Chętnych jest więcej, niż miejsc 

  • 21.06.2019, 14:10 (aktualizacja 21.06.2019, 14:17)
  • Bartosz Lipiński
Chętnych jest więcej, niż miejsc
Augustowski żłobek jest zapełniony. Taką refleksję można wysnuć po majowej komisji rozwoju w urzędzie miasta. Z informacji podanych przez burmistrza jasno wynika, że w żłobku obecnie brakuje miejsc. Co więcej, problem ze znalezieniem opieki może dotykać nie kilku, ale nawet 60 najmłodszych mieszkańców miasta. Być może panaceum na taką sytuację byłoby powstanie nowego publicznego żłobka. Jest nawet pomysł na lokalizację.

Bartosz Lipiński

Żłobek wypiękniał, zainteresowanie rośnie

Przed blisko rokiem Żłobek nr 1 w Augustowie przy ulicy Kilińskiego 6 został oddany do użytku po kapitalnym remoncie. W ramach przeprowadzonych prac w budynku wykonano m.in. termomodernizację, wymieniono dach, stolarkę okienną i drzwiową. Zmodernizowano również sieć elektryczną, kanalizacyjną i ciepłowniczą, odnowiono ściany oraz dostosowano pomieszczenia do potrzeb żłobka. Powiększono bazę dla dzieci poprzez m.in. rezygnację z pomieszczenia, w którym wcześniej mieściła się pralnia, na rzecz przestrzeni edukacyjnej i opiekuńczej. Żłobek powiększył się również gabarytowo. Zmieniły się przepisy odnoszące się do pomieszczeń przystosowanych dla edukacji żłobkowej. Wcześniej na grupę przypadały dwa pomieszczenia z oddzielnym miejscem na zabawę i odpoczynek. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmieniło te parametry, dlatego od stycznia dzieci mogą przebywać oraz spać w jednym miejscu.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mira
Mira 24.06.2019, 08:05
A co z planowanym na Wypustach
Mama roczniaka
Mama roczniaka 22.06.2019, 15:40
Miasto dokłada do żłobka 1100zl miesięcznie a czy radni orientują sie ile kosztuje niania otóż od 1500 w zwyż i nikt sie nie pyta czy mnie stać jeżeli po urlopie macierzynskim musialam wrócić do pracy i czy coś mi zostanie z mojej pensji

Pozostałe