Popłynęli po medale

  • 23.05.2019, 08:08
  • Jolanta Wojczulis
Popłynęli po medale
Minęło zaledwie kilka tygodni od ostatnich sukcesów zawodników z UKS "Pływacy" Augustów, a jak się okazuje młodzi sportowcy mają na swoim koncie następne. Tym razem pływacy przywieźli 12 medali z Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Dyrektora OSiR w Suwałkach.

Jolanta Wojczulis 

W zmaganiach pływackich, które odbyły się w dniach 18-19 maja w Suwałkach udział wzięło blisko 300 zawodników z naszego województwa oraz z Wilna i Alytusa. UKS "Pływacy" Augustów reprezentowali podopieczni Artura Paczyńskiego oraz Michała Niedźwieckiego, a wśród niech byli Malina Madden, Patryk Ciećka, Bartosz Chilicki, Kuba Wasilewski oraz Michał Grzesiukiewicz.

-Nasz najbardziej doświadczony zawodnik, Patryk Ciećka przywiózł aż sześć medali (5 srebrnych i 1 złoty) i w klasyfikacji generalnej uplasował się na drugiej pozycji w kat. OPEN. Malina Madden startująca w starszej kat. wiekowej wywalczyła z kolei dwa srebrne i jeden brązowy medal. Kuba Wasilewski po ciężkich bojach w najbardziej obsadzonym roczniku 2007/2008 ( 65 zawodników), trzykrotnie stawał na trzecim stopniu podium, a w klasyfikacji generalnej zabrakło mu kilku jedynie kilku punktów do miejsca wśród trójki najlepszych zawodników –relacjonuje Michał Niedźwiecki.

Rewelacyjnie zaprezentował się również Bartosz Chilicki (najlepszy zawodnik z rocznika 2008r.) oraz Michał Grzesiukiewicz, który także musiał zmierzyć się w gronie starszych rywali.

-Każdy z naszych zawodników ustanowił nowe, bardzo wartościowe rekordy życiowe. Na uwagę zasługuje również fakt, iż chłopaki (Chilicki, Wasilewski, Grzesiukiewicz, Ciećka) uplasowali się w punktacji drużynowej (tabela wielobojowa) na trzeciej pozycji wśród klubów z województwa podlaskiego. Lepsi byli tylko chłopcy z Suwałk i Bielska Podlaskiego –dodaje M. Niedźwiecki. -Do ciekawostek należy zaliczyć także fakt, że Kuba Wasilewski uzyskał wśród wszystkich startujących zawodników i zawodniczek najwyższy uśredniony progres wyników (za 6 startów) wynoszący około 120% , a Malina Madden wśród pływaczek 112,5%, co przełożyło się na nowe rekordy życiowe.

Gratulujemy zdolnym zawodnikom i ich trenerom.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe