Dziesiątki kilometrów w biegu

  • 07.07.2019, 07:12
  • Jolanta Wojczulis
Dziesiątki kilometrów w biegu
Ponad 70 osób z całego kraju w sobotę, 29 czerwca, wzięło udział w imprezie Dzika Rospuda Ultra Trial - DRUT, na którą złożyły się ultramaratony na 80 i 50 km oraz bieg i marsz z kijkami na 10 km. Wśród śmiałków, którzy przebrnęli przez dłuższe dystanse, nie zabrakło augustowian. Reprezentanci naszego miasta bardzo dobrze poradzili sobie z pokonaniem dziesiątek kilometrów.

Jolanta Wojczulis

Sportowcy, którzy wzięli udział w zawodach, mieli do wyboru kilka tras. Dla osób lubiących ekstremalne wyzwania były dwa dystanse 80 km i 50 km doliną Rospudy. Zawodnicy o mniejszych możliwościach mogli spróbować swoich sił w Crossie Augustowskim, czyli biegu na 10 km po augustowskich lasach. Można było również przejść tę trasę z kijkami nordic walking.

Zawodnicy rywalizowali na pięknych trasach wzdłuż rzeki ze startem w Bakałarzewie, głównym punktem żywieniowym w Dowspudzie i metą przy Domu Turystycznym Hetman w Augustowie.

Z najdłuższym dystansem, czyli 80 kilometrowym, zmierzyło się dziewiętnastu śmiałków. Najlepszym okazał się Sławomir Mąka z Ostrołęki, który linię mety przekroczył o czasie 7:06:54.

-Wiedzieliśmy, że Sławomir jest bardzo dobry, bo nawet niedawno z wielkim powodzeniem startował za granicą, jednak spodziewaliśmy się go na mecie godzinę później –uśmiecha się Wojciech Klekotko, który wraz z Jarosławem Zajkowskim, zorganizowali sobotnią imprezę. Wśród biegaczy na najdłuższym dystansie byli też dwaj augustowianie, Marek Wojczulis z ATP oraz Krzysztof Maksimowski. Ten pierwszy linię mety pokonał o czasie 09:21:12 tym samym zajmując 13 miejsce, Krzysztof natomiast wbiegł na metę o czasie 09:49:37 (16 miejsce).

Dystans 50 kilometrów, z którym zmierzyło się 22 zawodników, najszybciej pokonał natomiast Łukasz Morgiewicz z Suwałk, który przybiegł o czasie 04:37:27. Na tym dystansie znakomicie sprawdziła się augustowianka Marta Sokołowska z ATP, która linię mety przebiegła o czasie 05:04:45 zajmując tym samym pierwsze miejsce wśród kobiet oraz trzecie w ogólnej klasyfikacji. Brawo!

 

Trasę nordic walking najszybciej pokonał z kolei Artur Radecki z Białegostoku (01:14:41). Z kijkami maszerowali również augustowianie: Marta Miklińska, która wywalczyła drugie miejsce wśród kobiet (01:23:29), Julia Gleba (trzecia wśród kobiet z czasem 01:28:04), Agnieszka Olszewska (01:36:39) oraz Krzysztof Mikliński (3 miejsce –mężczyźni- z czasem 01:23:29).

Z trasą 10 kilometrową zmierzyło się z kolei 31 zawodników w tym siedmiu augustowian, najlepszym z nich okazał się Artur Kuryło z ATP, który w kategorii open wywalczył trzeci stopień podium (00:46:32). Świetnie poradziła też sobie Katarzyna Chełmińska która z czasem 00:48:41 wywalczyła drugie miejsce wśród kobiet oraz koleżanka klubowa Artura, Renata Ginszt, która pokonała metę o czasie 00:52:51 i tym samym stanęła na trzecim stopniu podium w kategorii kobiet. Pozostali augustowianie również poradzili sobie dobrze, i tak: Krzysztof Kościuczyk wbiegł na metę o czasie 00:46:52, plasując się jednocześnie na 5 miejscu, z kolei Dariusz Dawidejt z ATP pokonał trasę w 00:49:55 (10 miejsce open, 3 miejsce w kategorii wiekowej), Ewa Kuryło (czas 01:00:15, 21 miejsce open, 3 w swojej kat. wiekowej), Piotr Roducha (czas 01:16:53, 31 miejsce).

Duże brawa należą się naszym wszystkim biegającym ziomkom, za ducha walki i godne reprezentowanie naszego miasta na różnego rodzaju zawodach.

Podczas sobotniej imprezy aktywni byli nie tylko dorośli, organizatorzy przygotowali bowiem także konkursy i zabawy dla najmłodszych.

Wojciech Klekotko dziękuje wszystkim, którzy wsparli organizację DRUT-a, oraz uczestnikom zawodów.

-W pomoc w organizacji zawodów zaangażowały się gmina Bakałarzewo i Raczki, Nadleśnictwo Olecko, Browar Północny oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie, z byłym mistrzem świata w kajakarstwie Adamem Wysockim na czele –zaznacza Wojciech Klekotko.

Sobotnia impreza bardzo spodobała się jej uczestnikom, z pewnością więc na stałe wpisze się w augustowski kalendarz imprez sportowych.

 

 

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe