Przyroda okiem dzieci i młodzieży  

  • 09.06.2019, 07:31 (aktualizacja 21.06.2019, 12:07)
  • Beata Perzanowska
Przyroda okiem dzieci i młodzieży
„Przyroda twoim przyjacielem -szanuj wodę, szanuj las”. Pod takim hasłem Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz z Lasami Państwowymi zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci. Podsumowanie konkursu odbywało się w czwartek, 30 maja, w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej.

Beata Perzanowska

 

Konkurs był skierowany do dzieci z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka oraz Domów Pomocy Społecznej w Studzienicznej i Augustowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kuriance i Szkoły Specjalnej w Augustowie. Na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu wybrano nie bez powodu datę 30 maja. Tego dnia obchodzony jest bowiem Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Dlatego też i podsumowanie konkursu było bardzo uroczyste. Najpierw uczestnicy zmagań i zaproszeni goście popłynęli statkiem do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej i wzięli udział w mszy świętej w intencji rodzin. Potem przyszedł czas na wręczenie nagród. A te dzięki licznym sponsorom i ludziom dobrego serca były bardzo atrakcyjne. Do dzieciaków trafiły aparaty cyfrowe, tablety, radia i inne urządzenia. Po uroczystym podsumowaniu wszyscy udali się na rejs statkiem po augustowskich jeziorach. Organizatorami konkursu było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Lasy Państwowe. Organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy zechcieli wesprzeć to przedsięwzięcie. Wśród sponsorów znalazły się banki, nadleśnictwa, władze powiatu i województwa, stowarzyszenia, firmy i prywatni darczyńcy.

Laureaci konkursu

RODZINY ZASTĘPCZE:

KATEGORIA PRZEDSZKOLE

I miejsce: Oliwia Kalinowska (tablet)

II miejsce: Natalia Karycka (aparat)

III miejsce: Jakub Nowikowski (hulajnoga)

WYRÓŻNIENIA: Immanuel Sobczyk, Szczepan Szczytko i Marta Karycka

KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe