Obrady X sesji Rady Miejskiej w Augustowie

  • 31.05.2019, 07:30 (aktualizacja 31.05.2019, 12:27)
  • Bartosz Lipiński
Obrady X sesji Rady Miejskiej w Augustowie
W czwartek, 30 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Augustowie odbyły się obrady X sesji Rady Miejskiej w Augustowie. Relacje video z obrad można obejrzeć na stronie: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/233/rada-miejska-w-augustowie.htm

Bartosz Lipiński

Proponowany porządek obrad:

  1. Otwarcie obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta od przedstawienia ostatniego sprawozdania.
  4. Interpelacje i zapytania radnych.
  5. Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za 2018 r.
  6. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:
  1. skargi na uchwałę Rady Miejskiej w Augustowie nr XVI/132/15 z dnia 19 listopada 2015 r. w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu Gminy Miasto Augustów na prowadzenie niepublicznych szkół, przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego, a także trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania,
  2. rozpatrzenia ponownej skargi na działalność Burmistrza Miasta Augustowa,
  3. powołania Zespołu do spraw zaopiniowania kandydatów na ławników do sądów powszechnych,
  4. Statutu Miasta Augustowa,
  5. ustalenia wysokości diet radnym Rady Miejskiej w Augustowie,
  6. określenia szczegółowych zasad wnoszenia inicjatyw obywatelskich, zasad tworzenia komitetów inicjatyw uchwałodawczych, zasad promocji obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych i formalnych wymogów, jakim muszą odpowiadać składane projekty,
  7. określenia wzoru wniosku o wypłatę dodatku energetycznego,
  8. określenia szczegółowych zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycielom, którym powierzono stanowiska kierownicze oraz tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych niektórych nauczycieli w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miasto Augustów,
  9. ustalenia planu sieci i granic obwodów publicznych szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Miasto Augustów, na okres od dnia 1 września 2019 r.,
  10. zmiany Uchwały Nr VII/74/19 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 14 marca 2019 r. w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pn.”Słoneczne Przedszkole”,
  11. wspierania rozwoju sportu w Augustowie,
  12. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Augustowa zwanego "Złoże borowiny - Silikaty",
  13. zmiany uchwały nr VII/75/19 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 14 marca 2019 r. w sprawie Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków,
  14. ustalenia stref cen i stawek taryfowych przy przewozie osób i ładunków taksówkami na obszarze Miasta Augustowa,
  15. wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pn.”Cyfrowy Augustów”,
  16. wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pn. „EDU-MOC w Augustowie”,
  17. wyrażenia zgody na wniesienie jako aport nieruchomości do ATBS "Kodrem" Sp. z o.o.,
  18. wyrażenia zgody na wniesienie jako aport nieruchomości gruntowej do BIOM sp. z o.o.,
  19. wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości od Przedsiębiorstwa Transportowego „Necko” sp. z o.o.,
  20. wyrażenia zgody na wydzierżawienie BIOM sp. z o.o. nieruchomości gruntowych na okres 25 lat,
  21. zmian budżetu miasta na rok 2019,
  22. zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Augustowa na lata 2019-2032.
  1. Przedstawienie Raportu o stanie Miasta Augustów za 2018 r.
  2. Wolne wnioski i omówienie interpelacji i zapytań radnych.
  3. Przyjęcie protokołów z obrad VIII sesji RM z 8.04.2019 r. i IX sesji RM z 11.04.2019 r.
  4. Zamknięcie obrad.
Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obejrzyciel
Obejrzyciel 02.06.2019, 15:34
Społeczeństwo obywatelskie, transparentność działań władzy, transmisje online. Komu ten kit?
Mały wredny s
Mały wredny s 02.06.2019, 17:53
Nam. Mieszkańcom
Mokry
Mokry 02.06.2019, 11:17
Sesja rady jak zwykle była bardzo ciekawa.
Mokry sss
Mokry sss 02.06.2019, 23:33
Ciekawa inaczej
Brzydki s
Brzydki s 03.06.2019, 07:51
Jak wszystko tam😁
Marysia
Marysia 31.05.2019, 13:22
To może ktoś napisze wprost kto jest właścicielem przedszkola, bo jednak nie wszyscy wiedzą.
Ciekawska
Ciekawska 01.06.2019, 16:32
Tutaj strach napisać bo zaraz do prokuratury zgłoszą! A za te zgłoszenia i prowadzone dochodzenia płacimy my podatnicy.
Zostałam odnaleziona w środku puszczy by złożyć zeznanie , ponieważ bardzo ważny pan S z Suwałk poczuł się urażony że na forum zapytałam czy może pełnić kilka funkcji będąc na kierowniczym stanowisku w UM.
W głowach się poprzewracało !
Monte
Monte 01.06.2019, 20:36
Ale im wolno było pisać i mówić co ślina na język przyniesie.....A jak teraz role się owróciły to nie wolno...Tragedia z farsą połączona. A tak nawiasem to ta dotacja daje dużo do myślenia.
Zadrutowany
Zadrutowany 01.06.2019, 19:53
Nie w głowie a w du..... Panie S możesz mnie pozwac za to, że tak cię postrzegają.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.06.2019, 08:42
Idź do Urzędu Miasta tam powinni Ci udzielić informacji .
Hyjgg
Hyjgg 31.05.2019, 12:46
Syf w mieście. Syf przy fontannie, niech senapid zajmie się wodą jak fachowcy nie potrafią. Co za bezguście tym zarządza???????
Spokoj i opanowanie UM to jest to!
Spokoj i opanowanie UM to jest to! 31.05.2019, 07:27
Cos mowili na temat solarow lub pieców czy dalej cisza i nikogo nic nie obchodzi?
Ronin
Ronin 31.05.2019, 09:05
Ponoć ma być jakaś konferencja lub coś takiego . Oczywiście to żart...Nabrali wody w usta i cisza tak to jest jak wygaduje i pisze się głupoty.
Paszcza
Paszcza 31.05.2019, 12:47
Niech nabiorą tej wody z fontanny w usra
:(:(:(
:(:(:( 01.06.2019, 10:16
Atol zapewne juz drugi rok "tymczasowo nie działa", nowy budynek UM kosztuje coraz wiecej, ( gdzie gmina Augustów za połowę nowy postawiła), baza kajakarzy też coraz droższa się robi w trakcie budowy, solary i piece głowa w piasek tylko pseudo aferki (ludzi kasa ponad rok w kasie UM), nowe przetargi poogłaszane na budowę dróg, lecz nie wiadomo czy dostaną dofinansowanie z zastrzeżeniem ze mogą być odwołane, przespali z przetargiem na ten sezon z opłata parkinogową, czystość w mieście deliktanie odbiega, remontu basenu też nie ma, postiw po rozbiórce dalej nie może powstać na sezon, i reszte innych których nie chcę mi się pisać...... Jak zrobić żeby cokolwiek w tym mieście działało, bo tak jak to teraz działa to nie wróży dobrze...............a wręcz tragicznie.................
Za mało
Za mało 01.06.2019, 13:55
Mieszkańcy wybrali. W poprzednim roku nic się wydarzyło w mieście pozytywnego, ciekawego, czym można pochwalić się na zewnątrz. W tym roku widać, że będzie podobnie a może jeszcze gorzej. Są miasta które nie mają wcale zadłużenia i realizują ciekawe, wartościowe dla mieszkańców inwestycje a u nas odwrotnie......duże zadłużenie i inwestycji mało, może chociaż toalety powstaną nad Neckiem.
Jaki Pan taki jram
Jaki Pan taki jram 01.06.2019, 13:30
Bo teraz same fachowcy tam siedzą. A jak w jednym dziale nie pasuje to schodzą piętro niżej. Chuda to wie 😁😁😁😁
Mecu
Mecu 30.05.2019, 21:00
Ludzie, czy wy słyszeliście te bzdety?????
sdv
sdv 30.05.2019, 20:26
Te sesje to tylko wojenki na uszczypliwości, pyskówki i docinki, jak zrobic na złość jeden drugiemu i vice versa. Szkoda czasu na oglądanie tych pożal się Boże relacji. Nic dziwnego, że Augustów jest w czarnej ...
Kaźmierz
Kaźmierz 30.05.2019, 20:03
O jakim piśmie od mieszkańców, którego radni postanowili nie omawiać mówił radny Miklas?
klon
klon 02.06.2019, 07:08
Oni na RM nie długo to będą szyfrem mówić aby przypadkiem nikt się nie zorientował co jest omawiane i jaka uchwała jest głosowana . Po co omawiać jakeś pismo od mieszkańców przecież już zostali wybrani i do następnych wyborów nas mają w ……. Ciekaw jestem komu tak bardzo zależy na działeczkach przy ul Kasztanowej i Kościelnej ? Pożyjemy zobaczymy...
Dxiub
Dxiub 03.06.2019, 18:19
Ja i tak nie rozumiem jak bocian zaczyna klekotac
jesion
jesion 02.06.2019, 08:35
Nie na rękę są transmisje , myśleli że nikt tego nie będzie oglądał a tymczasem nie dość że oglądają to i komentują wiedząc o co chodzi ..
CCC
CCC 30.05.2019, 19:48
Żenada, żenada jeszcze raz żenada, prowadzenia posiedzenia żenada dotyczy to całego posiedzenia RM.
Pozostała tylko praca,praca i jeszcze raz praca .
wawA
wawA 30.05.2019, 16:51
wstyd !!! tylko kasa im wazna.
Tron
Tron 30.05.2019, 15:12
Pytanie..Czyje jest przedszkole Montesori ? dla którego o dotacje miejską tak zaciekle walczy Pan Radny Miklas .
Mick
Mick 30.05.2019, 19:20
Dobre pytanie. W danych jest adres, numer telefonu kontaktowego i adres mailowy. No i oczywiście ambitne założenia programowe. Nic o właścicielu firmy. Kolejna idea Pana radnego?
Wyłupiaste oczy
Wyłupiaste oczy 30.05.2019, 20:59
Wszyscy znają wlasciela vel właścicielke.
August
August 31.05.2019, 06:35
Starsza Pani ma głowę do interesów nie ma co ? A tak miało być transpatętnie .
walkiria
walkiria 30.05.2019, 17:23
Tajemnica poliszynela . WW zablokował dotację i dlatego jazda
Jasia
Jasia 31.05.2019, 10:21
To nie tajemnica Augustów to nie Moskwa tu wszyscy wiedzą o kogo chodzi A wszystko dla dobra mieszkańców bo przecież ,,Augustów to jego mieszkańcy "
Meleks
Meleks 30.05.2019, 10:33
Najciekawsze to: podwyżka diet radnych i jakiś projekt "Cyfrowy Augustów". Szkoda, że pracownicy tak nie mają, że mogą zrobić sobie zebranie i ustalić, że zrobią sobie podwyżkę. Fajnie by było.

Pozostałe