Policjanci pilnowali uczniów

  • 19.05.2019, 10:02 (aktualizacja 30.05.2019, 14:40)
  • Beata Perzanowska
Policjanci pilnowali uczniów
W około 600 polskich szkołach średnich doszło do fałszywych alarmów bombowych podczas matur. Informacje o rzekomo podłożonej bombie w szkole docierały do placówek drogą mailową. Wszystkie te sygnały skutkowały wizytami policjantów i pirotechników w szkołach. W augustowskich liceach i technikach alarmy także się pojawiły.

Beata Perzanowska

Fałszywe alarmy bombowe utrudniły życie dyrektorom szkół, tegorocznym maturzystom i policjantom. Na samym początku matur pisemnych we wszystkich czterech augustowskich szkołach średnich przeprowadzono poszukiwania rzekomych ładunków wybuchowych. Za każdym razem scenariusz był ten sam. Na adres mailowy szkoły przychodziła informacja, że w placówce podłożona jest bomba. Dyrektorzy natychmiast powiadamiali policjantów, a ci w asyście pirotechników przeszukiwali szkolne sale i korytarze. Żadnych ładunków wybuchowych nie znaleziono, ale sytuacja kosztowała sporo nerwów. W związku z fałszywymi alarmami policjanci w całym kraju pilnowali dniem i nocą wszystkich szkół. W Augustowie także stróże prawa prowadzili dozór placówek. Jak informuje Tomasz Krupa, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, patrole były w blisko 100 szkołach w województwie podlaskim.

-Nasi funkcjonariusze codziennie czuwali nad bezpieczeństwem maturzystów. Ponad 100 policjantów codziennie pilnowało szkół -wyjaśnia Tomasz Krupa.

Oficer prasowy jednak nie zdradza, czy nadal takie patrole będą prowadzone. Matury nadal przecież trwają.

Warto przypomnieć, że w całej Polsce odnotowano ponad 600 alarmów bombowych w szkołach. Śledztwo w sprawie wykrycia sprawców fałszywych alarmów prowadzi Prokuratura Krajowa i na razie nie zdradza jego szczegółów.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe