„Żyjmy zdrowo na sportowo” w Zespole Placówek Młodzieżowych w Augustowie

 • 10.06.2019, 07:06
 • Jolanta Wojczulis
„Żyjmy zdrowo na sportowo” w Zespole Placówek Młodzieżowych            w Augustowie
W Zespole Placówek Młodzieżowych, jak co roku, zorganizowany został tygodniowy cykl imprez pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo”. Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Mając na uwadze fakt, iż ludzie, którzy choć trochę się ruszają, mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz samoocenę do udziału w tej inicjatywie zaangażowano większą część młodzieży mieszkającej w bursie.

Sportowy tydzień rozpoczął się od rywalizacji podczas różnych konkurencji na stadionie obok bursy. Były wyścigi sztafet, przeciąganie liny, rzut do celu, bieg na czas i wiele innych konkurencji sportowo-rekreacyjnych. Kolejny dzień to rozgrywki grupowe w piłkę siatkową na sali gimnastycznej. W trosce o sprawność fizyczną młodych ludzi, ale też i ich rozwój intelektualny zorganizowano grę miejską. Najpierw trzeba było na podstawie wierszowanej zagadki odgadnąć miejsce, do którego trzeba biec, następnie rozwiązać rebus, zagadkę, zaliczyć wskazane zadanie i dopiero można było kontynuować grę. Każda grupa wychowawcza wytypowała po cztery osoby do udziału w zabawie, które bardzo szybko i sprawnie odnalazły wskazane miejsca związane z promowaniem zdrowia w naszym mieście. Wyścig był bardzo wyrównany, gdyż pomiędzy I a II miejscem zanotowano zaledwie cztery minuty różnicy. Dnia 23 Maja na Orliku przy ACE dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Augustowie rozegrany został mecz w piłkę nożną. Do rozgrywek przystąpiły drużyny: Urzędu Miasta w Augustowie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie, Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, Placówki Straży Granicznej w Augustowie oraz drużyna Bursy Międzyszkolnej w Augustowie. Celem spotkania była nie tylko sportowa rywalizacja i propagowanie zdrowego stylu życia, ale też integracja społeczności lokalnej. Rozgrywki były bardzo zacięte i wyrównane. I miejsce przypadło drużynie Policji, II – e zdobyła Bursa Międzyszkolna w Augustowie, zaś III przypadło Straży Pożarnej w Augustowie. Wszystkie drużyny otrzymały kosze owoców, zaś zwycięska drużyna dodatkowo skrzynkę jabłek. Pogoda dopisała, humory też, atmosfera była bardzo miła a doping gorący, zwłaszcza, że kibicowały uczestnikom rozgrywek ich rodziny. Na zakończenie wszyscy goście i piłkarze zostali zaproszeni do wspólnego ogniska na pyszną grochówkę i kiełbaski. Zespół Placówek Młodzieżowych zaprasza oczywiście za rok.

Dorota Siemieńczuk

 

 

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe