Toalety nad jeziorem Necko 

  • 18.06.2019, 10:08 (aktualizacja 18.06.2019, 11:25)
  • Bartosz Lipiński
Toalety nad jeziorem Necko Toalety nad jeziorem Necko (zdjęcie wykonano pod koniec maja).
Dużo nowych atrakcji czeka w tym roku na mieszkańców i turystów wypoczywających nad augustowskim jeziorem Necko. Już kilka tygodni temu zastępca burmistrza mówił o bardzo ciekawej ofercie, którą przygotowują na tegoroczny sezon letni dzierżawcy tzw. pawilonów przy amfiteatrze. Dziś wiemy o kolejnym urozmaiceniu zbliżającego się lata. Nad Neckiem skorzystać będzie można także ze świeżo wybudowanych toalet.

Bartosz Lipiński

Jezioro Necko gotowe do sezonu

Każdego roku w przededniu rozpoczęcia sezonu urlopowego, analizujemy stan przygotowań miasta do zapewnienia pomyślnej rekreacji mieszkańcom i przyjezdnym. Można założyć, że centrum Augustowa w okresie lipca i sierpnia staje się teren nad jeziorem Necko. Wydaje się, że to właśnie to miejsce najbardziej tętni wówczas życiem, przyciągając tłumy urlopowiczów. Nic dziwnego, gdyż Necko jest naszą wizytówką. To przecież nad tym jeziorem znajdują się najpopularniejsze plaże w mieście, wyciąg do nart wodnych czy amfiteatr, na którym odbywa się wiele wydarzeń o charakterze kulturalnym.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Toj toj
Toj toj 23.06.2019, 10:00
23 czerwiec 2019 rok toalety przy molo radiowej trójki nadal nie czynne i wyglądają jak na tym zdjęciu ale Pani Kierownik nie jest z Augustowa to o tym nie wie
Lena
Lena 23.06.2019, 22:58
Hulali po polu i pili kakao.....
Aparat nazebny
Aparat nazebny 24.06.2019, 12:07
Może i nie dowodzi. Bryle jak denka od musztardówki
Alojzy Strucel
Alojzy Strucel 19.06.2019, 21:52
Proszę tu sobie nie żartować. Sprawa jest poważna. Obserwując dynamikę, sprawność i skuteczność działania naszych władz miejskich, te kible to może być sztandarowa i kluczowa inwestycja w całej obecnej kadencji. Ja w każdym razie nie liczę na wiele więcej, ale kto wie, może zostanę pozytywnie zaskoczony? Tak czy owak WC potrzebne już na przedwczoraj, również, a przede wszystkim, w centrum.
Ślepowron
Ślepowron 19.06.2019, 15:48
I dziura jest we właściwym miejscu :)
KRYSTYNA
KRYSTYNA 17.06.2019, 15:58
Jak już taka kultura /są kible/, to może by wreszcie też czytelnie oznakować dla pieszych i rowerzystów ścieżki nad Neckiem ażeby użytkownicy wiedzieli którą nitką ścieżki mają się poruszać.
sdv
sdv 18.06.2019, 11:55
Niestety. Na taka inwestycję musimy poczekać kilka lat. W ubiegłym roku ludzie domagali się pożądnego oznaczenia i nic z tego nie wyszło. Może w przyszłym roku? Może trzeba zgłosić do budżetu obywatlelskiego? Może znajdzie się sponsor, który da 10 litrów farby? Dla miasta widać to jest nie do przebicia.
GG
GG 17.06.2019, 11:42
ciekawe jaka czystość będzie w tym przybytku? czy to będzie się nadawało do korzystania po kilku tygodniach..
Uu
Uu 23.06.2019, 22:59
Taka jak wszędzie w tym Grodzie Nad Nettą
turysta
turysta 18.06.2019, 10:36
to zależy między innymi od kultury użytkujących...
jam
jam 16.06.2019, 23:03
Wreszcie! Tyle lat czekania, że aż wstyd
Możecie tu pisać co chcecie, ale wreszcie ktoś potrafił zadbać o tak podstawową sprawę. Tyle lad nawet kibla nie było normalnego. Szacunek, że w końcu zaczyna się gospodarzyć jak trzeba i porządek w obejściu robić. Oby tak dalej, bo lista rzeczy do naprawienia długa. Przydaloby się jeszcze szefa Necka zmienić, bo sprzatanie wiele do zyczenia pozostawia, podobnie jak czystośc autobusów. Toalety dobre na początek porządków. Oczekuję więcej. 1. Necko niech lepiej sprząta. 2. Czyste autobusy w końcu. 3. zadbanie o przystanki, które kolejni burmistrzowie olewali nie powiem czym 4. Porządek wokół skateparku itd
Poprzednikom się nie udało, aby teraz było lepiej, tak jak z toaletami
Ton toj
Ton toj 24.06.2019, 16:44
24. Czerwiec 2019 jeszcze kibli nie ma
Jarząbek
Jarząbek 19.06.2019, 13:49
No, rzeczywiście, aż 5 lat naszemu miastu zajęło wybudowanie WC. Sukces ogromny!!!! Pałac Kultury ile czasu budowano??? Ktoś przypomni? Tak dla porównania.
Po
Po 20.06.2019, 10:44
Jarzabek Cieslik przez tyle lat byl burmistrzem i tego nie zrobil, jak ktos zrobil to zle? Czy bijesz pianę?
Red
Red 20.06.2019, 14:59
To Cieślik miał wszystko zrobić a następcy tylko celebrować funkcję i opowiadać dyrdymałki i na Fb....?
sprawdzam
sprawdzam 21.06.2019, 14:15
Wymień literalnie co zrobił prze 4 kadencje - 16 lat ?. (kwoty w PLN lub EURO, km dróg, wodociągów, zmienionych planów miejscowych zagospodarowania, wybudowanych budynków itp. ) i ile było w tym środków z Unii...
NM
NM 21.06.2019, 20:33
Na pewno więcej niż przez ostatnie 5 lat.
August
August 21.06.2019, 17:49
Oczywiście miejsca tu nie starczy ale kilkanaście największych można wymienić, bulwary aż do hotelu Warszawa i dalej kanalizacja sanitarna,wodociagi jeden tylko projekt zagospodarowania i promocji strefy kanału augustowskiego to wartość ok 30 mln złotych z tego dofinansowanie UE 75% ,stacja uzdatniania wody,modernizacja PEC -u oczyszczalni ścieków budowa ulic,jonkajtisa,mickiewicza partyzantów ,mostowa,ragrodzka żeglarska ,Staszica osiedlowa i Część RZA ,kolumna Zygmunta Augusta ,Sucharskiego i wiele innych,także Pływalnia remonty szkół trójka gimnazjum Nowomiejska i wiele innych plasowek wyciąg narciarski wodnych a kwoty idż do urzedu i zarządzania ile te inwestycje kosztowały wszystko jest w papi3rach sprawdzaj..
Normalny
Normalny 22.06.2019, 13:31
Zjedz snickersa, bo robisz z siebie zalozyciela miasta
Zen
Zen 22.06.2019, 18:59
Prawda w oczy kole, co???
Brud smród i ubustwo
Brud smród i ubustwo 20.06.2019, 13:29
Prawie salon odnowy. 😁 Wstawić stół do masażu i relaks gwarantowany 😁😁😁😁
to ja Jarząbek
to ja Jarząbek 17.06.2019, 16:28
Łubu..dubu łubu dubu , niech żyje nam prezes klubu . Z większą finezją to rób "jam" bo wazelina cieknie po bokach ...
Gród nad Natta, a brudno jak chole.....A
Gród nad Natta, a brudno jak chole.....A 17.06.2019, 09:11
Czystość miasta to porażka.!!!!!!!
turysta
turysta 17.06.2019, 08:22
nie podniecaj się takt tą budową kibli aby je mozna zbudowac to poprzednicy a tak naprawdę burmistrz Cieślik doprowadzil kanalizację i wodociąg na tą plażą i nie tylko i to bylo wyzwanie inwestycyjne i finansowe..
Anna
Anna 14.06.2019, 21:55
No i oczywiście poświęcić trzeba...
D
D 14.06.2019, 21:29
Wzdłuż alejki nad Neckiem gałęzi nad chodnikami i po bokach nie ma komu przyciąć. Koszenie trawy przy chodnikach tak samo. Koszy mało! Z dna Necka za postiwem wyciągnąłem ok 50 butelek, w tym sporo rozbitych. Turystyka to nasz priorytet?
😣
😣 14.06.2019, 22:38
Syf totalny
NM
NM 18.06.2019, 14:51
W całym mieście, pseudo turystycznym...
bez fanfar
bez fanfar 14.06.2019, 20:10
Przyjrzyjmy się jak wyglądają przed sezonem ... i zajrzyjmy tam po sezonie ...
august
august 14.06.2019, 18:29
już prawie 5 lat Nasze Miasto rządzi dopiero teraz zuważyli ze kibli nie ma....
tourist
tourist 18.06.2019, 11:22
to i tak dobry wynik .. bo inni nie widzieli tego przez lat 20....
😂😂😂
😂😂😂 14.06.2019, 18:56
Pewnie któregoś przyszpiliło
summer2019
summer2019 14.06.2019, 16:53
w końcu ktoś pomyślał o niby błahej ale ważnej dla kulturalnych ludzi sprawie ... już dawno powinny być w tym miejscu....
Prezes
Prezes 18.06.2019, 14:17
Nie przeżywa tak. Zawsze można iść pod krzak)))) =
Mmm
Mmm 14.06.2019, 16:22
Cały czerwiec upały ludzi na molo dużo szczególnie w dni wolne a budyneczek toalecik juz czwarty miesiąc sie buduje wstyd ale ławeczka piękna przy nich stoi !!! Kiedy uroczyste przecięcie wstęgi Panie Burmistrzu i Panie Przewodniczący Rady ? 29 czerwca Ślepsk ma swoją uroczystość pewnie będziecie?
Człap człap
Człap człap 18.06.2019, 14:18
Wypoleruje swój wielki stół pinpongowy i Przylezie
Maezanna