Sztandar rodakom na Kresach 

  • 25.05.2019, 12:00 (aktualizacja 25.05.2019, 14:45)
  • Bartosz Lipiński
Sztandar rodakom na Kresach Na zdjęciu: Michał Kotarski podczas transportu darów Polakm z Kresów Wschodnich.
Kilka tygodni temu kilkuosobowa grupa młodych ludzi z Polski dostarczyła polskiej szkole na Litwie sztandar z wizerunkiem patrona placówki. To piękny gest, jednak dla rodaków na wschodzie szczególnie ważne jest to, że Polacy o nich pamiętają. Takich wydarzeń jest więcej i odbywają się od lat z udziałem m.in. mieszkańców Augustowa. W przekazaniu sztandaru uczestniczył też radny powiatu augustowskiego Michał Kotarski.

Bartosz Lipiński

Pamięć o rodakach ze wschodu

Identyfikują się z krajem nad Wisłą, pielęgnują naszą tradycję i kulturę, znają nasz język, a przede wszystkim czują się Polakami. Łączy ich to, że urodzili się na wschód od polskiej granicy. Ich przodkowie szargani byli różnym zrządzeniem losu i historii. To w konsekwencji przełożyło się na ich aktualne miejsce zamieszkania, z dala od Rzeczypospolitej. Mowa o naszych rodakach ze wschodu. O ich los nie po raz pierwszy zatroszczył się augustowian oraz radny powiatu augustowskiego Michał Kotarski. Nasz lokalny samorządowiec dał się poznać, jako osoba wspierająca potrzeby Kresowiaków, biorąca aktywny udział w dostarczaniu im np. świątecznych darów. W poprzedniej kadencji samorządu proponował nawet, by mając też na uwadze niż demograficzny próbować ściągnąć do naszego miasta i powiatu polskich uczniów z Litwy czy Białorusi. Tym razem z grupą znajomych dostarczył sztandar dla polskiej szkoły.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe