Sala Królestwa w Augustowie

  • 06.10.2016, 15:20
  • Bartosz Lipiński
Sala Królestwa w Augustowie
W sobotę, 24 września, miał miejsce dzień otwarty Sali Królestwa Świadków Jehowy w Augustowie przy ulicy Żurawiej. Wydarzenie było związane z otwarciem nowego obiektu, który stanowić będzie miejsce spotkań przedstawicieli Świadków Jehowy. Poprosiliśmy organizatorów o komentarz w związku z dniem otwartym i oficjalnym otwarciem nowego obiektu.

- Jest to obiekt, w którym gromadzą się Świadkowie Jehowy, i nazywany jest Salą Królestwa. Budowano ten obiekt w taki sposób, aby wszystko było zgodne z uwarunkowaniami prawnymi, ale także, aby dostosować obiekt dla osób niepełnosprawnych. Dzisiaj każdy mieszkaniec Augustowa może tutaj przyjść, zobaczyć z czym wiąże się nasza działalność. Dzień otwarty służy do tego, aby zobaczyć działalność Świadków Jehowy od tzw. kuchni. Chcemy również pochwalić się tym obiektem, ponieważ setki osób w ostatnim roku uczestniczyło w jego budowie. Zrobiliśmy to własnymi rękami. Były ekipy budowlane i od nich uczyliśmy się. Osoby, które budowały ten obiekt, robiły to bezpłatnie - poinformował Leszek Chackiewicz.

- Budowa obiektu ruszyła w listopadzie ubiegłego roku. Jest to właściwie jedyny budynek w Augustowie i okolicy, na którym oficjalnie jest napisane Sala Królestwa Świadków Jehowy. Dotychczas spotykaliśmy się w innym miejscu w Augustowie, ale poprzednie miejsce nie spełniało takich warunków jak obecne, nie byliśmy na takim poziomie, aby zapewnić standard spotykania się, wszelkie wymagania prawne. I dopiero w tej chwili mamy taką możliwość. Został uruchomiony program wspierania budowy Sali Królestwa i udało się zbudować wspólnymi siłami tak wspaniały obiekt. Dziś jest dzień otwarty, każdy może przyjść i bez uczestniczenia w żadnym spotkaniu z nauk religijnych i dogmatów, ma możliwość wejść do środka, wszystko zobaczyć. Chcemy podziękować włodarzom miasta, których również tu dzisiaj zaprosiliśmy, za to, że przy budowie obiektu nikt nie stwarzał dla nas problemów, abyśmy mogli realizować budowę. Nie mieliśmy problemów z pozwoleniami, budowa przebiegła bez trudności - powiedział w rozmowie z Przeglądem Powiatowym Romuald Rećko.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe