Odsłonięto nowy symbol miasta 

  • 26.06.2019, 10:27 (aktualizacja 28.06.2019, 14:57)
  • Bartosz Lipiński
Odsłonięto nowy symbol miasta
W dość powszechnej opinii w Augustowie dotąd brakowało miejsc, które zasługiwałyby na miano naszej marki. Oczywiście, jako takie można traktować jeziora, ale oczekiwano czegoś, co będzie można przypisać nie tylko naturze. Dlatego dużym powodzeniem cieszy się w ostatnich latach ławeczka Beaty z Albatrosa. Teraz nasze miasto dysponuje nowym symbolem, który ma spore szanse, by być nieodłączną pamiątką z pobytu w Augustowie.

Bartosz Lipiński

Turyści bardzo często zastanawiają się, gdzie w naszym mieście mogą wykonać pamiątkowe fotografie, aby bez cienia wątpliwości przekazać swoim najbliższym, że spędzili swój urlop w jednym z najpiękniejszych miejsc na mapie Polski. Naturalne akweny wodne są dziś nie tylko naszą domeną, dlatego potrzebowaliśmy czegoś wyjątkowego. Takim symbolem może zostać napis, który odsłonięto nad rzeką Nettą w niedzielę, 23 czerwca. Po zakończeniu uroczystości Nocy Świętojańskiej, w okolicy bulwaru przy ul. Portowej odsłonięto imponującą instalację: „Augustów is the future”. Widok napisu robi wrażenie niezależnie od pory dnia. Informacje o nowatorskim przedsięwzięciu przedstawił zastępca burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (120)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Myśleć
Myśleć 02.07.2019, 08:36
Lokalizacja tego napisu jest chyba najgorsza z możliwych. Na tle prywatnych domów? W tle powinny być tereny zielone, rzeka, jezioro itd. Pomysł może dobry, ale wykonanie jak zwykle.
We
We 01.07.2019, 13:22
Beznadziejna lokalizacja
Jaki symbol?????
Jaki symbol????? 30.06.2019, 09:41
Symbol miasta to nowe mieszkania, czystosc, zmodernizowana komunikacja, rozwinięty rynek, a nie gniot z betonu.
Malgorzata  Cyburt
Malgorzata Cyburt 28.06.2019, 01:12
Super pomys na ten napis ale zla lokalizacja.
Napis musi przedstawić w tle zalety i piekno naszego miasta a nie jakiejś prywatne domki.
Nie wyglada to zachęcająco. Nie mam nic przeciwko nim ale to jest reklama unikalnego w walory miasta i tak to trzeba przedstawić
Może na rynku z widokiem w tle parku i Kolumny Zygmunta czy budynku żagla tez przy Parku w centrum miasta.
Ewentualnie nad Neckiem w tle z jeziorem i lasem.
Czy ewentualnie przy nowo budowanym budynkiem Kajakarzy.
Tło jest bardzo ważne bo zdjecia AUGUSTOWA pójdą w Świat
Z poważaniem miłośniczka Augustowa
Miklasz
Miklasz 28.06.2019, 06:28
Uśmiałem się ... nową przystań kajakarzy ma promować? znienawidzonego przez nich poprzednika?. Piękne bulwary i rynek odnowione przez jeszcze innego poprzednika ? To nie w ich stylu. Promuje to co ma "promować "..... i to by było na tyle w tej kadencji.
olga
olga 29.06.2019, 09:43
Z poprzednkiem na czele dostalu sie do rady miasta
😁
😁 28.06.2019, 08:48
Taaaaa aa. Duży napis rekompensuje mały.......
Escobar
Escobar 28.06.2019, 11:54
Podobnie z luśniami czy SUV-ami ..czymś trzeba błysnąć
Diego
Diego 26.06.2019, 21:51
Napis zdążyli postawić przed wakacjami, a miejsca do slipowania łodzi wciąż nie ma...
Mauka
Mauka 26.06.2019, 21:47
Wody w kranach nie ma, a prywatne interesy kwitną. Napis naprzeciw Jabłonek, miejska działka oddana pod parking i tym podobne sprawy...
Pop
Pop 27.06.2019, 08:56
Ciekawe, jak długo jeszcze będą z mieszkańców durniow robić
qwd
qwd 26.06.2019, 20:20
Gdyby napis był zamontowany na skarpie nad Neckiem to jak drugi Hollywood :-). A z drugiej strony to ten napis powinien pływać jako odgrodzenie strefy wyciągu nart wodnych, zamiast tych stalowych okropnych żółtych beczek. I szkoda, że litwry nie są podświetlane od wewnątrz. Ale ok. Niech tam sobie będzie, chociaż ja bym nie chciał mnieć tego przed domem.
kkk
kkk 26.06.2019, 13:11
czy nie zwróciliście uwagi , że chodzi o to aby towarzystwo pod jabłonkami, miało widok, aby przyciągnąć do siebie klientów.
Jak się jest przy korycie to wszystkie chwyty dozwolone.
Ciekawa jestem co na to ci ludzie co za napisem mają domy? nie chciała bym aby w okna świeciło mi światło z tych napisów.Czy ktoś ich zapytał o zgodę?
ale jak sie jest przy korycie , to wszystko wolno.
Renata
Renata 26.06.2019, 20:49
A wiesz ze prawie wszyscy tak myślą.....
Muma
Muma 26.06.2019, 11:28
Bardziej bym sklaniał do poglądu że to nagrobek niz symbol
Augustów to jego miaszkańcy...
Augustów to jego miaszkańcy... 26.06.2019, 11:24
Symbol na miarę obecnej władzy.!
On
On 26.06.2019, 13:08
Kupa betonu
Śmiechu warte
Śmiechu warte 26.06.2019, 09:24
Symbol Augustowa???? Kpina
Wyborca
Wyborca 26.06.2019, 08:32
Kiedyś ówczesnemu burmistrzowi BAT na rzecz miasta przekazał 250 000 $ teraz sfinansował napis reklamowy......no cóż jaki burmistrz taki .....itd.
Leszek
Leszek 25.06.2019, 23:08
Szkoda, ze to nie POmysł Adama
Fotograf zdejmograf
Fotograf zdejmograf 25.06.2019, 22:14
Mieszkańcy ul. Portowej muszą uważać. Np. Kobiety w ogródkach zeby im ktos przy okazji fotki napisu Augustów, majtek nie sfotografował. Albo przy myciu okien rozdziawionej buzi nie uwiecznił. Bardzo krępujące.
Obiektywny
Obiektywny 26.06.2019, 12:36
ale jak co roku podczas uroczystości Żołnierzy Wyklętych i pomnika w tym miejscu nikomu to nie przeszkadzało... .Przy tej uroczystości to raczej zdjęcie z majtkami jest niewskazane... a z wakacji? jak najbardziej... hehehe
Majka
Majka 26.06.2019, 15:37
Wspomniany pomnik nie tylko przeszkadza, wręcz boli. Kupa kamieni w pięknym miejscu.
Zen
Zen 26.06.2019, 13:11
Święto, o którym mowa jest obchodzone w marcu. O tej porze roku nikt z matkami w ogródku nie występuje, raczej.
Gołąb
Gołąb 25.06.2019, 21:13
Może by coś zrobili z osranymi lawkami od ptactwa? Wstyd usiąść.
Gołębica
Gołębica 25.06.2019, 22:05
Te ławki osr.......ne to też symbol miasta.
Kto pyta nie błądzi,......
Kto pyta nie błądzi,...... 26.06.2019, 20:23
Naszego Miasta????
Gołąb
Gołąb 26.06.2019, 14:24
może lepiej wybić wszystkie gołębice... i byłby symbol miasta - Augustów bez gołębi.... Można wziąć chusteczkę i wytrzeć, no chyba że pracownik miasta / Necka ma tam stać 24 godz na dobę i wycierać ławki z odchodów - ktoś za to pewnie będzie musiał zapłacić - czytaj podatnik. A bardziej poważnie jeżeli to jest największy problem tego miasta to znaczy że problemy nie istnieją....
Udajemy że jest fjuczer
Udajemy że jest fjuczer 26.06.2019, 15:28
Wybić gołębie, usunąć ławki, zabrać kosze.... To po cholere płacić dla prezesa i necka?????
Prawdziwy Gołąb
Prawdziwy Gołąb 26.06.2019, 15:12
Spotkać pracownika necko to dopiero zaszczyt. A ławki są tak uwalone dochodami że 12 rolek papieru toaletowego to za mało. Ale ty Gołąb jak najbardziej, siadaj w sam środek tych odchodów 😂
Ghjv
Ghjv 26.06.2019, 09:26
W parku by umyli. Żadnego poczucia obowiązku nie mają.
Hffvbj
Hffvbj 26.06.2019, 11:07
Nie liczą się z mieszkańcami ot co
Babka
Babka 25.06.2019, 18:17
Nie dość że nie sorzataja to jeszcze napis pod oknami postawili!
Larka
Larka 25.06.2019, 17:43
A mamy taki piękny język polski.....brak słów
Y