szkół średnich oraz pracownicy naszego Wydziału, dodaje.

Red.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Brawo
Brawo 11.07.2019, 12:59
Gratulacje dla pana starosty i vice-starosty za rekrutację do szkół średnich. Sytuacja jest bardzo dobra w porównaniu do innych miast. Podwojone liczby klas w szkołach ponadpodstawowych i liczba uczniów w klasach. Brawo!

Pozostałe