Rodziny zwarły szyki

  • 08.06.2019, 07:45
  • Jolanta Wojczulis
Rodziny zwarły szyki
Setki augustowian wzięły udział w Marszu dla Rodziny i Życia, który w niedzielę, 2 czerwca, przeszedł ulicami naszego miasta. Augustowianie trzymając transparenty promujące życie dotarli do amfiteatru, gdzie odbył się piknik rodzinny.

Jolanta Wojczulis 

Piąty już Marsz dla Rodziny i Życia poprzedziła msza święta w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie. Następnie wszyscy zebrali się na Rynku Zygmunta Augusta, gdzie organizatorzy i władze naszego miasta i powiatu przywitali wszystkich serdecznie i podziękowali za tak liczną frekwencję.

Po wystąpieniach augustowianie z transparentami i uśmiechami na buziach udali się ulicą Mostową, następnie ulicą Zarzecze w kierunku amfiteatru nad jeziorem Necko. Tam odbył się piknik rodzinny.

W tym roku organizatorzy, podobnie jak w latach ubiegłych, bardzo postarali się, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło zatem specjalnej strefy dla dzieci, czyli dmuchanej zjeżdżalni, malowania buź, kolorowych balonów, karuzeli i wiele, wiele innych atrakcji. Podczas pikniku nie zabrakło też występów scenicznych dzieci i młodzieży, można było też postrzelać z karabinków do paintballa, wziąć udział w turnieju piłki nożnej w Bamper Ball, ale też spałaszować pyszny obiad. Podczas pikniku odbył się też pokaz sprzętu i prezentacja Nadleśnictwa Augustów, Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej. Panie mogły skorzystać z bezpłatnego USG (badanie piersi) oraz wiele dowiedzieć się na temat profilarki raka piersi od pań z Klubu Kobiet po Mastektomii „Amazonki” w Augustowie. Swoje stanowisko miała też

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Augustów.

 

Wszyscy z którymi rozmawiałam podczas pikniku zapewniali mnie, że marsz to wspaniała inicjatywa w której chętnie wezmą udział również za rok.

-Marsz jest cudowną inicjatywą, co roku z mężem i dziećmi bierzemy w nim udział i za każdym razem bardzo dobrze się bawimy –powiedziała mi jedna z uczestniczek marszu.

- To świetne przedsięwzięcie, które łączy rodziny i mieszkańców naszego miasta- podkreślała Anna Głogowska..

Przypomnijmy, że Marsz dla Życia i Rodziny to akcja ogólnopolska. Organizatorami niedzielnego marszu było Augustowskie Stowarzyszenie Katolickie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Biskup Ełcki, Starosta Augustowski oraz Burmistrz Miasta Augustowa.

Fotoreportaż z niedzielnego marszu można znaleźć na naszym portalu dziennikpowiatowy.pl

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe