Ławki potrzebne od zaraz 

  • 09.06.2019, 08:52
  • Jolanta Wojczulis
Ławki potrzebne od zaraz
Jeśli tylko jest taka potrzeba, robimy co w naszej mocy, żeby pomóc naszym Czytelnikom w nurtujących ich problemach. Tym razem do naszej redakcji zgłosiła się rozżalona mieszkanka jednego z bloków na ulicy Westerplatte.

Jolanta Wojczulis

Nasza Czytelniczka (imię i nazwisko znane redakcji) w napisanym do nas mailu żaliła się między innymi na brak ławek na jej osiedlu.

-Chciałabym zapytać, czy ATBS "Kodrem" sp. z o. o. przewiduje postawienie chociaż jednej ławki na wspólnym placu zabaw dla budynków Obrońców Westerplatte 11 i 13 oraz dla tych po przeciwnej stronie. Metalowy plac zabaw mający co najmniej 25 lat jest niebezpieczny dla dzieci, połamane deski w huśtawkach, zbyt strome zjeżdżalnie, żadnych huśtawek dla małych dzieci, a przy tym żadnej ławki. Babcie z wnukami (ja również się do nich zaliczam) muszą stać lub przysiąść na wąskiej desce przy piaskownicy –pisała w korespondencji do nas. -Zarządcą dla wszystkich okolicznych budynków jest ATBS "Kodrem", w tym jeden budynek jest budynkiem komunalnym. Czy jest to celowe działanie, aby na ławkach nie siadał i nie hałasował tzw. „element”, czy po prostu brak ławek w Kodremie i brak środków na ich zakup.

O problem z ławkami zapytaliśmy Wiolettę Mursztyn, prezes Augustowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Kodremu”.

-Chciałam poinformować, że budynki Obrońców Westerplatte 11 oraz Obrońców Westerplatte 13 nie posiadają placów zabaw. Plac zabaw przy budynku Westerplatte 9 stoi na terenie wspólnoty, jest własnością Wspólnoty Mieszkaniowej Obrońców Westerplatte 9 i to wspólnota ponosi koszty jego utrzymania. Na dzień dzisiejszy wymieniony został piasek w piaskownicy oraz zostały dokonane bieżące naprawy placu zabaw. Augustowskie TBS „Kodrem” jest jedynie zarządcą tej nieruchomości i nie decyduje o postawieniu ławki oraz o rozbudowie tego placu –powiedziała mi pani prezes. -W chwili obecnej na zebraniu wspólnoty nie zostały podjęte uchwały w sprawie rozbudowy placu zabaw oraz zamontowaniu ławek. Ponadto inne wspólnoty mieszkaniowe na tym osiedlu również nie podjęły takich uchwał. Na posesji przy ul. Obrońców Westerplatte 13, której właścicielem jest ATBS "Kodrem" sp. z o.o. był zorganizowany plac zabaw z urządzeniami do zabawy i ławkami. W wyniku intensywnej eksploatacji, w której uczestniczyli również mieszkańcy okolicznych wspólnot jego wyposażenie zostało zniszczone. Żadna z korzystających z placu zabaw wspólnot nie wyraziła zgody na partycypację w kosztach jego odbudowy i utrzymania, więc koszty te obciążałyby tylko spółkę ATBS "Kodrem", dlatego zrezygnowano z organizacji kolejnego placu zabaw.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bau
Bau 10.06.2019, 14:08
Spokojnie nie długo będziecie mieli psi park to będzie gdzie usiąść na świeżym powietrzu.
dogfan
dogfan 11.06.2019, 11:11
na ten psi park zagłosowało najwięcej mieszkańców Augustowa w Budżecie obywatelskim... a w demokracji to większość rządzi.. czy podoba się czy nie...
oprócz... nic mi więcej nie potrzeba...:))
oprócz... nic mi więcej nie potrzeba...:)) 13.06.2019, 17:31
a zatem psi park wyznacznikiem świadomości w zakresie potrzeb mieszkańców
DrDolittle
DrDolittle 14.06.2019, 10:21
Stosunek do zwierząt jest miarą człowieczeństwa...
BAU
BAU 12.06.2019, 14:03
Nie do końca o to chodzi w demokracji

Pozostałe