Do Białegostoku w 25 minut (artykuł/ video) 

  • 23.05.2019, 12:15 (aktualizacja 23.05.2019, 14:01)
  • Bartosz Lipiński
Do Białegostoku w 25 minut (artykuł/ video)
Panel samorządowy podczas konferencji: „Augustów i Ziemia Augustowska za 20 lat. Szanse i zagrożenia” był ukoronowaniem kilkugodzinnych dyskusji. Była to nie tylko wisienka na torcie, ale przede wszystkim okazja do podsumowań. Paneliści odwoływali się do refleksji towarzyszących ich przedmówcom. Każdy z nich zgodził się, że Augustów ma przed sobą duże możliwości, ale od nas samych zależy czy damy radę je wykorzystać.

Bartosz Lipiński

Panel samorządowy poprowadził redaktor naczelny „Przeglądu Powiatowego” i gospodarz konferencji Krzysztof Przekop. Jego rozmówcami były najważniejsze osoby miasta i powiatu.

Zastępca burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz uważa, że podstawowym pytaniem dla przyszłości miasta jest to, co zrobić, żeby Augustów obudził swój potencjał. Jego zdaniem naszą największą i przez lata często niedocenianą wartością są mieszkańcy miasta. Dlatego musi zostać uruchomiony konkretny proces, by mieszkańcy poczuli, że są jego rzeczywistym właścicielem. F. Chodkiewicz wiele razy prezentował opaskę na ręku z napisem: „Dumni z Augustowa” i chce, aby powodów do dumy regularnie przybywało zarówno wśród starszych, jak i młodszych augustowian. Dzięki temu osoby, które np. wyjadą stąd na studia będą miały refleksje, że powrót w rodzinne strony jest możliwy. Do tej pory takiej refleksji brakowało, bo młodzi ludzie otrzymywali od miasta zbyt mało, a niejednokrotnie byli również ignorowani. Dlatego istotnym jest wprowadzanie mieszkańców w proces decyzyjny.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bubu
Bubu 26.05.2019, 21:46
A tymczasem Necko uczciło dni Augustowa i wybory do PE nieodebraniem w sobotę większości frakcji suchej z części ulic. Brawo! Tak trzymać!
Bawolw oko
Bawolw oko 25.05.2019, 09:52
Filipek na Lipowcu nie ma światła.!!!
golden ace
golden ace 25.05.2019, 17:52
Zadzwoń do niego, niech w wiaderku przyniesie ..
Ffffff
Ffffff 25.05.2019, 00:31
Dlaczego dziś w Augustowie zaciemnienie jak przed nalotem i żadna lampa się nie pali? Jakiś sukces kolejny czy noc dla ziemi eko?
Realista
Realista 24.05.2019, 09:07
Ełk będzie miał dwupasmówki z Białegostoku i Olsztyna, z Warszawy do Kowna. Do tego Rail Baltica. Ełk stanie się dużym węzłem komunikacyjnym, co zapewni dobrą logistykę dla handlu, usług i przemysłu. Dobry i szybki dojazd nad ełckie jeziora, dobra baza wypoczynkowa i atrakcje to wzrost branży turystycznej Ełku. Jednym słowem marginalizacja Augustowa postępuje galopująco i pozostanie nam tylko pływanie na byle czym i bajanie jakie to cudowne możliwości mieliśmy. Gdyby babka miała wąsy ...
Komentator
Komentator 23.05.2019, 18:09
"naszą największą i przez lata często niedocenianą wartością są mieszkańcy miasta" - ile to można szastać tym frazesem? Czy naprawdę jesteśmy jakąś wybitną społecznością? Skoro tak to z pewnością w wyborach wybraliśmy jeszcze wybitniejszych przedstawicieli, którzy niezwykle pałali chęcią zarządzania miastem i jego niezwykłymi mieszkańcami. Więc do dzieła, bo stoimy w miejscu i tylko krzyczymy, że najwyższa pora ruszyć z kopyta. Peace & Love
sdv
sdv 23.05.2019, 09:28
25 minut do bstoku. Najprędzej ta linia zostanie wygaszona i będzie tylko towarowa. Wszystko poleci z bstoku przez Ełk do Suwałk. A towarzystwo będzie dalej rozckliwiać się nad niewykorzystanymi szansami Augustowa. A co niektórzy to ile lat włodarzują w Augustowie?
Bubu
Bubu 23.05.2019, 09:10
Takie frazesy o młodych mieszkańcach w ustach przedstawiciela władz miasta, które nie chce choćby powołać młodzieżowej Rady Miasta, to hipokryzja level pro.
czytelniczka
czytelniczka 23.05.2019, 11:29
Dlaczego nie chce jej utworzyć? jakiś sensowny argument przeciw ma?
Finka
Finka 23.05.2019, 15:07
a po co maja się wtrącać?

Pozostałe