Pływacy ciągle na fali

  • 19.06.2019, 08:31
  • Jolanta Wojczulis
Pływacy ciągle na fali
Systematyczne treningi dają rezultaty. Udowodnili to zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pływacy” Augustów, którzy z III Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Prezydenta Olsztyna wrócili z nowymi doświadczeniami i „życiówkami”.

Największe zawody pływackie w naszym makroregionie, które rozgrywane są na pływalni olimpijskiej 50m, rozegrano w dniach 31 maja-1 czerwca, w Olsztynie. W zawodach wzięło udział około 600 zawodników z klubów z całej Polski oraz z Litwy, Rosji i Ukrainy. Augustów reprezentowali podopieczni trenera Artura Paczyńskiego i Michała Niedźwieckiego z UKS Pływacy Augustów, a wśród nich byli: Agata Piekarska, Michał Grzesiukiewicz oraz Kuba Wasilewski.

-W starszych kategoriach wiekowych rywalizacja stała na najwyższym krajowym poziomie. Wszyscy nasi reprezentanci ustanowili nowe rekordy życiowe, tym cenniejsze, iż wywalczone na pływalni 50 m, na której na co dzień nie trenujemy –informuje Artur Paczyński. -Wielokrotnie nasi zawodnicy zdobywali punktowane miejsca od 4.- 10. i w wielu przypadkach tylko odrobiny szczęścia brakowało do podium. Sztuka ta udała się naszemu niezawodnemu młodzikowi Kubie Wasilewskiemu, który na dystansie 200m stylem dowolnym uplasował się, po ciężkiej walce na trzecim stopniu podium. Brawa należą się także Michałowi Grzesiukiewiczowi, który wygrał swoją serię na 50m dowolnym ustanawiając cenny rekord życiowy. Jak zwykle wracamy do Augustowa z nowymi doświadczeniami oraz dalszą motywacją do treningów. Agata Piekarska z rekordem życiowym na 200 m stylem klasycznym, który uzyskała w Olsztynie plasuje ją na 7 miejscu w rankingu wśród 17 latek w kraju! Wynik Agaty to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się w lipcu Igrzyskami Młodzieży, które są w randze Mistrzostw Polski w których Agata wystartuje. Trochę smutek ,że w naszym sportowym mieście nie posiadamy pełnowymiarowej pływalni olimpijskiej, co na pewno przełożyło by się na lepsze wyniki nie tylko w pływaniu, ale i w innych sportach wodnych. Mamy nadzieję, że w Augustowie pojawią się ludzie, którzy dostrzegą korzyści jakie może miastu przynieść inwestycja w pływalnię 50 metrową - obiekt sportowy.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe