Na straży tolerancji i bezpieczeństwa

  • 10.07.2019, 13:14
  • Beata Perzanowska
Na straży tolerancji i bezpieczeństwa
W dniach 23.06 -03.07.2019 roku Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Bargłowa Kościelnego gościła dziewięcioosobową Młodzieżową Drużynę z Niemiec. Międzynarodowy obóz letni odbywał się w przepięknym plenerze przyrodniczym, kompleksie wypoczynkowym Oficerski Yacht Club R.P. Pacific WDW w Augustowie.

Już pierwszego upalnego dnia pobytu młodzież z Polski i Niemiec odnowiła przyjacielskie kontakty. Obie młodzieżówki wcześniej spotkały się na obozie zimowym w 2019 roku w Lewinie Kłodzkim.

Kolejne dni obozu były bardzo pracowite i owocne w zdobywaniu nowych doświadczeń. Młodzież polsko-niemiecka uczestniczyła w licznych warsztatach i animacjach językowych. Uczestnicy nabyli wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz pożarnictwa. Bardzo miłym zaskoczeniem dla opiekunów był bardzo ochoczy udział dzieci i młodzieży w nauce tańca ludowego, tym samym poznając kulturę i tradycje regionu. Jednym z ważniejszych elementów kulturalno-historycznych było zwiedzanie Muzeów Ziemi Augustowskiej i Kanału Augustowskiego.

Korzystając z walorów przyrodniczych regionu odbyliśmy rajd rowerowy po Puszczy Augustowskiej i Szlakiem Orła Białego. Punktem kulminacyjnym, na który wszyscy czekali był wspólny spływ kajakowy Czarną Hańczą. Dla większości niemieckich przyjaciół było to pierwsze doświadczenie z kajakiem. W miłej, wspólnej atmosferze wszyscy dopłynęliśmy do celu.

Czas mijał szybko, a my zdobywaliśmy nowe doświadczenia oraz nowych kolegów i koleżanki. Zawiązały się nowe przyjaźnie. Udział w obozie dofinansowała Fundacja Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży, której serdecznie dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak owocnym przedsięwzięciu.

 

 

 

dh Marek Bućko

 

 

 

 

 

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe