Pensje za strajk w opinii RIO

  • 11.07.2019, 14:12 (aktualizacja 11.07.2019, 15:11)
  • Bartosz Lipiński
Pensje za strajk w opinii RIO Na zdjęciu: Adam Sieńko.
Nie milkną echa sprawy związanej z wypłacaniem pensji nauczycielom za okres strajku. Jeden z augustowskich radnych zapytał burmistrza, czy podjął rozmowy z dyrektorami placówek miejskich, w sprawie utraconych wynagrodzeń nauczycieli uczestniczących w strajku. Powiat znalazł odpowiednią formułę. Do urzędu miasta wpłynęło również pismo z Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, która odniosła się do tego problemu.

Bartosz Lipiński

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 11 lipca. Zapraszamy do lektury.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Brawo powiat
Brawo powiat 11.07.2019, 12:17
Przy tej okazji gratulacje dla pana starosty i vice-starosty za rekrutację do szkół średnich. Sytuacja jest bardzo dobra w porównaniu do innych miast. Podwojone liczby klas w szkołach ponadpodstawowych i liczba uczniów w klasach. Brawo!
Red
Red 11.07.2019, 11:06
No cóż Miastem rządzą osoby nie kompetentne bez doświadczenia w zarządzaniu lub niechętni nauczycielom bo to prawie PiS i tyle w tym temacie.
Decydent
Decydent 11.07.2019, 10:50
a czy dla samorządu wiążąca jest opinia Biura Analiz Sejmowych czy raczej stanowisko RIO?
Można
Można 10.07.2019, 19:13
Samorządy mogą bez łamania dyscypliny finansów publicznych zapłacić nauczycielom za czas strajku, jeżeli podpisały stosowne porozumienie ze związkami - wynika z opinii Biura Analiz Sejmowych. Wyjaśnia też, jak wyliczyć wynagrodzenie za czas strajku.
Samorząd, który wypłaci wynagrodzenia na podstawie porozumienia, nie złamie dyscypliny finansów publicznych. Porozumienie w sprawie wynagrodzenia za czas strajku mogą być kwalifikowane jako stanowiące odrębny tytuł prawny do dokonywania rozporządzeń finansowych. Nie dojdzie do złamania prawa nawet, gdy porozumienie zawarto po potrąceniu wynagrodzenia przez pracodawcę. (prawo.pl)
ktoś
ktoś 12.07.2019, 15:25
Akurat RIO wypowiedziało się na temat możliwości wypłaty wynagrodzeń strajkującym nauczycielom na podstawie porozumień zaproponowanych przez augustowski oddział ZNP. Wypłata na podstawie porozumienia przedstawionego szkołom i przedszkolom prowadzonym przez miasto jest wg RIO naruszeniem dyscypliny finansów publicznych. Nie znam treści porozumień zawartych przez szkoły starostwa. Może są innej treści? Żaden myślący dyrektor nie weźmie na siebie, jako pracodawca, wypłatę wynagrodzeń wbrew opinii nadzoru finansowego.

Pozostałe