Festyn Rodzinny w Rutkach

  • 23.06.2019, 10:52
  • Beata Perzanowska
Festyn Rodzinny w Rutkach
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplattew Rutkach oraz podopieczni działającego przy niej Ośrodka Wychowania Przedszkolnego według Metody Marii Montessori wraz ze swoimi rodzinami uczestniczyli w zorganizowanym przez placówkę Festynie Rodzinnym.

We środę, 5 czerwca, dzieci, ich rodzice oraz nauczyciele spotkali się na szkolnym boisku, aby wspólnie spędzić czas w sposób aktywny i bardzo rodzinny. Niezwykłe święto rodzin rozpoczęła pani dyrektor Bogusława Grądzka zapowiadając występ najmłodszych wychowanków, którzy wykonali energetyczny taniec z rekwizytami w postaci kapeluszy. Maluszki dzień wcześniej podbiły nim serca publiczności podczas festiwalu pod hasłem „Mam mały talent” w Żarnowie. Pomysłodawczynie imprezy, panie: Ewa Grochowska, Agnieszka Ostrowska, Maria Chmielewska oraz Anna Borawska zadbały o różnorodne rozrywki i atrakcje, podczas których dzieci miały okazję wykazać się zwinnością, energią i umiejętnością pracy w grupie. Były zabawy sportowe, trochę łamigłówek i rywalizacji oraz wielkie, kolorowe bańki, baloniki i wata cukrowa, a przede wszystkim był mile i wspólnie spędzony czas, bez pośpiechu i stresów dnia codziennego. Zabawy zintegrowały starszych i młodszych, a dzięki współpracy z firmą Kids Club z Augustowa 3 godziny wspólnych rozrywek minęły radośnie i bardzo szybko. Dorośli mieli możliwość zintegrowania się przy wspaniałym poczęstunku przygotowanym przez członkinie Stowarzyszenia Rutki kierowanego przez panią Bożenę Chmielewską. Pachnąca grochówka i słodkie racuszki zjedzone w miłym towarzystwie to najlepszy sposób na tworzenie lokalnej życzliwej sobie wspólnoty. Doceniając to Rada Rodziców umiliła Festyn Rodzinny zakupionymi ze swoich środków orzeźwiającymi lodami. Szkoła w Rutkach stale dba o budowanie pozytywnych wzorców rodziny, która tworzy dobry klimat dla wychowania wartościowych młodych ludzi, pamiętając o słowach Jana Pawła II: „Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę”.

Małgorzata Grzęda

Beata Perzanowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe