Puchar trafił do Tomasza Lademanna

  • 06.07.2019, 06:07
  • Jolanta Wojczulis
Puchar trafił do Tomasza Lademanna
Tomasz Lademann z Rozewia wywalczył zwycięstwo w Pucharze Polski Strongmanów, który odbył się w niedzielę, 23 czerwca, w Bargłowie Kościelnym. Zawody sędziował pięciokrotny mistrz świata strongman, Mariusz Pudzianowski oraz jego równie zdolny kolega Krzysztof Radzikowski.

Jolanta Wojczulis

Przypomnijmy, że inicjatorem zawodów strongmanów w Bargłowie Kościelnym jest Grzegorz Skowroński, siłacz z Bargłowa Kościelnego, który na swoim koncie ma wiele znaczących tytułów w tego typu zmaganiach.

W niedzielnych zawodach rywalizowało ośmiu czołowych siłaczy polskich, a wśród nich byli: Michał Węglicki, Michał Kopacki, Konrad Karwat, Mariusz Dorawa, Jakub Szczechowski, Tomasz Lademann, Grzegorz Szymański oraz Dariusz Wejer.

-Mariusz Dorawa zastąpił Krzysztofa Radzikowskiego, który doznał kontuzji na zawodach międzynarodowych i nie mógł rywalizować w Bargłowie. Mimo to Krzysztof pojawił się na naszych zawodach w roli drugiego sędziego, za co mu bardzo dziękuję –powiedział Grzegorz Skowroński.

Giganci zmierzyli się z sześcioma konkurencjami, a były to: spacer farmera 2 x 150 kg na dystansie 2 x 20 m + przetaczanie opony 320 kg 6 obrotów, wyciskanie hantla 100 kg w czasie 60 sek., załadunek kegów na podest 110kg, 120kg, 130kg, dystans 15m, martwy ciąg 320 kg na ilość powtórzeń w 60 sek., uchwyt Herkulesa na aucie oraz załadunek kul na podest od 120 do 180 kg.

Po sześciu wyczerpujących konkurencjach najlepszy okazał się Tomasz Ledeman. Drugie miejsce na podium zajął Grzegorz Szymański, z kolei na najniższym stopniu stanął Jakub Szczechowski.

Podczas imprezy nie zabrakło innych atrakcji. W przerwie między konkurencjami wszyscy mogli podziwiać spektakularne triki piłkarskie w wykonaniu Dawida Krzyżowskiego, jednego z najlepszych polskich freestylerów futbolowych. Zobaczyć też można było pokaz Pole Dance w wykonaniu Laury Marcińczyk oraz pokaz szkoły Boksu Olimpijskiego pięściarzy z Augustowskiego Sztorm Augustów.

 

Niedzielną imprezę bardzo chwalił i docenił Mariusz Pudzianowski oraz Radosław Wawiórko wójt Bargłowa Kościelnego.

-To świetna inicjatywa promująca zarówno naszą gminę, ale także sport – dodał wójt. –Grzegorz stanął na wysokości zadania i podobnie jak w latach ubiegłych zorganizował tę imprezę profesjonalnie. Jest się czym chwalić.

Grzegorz Skowroński serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli mu zorganizować to wydarzenie, przede wszystkim sponsorom, ale też licznie przybyłym kibicom i oczywiście zawodnikom.

My mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnej edycji pucharu strongmanów.

 

Wyniki Pucharu Polski Strongman Bargłów Kościelny 2019:
1. Tomasz Lademann 39 pkt.
2. Grzegorz Szymański 33,5 pkt.
3. Jakub Szczechowski 29 pkt.
4. Mariusz Dorawa 28 pkt.
5. Dariusz Wejer 23,5 pkt.
6. Michał Węglicki 23 pkt.
7. Michał Kopacki 16,5 pkt.
8. Konrad Karwat 14,5 pkt.

 

 

 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe