Moje zdrowie w moich rękach

  • 14.06.2019, 07:46
  • Beata Perzanowska
Moje zdrowie w moich rękach
Dnia 22 maja 2019 r. w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Augustowie odbył się VI Międzyprzedszkolny Konkurs o Zdrowiu „ Moje zdrowie w moich rękach” ph: „Zdrowy styl życia”.

W konkursie brały udział 6-latki z pięciu publicznych augustowskich przedszkoli. W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym zaproszono pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Augustowie. Szanowni goście, jako jury, czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Podczas konkursowych potyczek panowała radosna i przyjazna atmosfera, co można było zauważyć po uśmiechach na twarzach dzieci. Uczestnicy mieli do wykonania zadania dotyczące zdrowego stylu życia np.: quiz, zagadki, układanie puzzli, segregowanie produktów na zdrowe i niezdrowe, rozpoznawanie owoców i warzyw po węchu i smaku oraz przedmiotów higienicznych po dotyku. Zmagania umysłowe uatrakcyjniły ćwiczenia ruchowe przygotowane przez przedszkolaków.

Dużo radości sprawiło dzieciom wykonanie przestrzennej pracy plastycznej z kolorowej masy solnej. Głównym celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia oraz utrwalenie zdobytych wiadomości i umiejętności w działaniach praktycznych. Wiedza, którą posiadały dzieci była ogromnym zaskoczeniem dla zaproszonych gości. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim przybyłym na konkurs dzieciom, nauczycielom i gościom.

Zapraszamy za rok!!!

Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Augustowie

 

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe