Omnibusów nie brakuje  

  • 11.06.2019, 09:36 (aktualizacja 21.06.2019, 12:08)
  • Beata Perzanowska
Omnibusów nie brakuje
Blisko 30 uczniów z siedmiu szkół podstawowych gminy Augustów stanęło w szranki z wszechstronną wiedzą. Młodzież wzięła bowiem udział w kolejnej edycji konkursu „Wszystko wiem o miano Małego Omnibusa Gminy Augustów”. Zmagania odbywały się w żarnowski centrum kultury.

Beata Perzanowska

 

Już po raz dwudziesty drugi młodzież ze szkół gminy Augustów miała okazję zmierzyć się w konkursie pod hasłem „Wszystko wiem o miano Małego Omnibusa Gminy Augustów”, który odbywał się w piątek 24 maja, w Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie. O tytuł małego omnibusa ubiegali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Jabłońskich, Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Rutkach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie, Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Kolnicy i Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Netcie. Na 26 śmiałków czekało moc wyzwań. Najpierw uczniowie musieli wykazać się wszechstronną wiedzą pisząc test. Najmłodsi byli pytani między innymi o to, który ptak nie lata, jaka figura ma cztery boki takiej samej długości czy jak się nazywa największa polska rzeka? Starsi uczniowie pytani byli między innymi co to jest iloczyn, co to jest kwartał, jak długo trwa obrót Ziemi wokół Słońca czy o to jak nazywa się osoba, w której żyje pasożyt. Po teście uczestników czekało odpowiadanie ustne na różnego rodzaju pytania. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Elżbieta Pszczoła, sekretarz Gminy Augustów, Elżbieta Sierzputowska, dyrektor CKiBGA w Żarnowie, Justyna Kopiczko, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Rutkach, Marzenna Siedlecka, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jabłońskich i Sylwia Niedźwiecka, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Żarnowie. Komisja konkursowa po dokładnym przeliczeniu punktów zdobytych przez uczestników zmagań ogłosiła swój werdykt. Zanim to jednak nastąpiło na dzieciaki czekał słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Organizatorami konkursu było Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Augustów w Żarnowie wraz z Zespołem Obsługi Ekonomicznej Szkół Gminy Augustów.

Werdykt jury:

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe