Fantazja uczy, bawi i wychowuje

  • 14.07.2019, 06:36
  • Jolanta Wojczulis
Fantazja uczy, bawi i wychowuje
Z przebojami na ustach ze znanego musicalu Mamma Mia, dzieci z Przedszkola Językowego Fantazja zakończyły rok szkolny. Zarówno maluchy jak i starsze dzieci, ale także rada pedagogiczna świetnie poradziła sobie ze znanymi utworami. Obecni na zakończeniu rodzice przedszkolaków pękali z dumy ze swoich pociech. Zadowolenia ze swoich uroczych wychowanków nie kryli także nauczyciele i Żaneta Malesińska, dyrektor placówki.

Jolanta Wojczulis 

-Rok szkolny zakończymy śpiewająco i bardzo wesoło. Inspiracją był dla nas musical zawierający najbardziej znane i lubiane nieśmiertelne przeboje zespołu ABBA, wplecione w historię matki, kobiety, właścicielki małego pensjonatu na urokliwej greckiej wyspie. Co to ma wspólnego z naszym końcem roku? Plaża, słońce, piasek, miłość, wakacje, tylko tyle i aż tyle -rozpoczęła uroczystość zakończenia roku szkolnego Żaneta Malesińska, dyrektor Przedszkola Językowego Fantazja mieszczącego się przy ulicy Młodości 40 w Augustowie.-Przedszkolaki z naszej placówki w mijającym roku szkolnym nauczyły się wielu nowych rzeczy. Myślę, że opowiedzą o tym nie gorzej niż aktorzy z musicalu Mamma Mia.

Przypadł mi zaszczyt uczestniczenia w tej uroczystości i proszę mi uwierzyć zarówno rada pedagogiczna jak i milusińscy poradzili sobie z repertuarem piosenek z filmu Mamma Mia rewelacyjnie. Urocze przedszkolaki począwszy od tych najmłodszych a skończywszy na sześciolatkach, które już od września przekroczą próg szkolny, wbiegały na scenę i z uśmiechem na ustach wspaniale intonowały znane przeboje. Całość inscenizacji dopełniała plażowa sceneria, którą pieczołowicie przygotowały nauczycielki. Piękna, słoneczna aura również doskonale dopasowała się do przedszkolnych uroczystości.

Jednak zanim na scenie pojawiły się przedszkolaki, uroczystość rozpoczął wyjątkowy występ, otóż grono pedagogiczne z panią dyrektor Żanetą Malesińską na czele, przygotowały swoim wychowankom prezent w postaci utworu ABBY „Waterloo”.

-Jest to piosenka o wytrwałości, w dążeniu do celu. O tym, że sukces oparty na ciężkiej pracy cieszy najbardziej. O spełnianiu marzeń o tym czego życzymy wam drogie dzieci na dalszy etap edukacyjny i zawsze –powiedziała pani Żaneta tuż przed spektakularnym koncertem.

Nauczyciele swoją charyzmą i energią rozgrzały serca obecnych na uroczystości rodziców, a swoim dystansem do siebie udowodnili, że doskonale nadają się do roli przewodników po świecie zabawy i nauki.

Po tym nietuzinkowym pokazie, popis swoich umiejętności wokalnych i tanecznych dały dzieci z poszczególnych grup wiekowych. Milusińskim z zachwytem przyglądali się dumni rodzice, uwieczniając swoje pociechy na fotografiach i filmikach.

 

Dyrektor placówki wielokrotnie powtarzała, że na ważnym miejscu stawia język angielski, dlatego też piosenki polskojęzyczne przeplatały się z utworami w języku właśnie angielskim.

-Zależy nam między innymi, żeby złamać w dzieciach barierę przed mówieniem w obcym języku i pokazać im, że język nie jest przeszkodą w zdobywani świata, a wręcz może pomóc w poszerzaniu swoich horyzontów –dodała pani Żaneta.

Uroczystość zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem wesołego utworu, po czym wszyscy wraz z panią dyrektor spektakularnie wskoczyli do mini basenu obwieszczając tym zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie letniej laby.

Rodzice dzieci uczęszczających do „Fantazji” z którymi udało mi się porozmawiać zapewniali mnie, że są bardzo zadowoleni z edukacji swoich pociech w tej placówce.

-Tutaj każde dziecko traktowane jest bardzo indywidualnie, panie starają się jak mogą, żeby zadowolić przedszkolaków i dotrzeć do nich w jak najlepszy sposób –powiedziała mi jedna z mam pięcioletniej dziewczynki. –Nie brak im przy tym wyobraźni i fantazji a to jest dla mnie bardzo ważne. Najlepszym dowodem, na to że w „Fantazji” jest super jest uśmiech mojej córki i przede wszystkim jej chęć chodzenia do przedszkola.

O przedszkolu w samych superlatywach wypowiadali się także państwo Kamińscy, rodzice Dawida, który od nowego roku pójdzie do pierwszej klasy.

-Szkoda, że nasz Dawid już nie będzie uczęszczał do tego przedszkola, bo tutaj naprawdę bardzo mu się podobało, my również byliśmy bardzo zadowoleni z tej placówki –podkreślali Paulina i Karol Kamińscy. –Duża w tym zasługa nauczycieli, którzy mają świetne podejście do dzieci i potrafią zainteresować ich otaczającym światem i przez zabawę nauczyć bardzo wiele.

Rzeczywiście dyrektor Fantazji Żaneta Malesińska, bardzo dba o swoich małych podopiecznych i robi wszystko, żeby poznawały tajniki nowych rzeczy i uczyły się świata i życia w jak najlepszych warunkach. Dlatego w ubiegłym roku dobudowana została kolejna, nowoczesna, przestronna sala, która zdecydowanie poprawiła komfort przebywających w placówce milusińskich.

W nowym roku szkolnym do przedszkolaków dołączą też ich najmłodsi koledzy, ponieważ w placówce powstanie żłobek.

-Będzie to 24 osobowa grupa, także serdecznie zapraszam do naszej placówki nie tylko przedszkolaków, ale także dzieci roczne czy dwulatki –dodaje dyrektor „Fantazji”.

Osoby zainteresowane szczegółami zapisania swoich pociech do Fantazji prosimy o kontakt pod nr tel. 604-939-417.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tata
Tata 15.07.2019, 20:39
👍🏻👍🏻👍🏻

Pozostałe