Sukces ucznia II LO

  • 05.07.2019, 09:26
  • Beata Perzanowska
Sukces ucznia II LO
W poniedziałek, 17 czerwca, w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbyła się gala finałowa V Wojewódzkiego Konkursu "By czas nie zaćmił i niepamięć".

Jego celem – jak podkreślił jego pomysłodawca – minister Jarosław Zieliński – było „głębsze zainteresowanie młodzieży wydarzeniami z najnowszej historii naszej Ojczyzny”. Spośród kilkudziesięciu uczestników tego przedsięwzięcia wyróżniony został uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie - Mateusz Perzanowski. Jego esej pt. „Stróże naszych braci” poświęcony zbrodni w Katyniu w 1940 roku nagrodzony został II miejscem. Opiekunem naukowym Mateusza jest pani Dorota Prokop, a jego obecność na gali konkursu była możliwa dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Barbary Koronkiewicz. Warto podkreślić, że Mateusz - mimo, że jest dopiero w pierwszej klasie - jest już finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim".

 

II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe