Tor przeszkód na Mickiewicza 

  • 19.05.2019, 12:27 (aktualizacja 19.05.2019, 12:31)
  • Bartosz Lipiński
Tor przeszkód na Mickiewicza
-Prawa osób niepełnosprawnych mierzy się w centymetrach -bardzo trafnie stwierdziła Barbara Imiołczyk z biura Rzecznika Praw Obywatelskich podczas niedawnej wizyty w Augustowie. Jej refleksja dotyczyła pytania mieszkańców o niedostosowanie przestrzeni miejskiej dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Okazuje się, że w naszym mieście istnieją utrudnienia architektoniczne blisko centrum, których zdaje się, że dotąd nie zauważano.

Bartosz Lipiński

Bariery architektoniczne bolączką miasta

Jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu w Augustowie miał miejsce mały eksperyment. Po oddaniu do użytku mieszkańcom wyremontowanych pierzei na Rynku Zygmunta Augusta, m.in. po centrum naszego miasta przemieszczał się białostoczanin poruszający się na wózku inwalidzkim. Towarzyszył mu wtedy jeden z miejskich urzędników. Nie było to przypadkowe spotkanie, lecz wizyta mająca na celu określenie, na jakie przeszkody architektoniczne mogą natrafić w Augustowie ludzie mający problemy z chodzeniem. Mieszkaniec Białegostoku nie znał dobrze naszego miasta, dlatego jego opinie były szczególnie obiektywne. Relację z jego wizyty komentowano na forum rady i faktycznie okazało się, że nie brakowało mu zastrzeżeń.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe