Seniorzy poznawali tajniki internetu

  • 10.06.2019, 08:34 (aktualizacja 21.06.2019, 12:07)
  • Beata Perzanowska
Seniorzy poznawali tajniki internetu
Surfowanie po necie nie stanowi już dla nich tajemnic. Mowa o 10 augustowskich seniorach, którzy wzięli udział w ciekawym projekcie, którego celem była nauka obsługi komputera i internetu. Kurs odbywał się w Hostelu Krechowiak w Augustowie i był zorganizowany w ramach funduszy unijnych.

Beata Perzanowska

 

W projekcie wzięło udział 10 osób, mających powyżej 70 rok życia. 80-godzinny kurs podstawowej obsługi komputera i internetu odbywał się od 23 marca do 21 maja tego roku. Zajęcia z seniorami prowadził Andrzej Jefimow.

-Prowadzący miał do każdego uczestnika indywidualne podejście -mówi Grażyna Koronkiewicz, uczestniczka kursu. -Kiedy przyszłam na kurs to nie miałam o komputerach i internecie zielonego pojęcia. To szkolenie naprawdę dużo mi dało. Pan Andrzej umiał tak do nas podejść, że bardzo wiele nas nauczył. Kurs zaproponowała Agnieszka Michalska, z domu Marszałek, moja dawna uczennica wraz z Pawłem Panasewiczem. Pomysł był naprawdę trafiony, bo przede wszystkim pozwolił seniorom poszerzyć swoje horyzonty. Ideą tego przedsięwzięcia było przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym takich jak Alzhaimer. Nauka w każdym wieku jest potrzebna, bo dzięki niej pobudzamy umysł i ćwiczymy pamięć.

Grażyna Koronkiewicz dodaje, że kurs pomógł podnieść jakość życia starszym ludziom. Dzięki temu przedsięwzięciu seniorzy mogli wyjść ze swoich domów, nauczyć się czegoś nowego oraz zawiązać nowe przyjaźnie. Kurs w 90 procentach sfinansowany był przez Europejski Fundusz Społeczny, a pozostałą kwotę dofinansowania przekazało Starostwo Powiatowe w Augustowie. Z naszych informacje wynika, że we wrześniu odbędzie się kontynuacja tego projektu, ale tym razem seniorzy będą się uczyć korzystania z tabletów.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe