Chłopak z Podlasia na Dakarze - wywiad z kierowcą rajdowym Jarosławem Kazberukiem 

  • 25.05.2019, 12:10 (aktualizacja 25.05.2019, 14:47)
  • Bartosz Lipiński
Chłopak z Podlasia na Dakarze - wywiad z kierowcą rajdowym Jarosławem Kazberukiem Na zdjęciu: Jarosław Kazberuk podczas spotkania z mieszkańcami Augustowa.
Rozmowa z Jarosławem Kazberukiem, kierowcą rajdowym, 8-krotnym uczestnikiem Rajdu Dakar i członkiem załogi żeglarskiej „R-Six Team”, który przed tygodniem odwiedził Augustów.

Bartosz Lipiński

Panie Jarku, jak wspomina pan swój debiutancki start na Rajdzie Dakar w 2002 roku?

-Zanim zadebiutowałem na Dakarze, przejechałem wcześniej wiele innych, w tamtych czasach najbardziej wymagających i najsłynniejszych rajdów na świecie. Uczestniczyłem w wyścigach, które można porównać do sportowych ultramaratonów. W 1996 roku startowałem w prestiżowym Camel Trophy, ale żeby się do niego dostać musiałem przejść szalenie trudną selekcję, bo z każdego kraju mogło wziąć w nim udział tylko dwóch kierowców. Wówczas, była to trampolina do wielkiego świata. Zawsze marzyłem o tym, by wystartować w osławionym Dakarze, ale nie było to takie łatwe. Mówimy o rajdzie wymagającym naprawdę dużego budżetu. Jako chłopak z Podlasia nie dysponowałem takim zapleczem finansowym. Mogłem spełnić to marzenie „rzucając na szalę'' swój upór i doświadczenie. W 2001 roku stacja TVN z dziennikarką Martyną Wojciechowską wpadli na pomysł, by w rajdzie Dakar wystartowała ich załoga. Pojawili się sponsorzy, zapewniono relację medialną. Trwały poszukiwania doświadczonego w rajdach partnera dla Martyny. W konsekwencji to ja zasiadłem w samochodzie z polską flagą. Nie tylko ścigaliśmy się w Dakarze, ale udało nam się go ukończyć, co w debiucie było dużym sukcesem.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe