Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 03:00
Reklama

Burmistrz odetchnął z ulgą

Podziel się
Oceń

W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1049 roku wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Biegnijmy do kiosków, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Jest tańsza, a gazeta dostępna jest już we wtorek.
Burmistrz odetchnął z ulgą

Krzysztof Przekop

Funkcja burmistrza miasta to niezwykle ciężkie zajęcie. Praca nienormowana, także w soboty i niedziele. Wymaga poświecenia prywatnego czasu kosztem rodziny. Burmistrz odpowiada za wiele dziedzin w mieście. Szkoły podstawowe, a zatem walka ze skutkami demografii i kolejnych pomysłów ministrów, budowa i utrzymanie ulic, cała sfera socjalna i mieszkaniowa, woda, ścieki, ogrzewanie, plany zagospodarowania, kultura i w jakiejś części gospodarka i wiele innych. To od jego zaangażowania, jego decyzji zależy w jakim mieście będziemy mieszkać za 20 lat. Wiem, że może to niezbyt popularne, ale uważam, że obecnie praca burmistrza jest niezwykle nisko wyceniana. Nie porównuję wynagrodzenia burmistrza do wynagrodzeń dziennikarzy lokalnej prasy, ekspedientów, pielęgniarek. Porównuję do kierowników w większych firmach. Burmistrz zarabia znacznie mniej od nich. Ktoś powie, że to misja, że nikt mu nie kazał startować w wyborach., że wiedział ile będzie zarabiał. To prawda, jednak musimy popatrzeć na problem szerzej. Jeśli burmistrz zarabia mało, również mało muszą zarabiać szefowie miejskich spółek, kierownicy wydziałów i szeregowi pracownicy. Tanie miasto, to nie niskie pensje urzędników. To dobre profesjonalne decyzje, trafione inwestycje, dobrze utrzymane ulice zimą i czyste latem. A do tego trzeba fachowców. Dlatego niskie pensje w długiej perspektywie muszą zaowocować deprecjacją kadr i błędami w zarządzaniu. Wysokość wynagrodzenia burmistrza zależy od decyzji rady miejskiej. Namawiam radnych, by zaufali prostym zasadom zarządzania, że fachowość kosztuje. Moje zdanie w tym temacie nie zmieniło się od wielu lat, bez względu na nazwisko burmistrza. Identyczne uwagi zgłaszam do wynagrodzenia starosty.



Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkańcy LIPOWCA 12.07.2019 08:34
Od momentu gdzie np ul. Robotnicza na Lipowcu doczekała się utwardzonej drogi z przygotowaniem pod wyłożenie chodników(których pewnie nigdy nie będzie) nic się nie dzieje.Pobocza drogi po zimie ( a mamy Lipiec) począwszy od Tartacznej w zalegającym piasku,Chwasty po okna , 18 wyciętych pięknych,starych Lip , gdzie nowe nasadzenia? tak jak np po oddaniu ulicy Głowackiego.Droga przed remontem miała klimat,przynajmniej pasowała do dzielnicy,ulicy.Dlaczego zaczynając inwestycję nie doprowadza się jej do końca? Przecież wykończenie daje wizytówkę dla miasta,wykonawcy .Kolejna inwestycja na Lipowcu PARK HERBERTA też tak będzie wyglądała ? A Lipowiec ul Robotnicza to też JEGO mieszkańcy, pomimo że jesteśmy tacy jacy jesteśmy. Z poważaniem PANIE BURMISTRZU.

jestlepiejniżbyło 12.07.2019 15:25
Mieszkańcy Lipowca... nie marudzić tylko się cieszyć i zasięgnąć informacji... o ile piszą to mieszkańcy Lipowca.. hahaha..ale dla wiadomości to ulica Głowackiego dostała dofinansowanie zewnętrzne (bo się na to kwalifikowała, a Robotnicza niestety nie spełnia kryteriów dofinansowania) i jest zrobiona ze środków Urzędu Miasta... Żeby nie ta inicjatywa i komitety lokalne to byście asfaltu się nie doczekali w najbliższej 50 - latce... i tyle na ten temat...

CICHO SIEDZIEĆ I SIĘ CIESZYĆ 15.07.2019 07:31
CICHO SIEDZIEĆ I SIĘ CIESZYĆ , Czyli z dofinansowaniem zewnętrznym musi być tak jak np. na ul.Głowadzkiego czyli super ,zaś ze środków Urzędu Miasta może być byle jak,tak jak np.na Lipowcu.BRAWO

Muld 15.07.2019 15:32
Dokładnie tak. Bo nasze Miasto (a dokładnie dochody Augustowa) to nie Monako żeby do każdej ulicy dokładać 50-70%...dla mnie to jasne bo mieszkałem wiele lat na ulicach bez asfaltu i brodziłem w błocie i brudzie... Tak trudno to zrozumieć????

Za kogo nas mają? 12.07.2019 19:36
Zrobione na odwal ale co tam. Wiadomo, że jak ślepowron lata to i taki efekt.

Z glinek 13.07.2019 08:53
W którym miejscu , przed remontem Głowackiego miała "klimat" . Popatrz sobie jak było i nie pisz bzdur .. http://tnijurl.com/8d54d548566c/

ul.Głowackiego 15.07.2019 07:24
....Cytuję - ,18 wyciętych pięknych,starych lip,gdzie nowe nasadzenia?tak jak np. na ulicy Głowackiego( na ul. Głowackiego rosły lipy?)- Czytaj ze zrozumieniem.

Balbina 09.07.2019 18:06
Mam rozwiązanie.Najlepiej nie śmiecić. Najczęściej niektórym ludziom ciężko trafić do kosza.Zabierzcie swoje śmieci ze sobą i problem z głowy.To nie Burmistrz śmieci, ale ludzie korzystający z parku,bulwarów ,lasu . Trochę empatii i kultury nikomu nie zawadzi. Wystarczy się schylić po swoje śmieci -inaczej i Salomon problemu nie rozwiąże.Dzieci w przedszkolu lepiej wiedzą co trzeba zrobić ze śmieciami niż dorośli.

Malwina 09.07.2019 21:22
Burmistrz nie śmieci ale odpowiada za czystość i wizerunek miasta. Płacimy podatki i chcemy aby było czysto. Ale ty Balbina możesz zbierać i swoje i cudze śmieci. Możesz skisic trawę i umyć przystanki. Tak w formie wolontariatu.

Balbina 10.07.2019 08:38
Ja swoje sprzątam,więc ten tekst nie do mnie.Mądrzyć się i stawiać wymagania to Ty .Tak niech ktoś posprząta ,bo Ty Malwina się nie poniżysz-najlepiej wieszać ....na Burmistrzu.Jesienią dzieci ze szkół posprzątają jak zwykle.Owszem płacimy podatki ,ale jakby każdy dbał o czystość to roboty ze sprzątaniem byłoby mniej.Zacznijmy krytykę od od siebie !

Żal patrzeć... 10.07.2019 10:11
Dlaczego problem brudnego miasta dotyczy właśnie Augustowa? Inne samorządy sobie z tym świetnie radzą, tylko nie nasz. Inne samorządy zabiegają o turystów, nasza władza mówi, że turyści to problem. Korki, śmieci itp., O co chodzi???

Kto 10.07.2019 15:29
Ktos ma w swoich zadaniach dbanie o czystości porządek w mieście. Ktoś ma w swoich zadaniach sprawdzać pracę innych, ktoś ma w swoich zadaniach zdawać relacje dla Pana burmistrza. Niech przełożony jego oceni i rozliczy.

Gdzie oni są 10.07.2019 16:34
Masz rację Balbina, burmistrz ma od tego ludzi, pracowników, kierowników, specjalistów i fachowców. On sam wszystkiego nie da rady ogarnąć i to jest zrozumiałe. To ja się pytam i inni mieszkańcy również, gdzie są co ludzie, że jest tak, a nie inaczej. Dlaczego burmistrz musi za ich pracę, albo i nie za pracę świecić oczami?

gr 10.07.2019 10:43
Masz rację. W ub. r. posprzątałem plażę na Neckiem. Dwa worki butelek i puszek z krzaków wyciągnąłem. W tym roku z dna Necka przy przegu wyjąłem tyle butelek, że zapełniłem kosz 120L. Niedawno byłem na plaży i przyszło kilkoro nastolatków. Jeden z nich wrzucił karton do jeziora. Wstałem, podchodzę i pytam dlaczego wrzucił śmieć do jeziora. On na to, że to nie jego. Mówię mu, że nie ważne czyj, on to wrzucił i ma teraz to wyjąć. Reszcie powiedziałem, że wszystkie butelki i śmiecie mają zebrać na gromadę. Byłem pewnien, że mnie oleją, a nawet mnie zwymyślają i zwieją. Ale nie! Zebrali do kupy! Pozytywnie byłem zaskoczony. Podszedłem do nich, podziękowałem i mówię, że tu sprzataczek nie ma i wszyscy musimy dbać, bo inaczej będziemy odpoczywać w smieciach. Mówię im, żeby dali mi te śmiecie to zaniosę do pojemnika. Mam nadzieję, że to da jakiś skutek na przyszłość. W każdym razie zawsze po sobie sprzątam i jak widze obok siebie "cudze" śmiecie to nie mam oporów, żeby sprzatnąć nie swoje. Co prawda, spojrzenia ludzi są dziwne, patrza jak na kosmitę. Ale jaki problem w tym, że jak biorę swoje smiecie i widze obok inny to podnosze i wyrzucam? Żaden!

Balbina posprzątaj 11.07.2019 12:07
Balbina idź do parku i wygra stęchłe liście, kołki i pety. Zamieć piach z kostki. Ty to lubiz

Wszyscy mają w du..... 08.07.2019 20:46
Weźcie posorzątajcue park bo syf że aż strach. Ktoś w ogóle zajmuje się tym? Gdzie prezes?????

Tosia 05.07.2019 09:09
5 lipiec toalety przy molo zamknięte budowa nie skończona dalej wstyd prezesi odchodzą z pracy pracownicy odchodzą o co chodzi!!!!!!! Co w tym miescie sie dzieje?????

słusznie 05.07.2019 09:28
Mądrzy ludzie nie chcą współpracować z tym bajzlem który panuje dlatego lepiej odejść i nie być łączonym z tą ekipą.

Fantastyczne miejsce pracy 05.07.2019 14:29
Nto prawda. Odchodzą wieloletni pracownicy. Pewnie z tej dobroci. Może o tym gazeta napisze?

niesłusznie 05.07.2019 14:34
Mądrzy ludzie odchodzą? To znaczy że zostaną niemądrzy? Ważyłbym słowa....

? 05.07.2019 16:31
Nie strasz nie strasz bo się zes....... Sz. A kibel zamknięty i co wtedy pocznuesz. Słusznie czy niesłusznie nawalusz w majtki

Ratuj się kto może 07.07.2019 12:25
Czy to prawa, że odszedł kolejny pracownik wieloletni z urzędu miejskiego w Augustowie?

Kloc 05.07.2019 11:54
Wykonane i nawet nie nasr......e. Ot mi sukces

Siku 05.07.2019 14:33
To męski czy damski kibel? Czy taki wspólny, ogólny? J

WC 05.07.2019 12:08
A tyle było achów i ochów, że taki przeogromny sukces...... Tragedia!!!

Konon 03.07.2019 16:42
Wymaga poświecenia kosztem rodziny jesli ja sie ma poprzednicy chyba nie mieli???? Bo im obniżała rada pensje

Toja 03.07.2019 16:37
A jak sie to ma do stałego obniżania pensji poprzedniemu burmistrzowi przez obecnego Wice

Wstydu brak 03.07.2019 15:32
Chodził po Lipowcu drogi podziwia, a koledzy szoł robili na fb. Trzeba było przejść sie po Lipowcu i czystość dzielnicy zobaczyć. Syf pod śmietnikami gdzie necko wybiera.

Lipowiec mówi 10.07.2019 16:38
Lipowiec prosi o wyłożenie trawy za ogrodzeniem w miejscu gdzie nie ma chodnika a jest droga. Chwasty wysokie do pasa. Nuechlujstwo.

Flio i flap 03.07.2019 15:29
Zamiast odetchnąć z ulga powinien westchnąć razem z kolegą po fachu nad stanem czystości ukochanego miasta. Wstyd panowie

Syf syfa syfem pogania 03.07.2019 13:59
Dlaczego, w Augustowie, na błoniach, nad jeziorami jest taki syf ??? Czemu nikt nie sprząta ? I niech nikt nie mówi że nie da się, bo się da. Wystarczy popatrzeć na inne miasta lub choćby teren Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie. Na spółdzielczych podwórkach codziennie o świcie chodzą Panie i Panowie i zbierają śmieci i jest czysto. A część reprezentacyjna miasta tonie w puszkach butelkach i innych śmieciach

To prawda syf 03.07.2019 15:25
Nie tylko na Błoniach. Na innych terenach również. Nikt nic z tym nie robi. W gazecie nadzieja

Pijar 03.07.2019 16:06
Sprząta się ale w ramach tego za co się płaci. Skoro płaci się za tylko kilka etatów osób sprzątających to wiadomo że jest to za mało. Na czas sezonu miasto powinno zatrudnić(dać pieniądze ) 2 albo i 3 razy więcej osób. Czary Mary nie pomogą. Proponuję żeby panowie burmistrzowie w ramach autopromocji i pijaru codziennie w sezonie od 4-5 rano sprzątali miasto. A i jeszcze po każdej imprezie miejskiej. Miasto zaoszczędzi a jaki pijar sobie zrobią ....

Spółka 03.07.2019 19:16
I prezesik niech wezmą że sobą. ?

Preze sik 05.07.2019 21:05
Krytyka nalezy sie prezesikowi bo on szefuje sprzatajacym ale jest nad nim burmistrz ktory nie widac aby nadzorowal prezesika

poli 06.07.2019 10:29
Preze sik masz blade pojęcie o tym co sie dzieje. Parówy już zjadłeś i czas na relaks przy komputerze i pisanie bzdur? Idz do tej firmy do pracy to zobaczysz jak to wygląda i kto nie daje kasy na sprzątanie miasta choćby stanąć na głowie. Krytyka należy się idiotom piszącym brednie w komentarzach.

Kto posprzata 10.07.2019 19:16
A byles w centrum w parku. Tam dopiero syf. Nikt nic w temacie nie robi. Moze urzad miejski przestal za to odpowiadac . Moze to starostwo odpowiada za porzadek kolo pomnika krola Zygmunta

Kto pobiera 10.07.2019 21:47
Główny park to dramat i porażka obecnych

Żal patrzeć 11.07.2019 09:16
Park miejski jest jednym z najbardziej zaniedbanych miejsc w mieście a powinien być miejscem wypoczynku, rekreacji mieszkańców i turystów. Brak zieleni i kwiatów, ławek mało i starodawne, niewygodne. Fontanna brudna, trawniki gołe. Bardziej zadbany park jest w Lipsku, nie mówiąc już o Olecku. To powinien być jeden z priorytetów - zadbane centrum. Kolumna też była kiedyś podświetlona. Szkoda, bo park ma potencjał .

Augustowianin 03.07.2019 13:19
Panie burmistrzu,a co z programem mieszkanie plus?TBS też nic nie buduje,a miał powstać blok w Silikatach i nic z tego nie wyszło.

Nie 02.07.2019 20:40
Nie ma Augustów szczęścia. Tamten był słaby ale to co dzieje się teraz przechodzi ludzkie pojęcie. Czas szybko płynie. Oby do kolejnych wyborów. Oby to była jedyna kadencja całego towarzystwa....

Lucky 03.07.2019 14:08
przechodzi ludzkie pojęcie ... przez 6 miesięcy? a na sesji słyszymy ze już pozyskano przez te parę miesięcy 2019 r. więcej środków zewnętrznych niż za cały 2018 r? Ogarnij się, bo krytykować można wszystko, ale na szczęście masz tylko jeden głos i decyduje większość.......

Żal pl 03.07.2019 16:00
Tak głosić to potrafią. Pijar przede wszystkim. A może zamiast autopromocji energię skupić na dbanie o miasto? Zamiast głoszenia hymnów pochwalnych na prywatnych imprezach to zapłacić ludziom za sprzątanie miasta? Bo to miasto płaci za sprzątanie a jak nie chce płacić to czysto nie będzie. Samo się nie zrobi. Zawsze kiedy były imprezy miejskie miasto płaciło za sprzątanie . Jak jest teraz? Samo się zrobi?

Powolutku 02.07.2019 20:08
Zarobki dla burmistrzów uchwała rada miasta. Augustowska zdecydowała, że Mirosław Karolczuk będzie zarabiał z dodatkiem stażowym 11256 zł brutto a np Rada Miasta w Sejnach - 5640 zł brutto miesięcznie. Chyba na razie to wystarczy. W roku 2019 w Augustowie niewiele dobrego się wydarzyło, czekamy na dużo, dużo więcej i szybciej.

money 03.07.2019 13:47
bez obrazy... ale w firmach stoczniowych laminiarze zarabiają więcej niż te wspomniane 5640 brutto burmistrza w Sejnach... A Sejny to 5000 mieszkańców czy się mylę? Jeżeli chcemy aby tacy fachowcy za 4000 zł netto na te stanowisko startowali to niedługo nie będzie z kogo wybierać....

Jguuhb 03.07.2019 15:26
Jacy fachowcy?????? W urzędzie są tacy, a którzy to????? Od dziur ci od od syfu to akurat się zgadza

Temperatura: 15°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Reklama