Karatecy z sukcesami w Ostrowi

  • 06.06.2019, 08:54 (aktualizacja 06.06.2019, 11:48)
  • Jolanta Wojczulis
Karatecy z sukcesami w Ostrowi
Na początku wzięli udział w treningu z legendą światowego karate kyokushin Peterem Chong, a następnie część z nich doskonale poradziła sobie podczas XV Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin w Ostrowi Mazowieckiej. Mowa o augustowskich karatekach, podopiecznych Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin.

Jolanta Wojczulis

Karatecy Magda Dadura, Karolina Bożewicz, Ula Markiewicz, Michał Ostapowicz, Tomasz Dadura i Mikołaj Kulikowski wzięli udział w treningu szkoleniowym z Peterem Chongiem oraz Jackiem Chongiem pod koniec maja w Ostrowi Mazowieckiej.

-Był to wyjątkowy czas dla moich podopiecznych, ponieważ Peter Chong, jest posiadaczem 9 dan, uczniem Sosai Masutatsu Oyama. Ma sześćdziesięcioletnie doświadczenie w karate kyokushin. Ten znakomity karateka poprowadził blisko trzygodzinny trening szkoleniowy z kombinacjami technik ręcznych i nożnych z czasów twórcy stylu karate kyokushin i współczesnych –powiedział mi Waldemar Matyka.

Część karateków, która brała udział w szkoleniu, w sobotę, 1 czerwca, wzięła udział w XV Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Ostrowi Mazowieckiej. Nabyte podczas treningu z legendą karate kyokushin doświadczenie z pewnością się przydało, bo karatecy wrócili z zawodów z siedmioma medalami, w tym z dwoma złotymi, jednym srebrnym i czteroma brązowymi. Do rywalizacji przystąpiło blisko 300 zawodników z 19 klubów z całej Polski. Augustowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało ośmiu zawodników, czterech z grupy średniej i czterech z grupy zaawansowanej.

-Złoto wywalczyli Mikołaj Kulikowski i Szymon Zawadzki, srebro Tomasz Dadura, natomiast brązowe medale zdobyli Maciej Sieńko, Michał Ostapowicz, Szymon Służała i debiutant Krzysztof Łukawski –mówi z dumą Waldemar Matyka. –Ula Markiewicz nie przeszła eliminacji, ale zdobyła kolejne doświadczenie. Gratuluję moim zawodnikom i rodzicom, którym również dziękuję za doping i opiekę nad zawodnikami podczas wspólnych wyjazdów na zawody.

Był to ostatni start augustowskich zawodników przed zbliżającymi się wakacjami.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe