Obrady XI sesji Rady Miejskiej w Augustowie

  • 27.06.2019, 07:53 (aktualizacja 28.06.2019, 09:27)
  • Bartosz Lipiński
Obrady XI sesji Rady Miejskiej w Augustowie
W czwartek, 27 czerwca odbyły się obrady XI sesji Rady Miejskiej w Augustowie. Relacje video z obrad można obejrzeć na stronie: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/233/rada-miejska-w-augustowie.htm

Bartosz Lipiński

Proponowany porządek obrad:

  1. Otwarcie obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta od przedstawienia ostatniego sprawozdania.
  4. Interpelacje i zapytania radnych.
  5. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:
    1. wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu, której przedmiotem jest ta sama nieruchomość,
    2. określenia miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli przy plaży Bielnik i określenia sezonu kąpielowego dla tego miejsca,
    3. ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola publiczne prowadzone przez Miasto Augustów,
    4. zmiany uchwały w sprawie zasad udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Miasta Augustów,
    5. zmiany programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Augustowa w 2019 roku,
    6. ustalenia Strefy Płatnego Parkowania w Augustowie oraz wysokości stawek opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w Strefie Płatnego Parkowania i sposobu ich pobierania,
    7. zaliczenia odcinka drogi krajowej w ciągu ulicy Mazurskiej do kategorii drogi gminnej,
    8. rozpatrzenia skargi wniesionej na działalność Burmistrza Miasta Augustowa,
    9. rozpatrzenia skargi wniesionej na działalność Burmistrza Miasta Augustowa,
    10. zasad i trybu przeprowadzenia Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego,
    11. zmian budżetu miasta na rok 2019,
    12. zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Augustowa na lata 2019-2032.
  6. Debata nad Raportem o stanie Miasta Augustów za 2018 rok.
  7. Głosowanie nad udzieleniem Burmistrzowi Miasta Augustowa wotum zaufania.
  8. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

a) zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy Miasta Augustów wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2018 rok,

b) absolutorium za 2018 rok Burmistrzowi Miasta Augustowa.

  1. Wolne wnioski i omówienie interpelacji i zapytań radnych.
  2. Przyjęcie protokołów z obrad VIII sesji RM z 8.04.2019 r. i IX sesji RM z 11.04.2019 r.
  3. Zamknięcie obrad.
Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aug
Aug 28.06.2019, 13:10
Nie da się tego słuchać. Fałsz, obłuda i załamanie.
bezsensu
bezsensu 28.06.2019, 15:18
Oczywiście że się nie da.... mocne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia miasta czyli z ang. analiza SWOT (strengths - weakness - opportunities - threats) to typowy rozdział w Strategii Miasta a nie w raporcie... Dyskutują ludzie którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu i marketingu miasta...
Myślą, że głupi lud to kupi
Myślą, że głupi lud to kupi 28.06.2019, 13:03
Porażka. Najpierw, już nie wiem który raz obłudnie wypomnieli jakież to przeogrpmne nieprawidłowości zastali w urzędzie po przejęciu obowiązków w listopadzie. Później odcieli się niby grubą kreską, aby móc przypisać sobie inwestycje zrealizowane przez poprzednika w 2018 r., a na końcu teatralne, niby przypadkowo wyknęli mu, że niby za drogą ofertę przyjął na remont ratusza. Nie ważne, że mieszczącą się w budżecie przeznaczonym na ten cel. Farsa!!!
O Ela
O Ela 27.06.2019, 22:48
Zacznij od siebie
Ela-Trawel
Ela-Trawel 28.06.2019, 07:46
ja się nie wstydzę podpisać , podpisz się i ty. Od czego mam zacząć od sprzątania chodnika ?
Szacun Ela
Szacun Ela 28.06.2019, 08:44
Pani Elu, napisała pani prawdę. Nikogo nie można się doprosic oto aby zadbał o czystość, o urozmaicenie i ożywienie tego miasta a w szczególności parku. A to, że TTM przeszkadza to wiadomo... Prawda im w oczy kole. Najlepiej necko i prezesa na piedestał postawić i mieszkancy niech sami sorzataja. Taka polityka po nieemu
Turysta
Turysta 27.06.2019, 09:11
Kostka w fontannie w parku to już zgniła zieleń wyglada jak w rowie melioracyjnym
Czystość miasta
Czystość miasta 27.06.2019, 08:54
Jako interpelację proszę zapytać państwo radni, jak burmistrz i zastępca oraz inne osoby odpowiedzialne za sprzątanie w mieście maja zamiar poprawić wizerunek czystość miasta. Jak długo jeszcze będą wmawiać nam, że temat jest pod kontrolą a tak na prawde nie potrafią nic z tematem z robić.
Ela-Travel
Ela-Travel 27.06.2019, 11:41
Rynek Zygmunta Augusta UMIERA, dla radnych to nie przeszkadza,Brudne ławki,brudna fontanna, zamiast trawy to klepisko, byle jakie kwiaty , smutno i ponuro. Sprzątać trzeba samemu o godz.18,00 jak zamkną sklepy to tylko zgasić światło nic się nie dzieje.Gratuluje radnym NM udało się wam zniszczyć życie w centru miasta, tylko jakoś pomnika nikt nie zabrał, proponuje przenieść na błonia ,resztę zaorać .To jest przyjezdne miasto dla turystów? po prostu wstyd.
#wykonane pousychane
#wykonane pousychane 27.06.2019, 13:57
Jakie kwiatki? Ten bezttołk to kwiatki??? Na latarniach pousychane badyle. Z czym do przyszłości?
Brawo p. Eka💕
Brawo p. Eka💕 27.06.2019, 13:43
Brawo oani Ela. Widzi pani to co turyści i mieszkancy. Tylko nowy stary burmistrz nie widzi. Filip zdaje się też wzrok postradal. Wstyd
Tron
Tron 27.06.2019, 22:33
Przestańcie już biadolić ..przecież wszystkiemu jest winny były Burmistrz a teraźniejsza władza jest czysta jak łza . Brak słów na to wciskanie ciemnoty Radni NM zapomnieli że w poprzedniej kadencji mieli bezwzględną większość . Co do Rynku to musi tak wyglądać przecież jest nowo otwarta restauracja ...czego wy chcecie ?
Skamlający sssss
Skamlający sssss 28.06.2019, 07:13
Wszystkich dopadła amnezja. Najbardziej tego. Judasza

Pozostałe