Nowa droga reprezentanta Polski

  • 21.05.2019, 10:25 (aktualizacja 24.05.2019, 20:57)
  • Bartosz Lipiński
Nowa droga reprezentanta Polski Tomasz Frankowski na Rynku Zygmunta Augusta z lokalnymi samorządowcami i wspierającym go sztabem wyborczym.
Tomasz Frankowski przez wiele lat stanowił o sile piłkarskiej reprezentacji Polski. Gdy wychodził na murawę w biało-czerwonych barwach zawsze dawał z siebie wszystko dla naszej drużyny. I dokładnie takim reprezentantem Polski chce być teraz w Parlamencie Europejskim. Przed kilkoma dniami lider Koalicji Europejskiej w okręgu nr 3 odwiedził Augustów. Spotkał się z mieszkańcami, godnie upamiętnił 462 rocznicę założenia miasta.

Bartosz Lipiński

Tomasza Frankowskiego znają wszyscy. Nie tylko kibice piłki nożnej, choć jego arcyważne bramki dla piłkarskiej reprezentacji Polski przez lata przysparzały nam wyjątkowej radości. Któż nie pamięta gola strzelonego Anglikom na stadionie Old Trafford w Manchesterze, jego nieocenionych zasług dla awansu Polski na Mistrzostwa Świata w 2006 roku. Podczas kariery piłkarskiej mówiono o nim: „Franek, łowca bramek”, co nawiązywało do jego niebywałego instynktu snajperskiego. Był wielokrotnym królem strzelców polskiej Ekstraklasy, a grając w europejskich pucharach zdobywał gole m.in. przeciwko hiszpańskim klubom, w tym słynnej FC Barcelonie. Piłkarskie CV T. Frankowskiego jest imponujące. Teraz otwiera się przed nim nowa perspektywa. W nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego jest „jedynką” na listach Koalicji Europejskiej w okręgu nr 3, z którego swoich kandydatów wybierać będą mieszkańcy województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Frankowskiemu w Brukseli przydadzą się jego cechy z piłkarskiego boiska. Przede wszystkim skuteczność. Ale ważne jest też to, że grając w zagranicznych klubach perfekcyjnie opanował języki obce. Doskonale włada francuskim, bez kłopotu komunikuje się również w językach angielskim i hiszpańskim.

W piątek, 17 maja, Tomasz Frankowski odwiedził Augustów. Rozmawiał z mieszkańcami, złożył wizytę u lokalnych przedsiębiorców i w piłkarskim klubie AKS Sparta. Zadeklarował, że w Parlamencie Europejskim będzie aktywnie walczył o pomyślny rozwój Augustowa, jego możliwości turystycznych i produkcyjnych. Złożył też biało-czerwone kwiaty przed kolumną Króla Zygmunta Augusta, czym godnie uhonorował wyjątkowy dla nas wszystkich jubileusz.

-Odwiedzam Augustów w dniu 462 rocznicy założenia miasta. Z tej okazji chciałbym złożyć najlepsze życzenia wszystkim mieszkańcom Augustowa i zapewnić ich, że jeżeli zostanę wybrany do Parlamentu Europejskiego, będę podejmował działania, aby pozyskiwać środki niezbędne do dalszego rozwoju królewskiego miasta –mówił podczas konferencji prasowej na Rynku Zygmunta Augusta T. Frankowski, „jedynka” listy Koalicji Europejskiej z okręgu nr 3.

-Odwiedziłem zakłady produkcyjne BAT. Wiem, jak istotny jest to zakład dla mieszkańców Augustowa. Deklaruję, że w Parlamencie Europejskim chcę działać na rzecz takich rozwiązań prawnych, aby ta firma mogła się dalej rozwijać. Złożyłem także wizytę w stoczni jachtowej Balt-Yacht. Byłem pod wrażeniem widząc entuzjazm właścicieli i pracowników. Uważam, że Kanał Augustowski powinien posiadać odpowiednią infrastrukturę i być dofinansowanym ze środków unijnych. Tak, aby można było tu fantastycznie podróżować oraz pływać łodziami naszego lokalnego producenta. Proszę mieszkańców Augustowa o głos podczas wyborów do PE w niedzielę, 26 maja –powiedział legendarny sportowiec i kandydat Koalicji Europejskiej.

Jako jeden z priorytetów dla naszego województwa Tomasz Frankowski wskazał utrzymanie środków europejskich na dotychczasowym poziomie i skorzystanie z możliwości, jakie daje program „Europa Wschodnia”, wspomagający województwa położone najbliżej tzw. ściany wschodniej. Frankowski urodził się i wychował w naszym województwie, dlatego łączy go silna relacja z tym regionem. Jego wielki sentyment do naszych stron będzie dla nas teraz atutem oraz gwarancją, że wyjątkowo dobrze zatroszczy się w Brukseli o Polskę Północno-Wschodnią. Dowodów na to, że świetny sportowiec może być też skutecznym politykiem nie trzeba szukać daleko. W mijającej kadencji mandat europosła sprawował debiutant wybrany z listy PO Bogdan Wenta, od listopada 2018 roku prezydent Kielc. Tomasz Frankowski posiada wszelkie predyspozycje, by jego rozpoczynająca się kariera polityczna obfitowała w sukcesy.

Relacja video z konferencji prasowej Tomasza Frankowskiego w Augustowie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Relacja audio z konferencji prasowej Tomasza Frankowskiego w Augustowie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe