I LO pod patronatem Uniwersytetu

  • 16.05.2019, 11:41
  • Beata Perzanowska
I LO pod patronatem Uniwersytetu
Wiadomości Powiatowe. 14 maja podczas sesji Rady Powiatu w Augustowie Anna Sus Cilulko – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących podpisała porozumienie dotyczące objęcia przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku patronatem I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie. W imieniu Uniwersytetu porozumienie podpisze prof. dr hab. Emil Walenty Pływaczewski.

Patronat pozwoli uczniom I LO na korzystanie z zasobów intelektualnych Uniwersytetu. Młodzież będzie mogła uczestniczyć w projektach, konferencjach, spotkaniach, warsztatach, seminariach i forach dyskusyjnych organizowanych i prowadzonych przez pracowników naukowo – dydaktycznych Uniwersytetu Białostockiego. Podpisane porozumienie przyczyni się do pogłębiania wiedzy uczniów liceum w zakresie historii, edukacji dla bezpieczeństwa, prawa oraz wiedzy o społeczeństwie. Będą oni lepiej przygotowani do egzaminów maturalnych i studiów, a także zdobędą nowoczesną wiedzę i umiejętności, które ułatwią im znalezienie swojego miejsca na rynku pracy. Wspólnie podjęte działania przyczynią się do tego, że uczniowie i absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego będą promować Uniwersytet w Białymstoku, zachęcając do kontynuowania nauki na kierunkach oferowanych przez uczelnię.

Red.

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jk
Jk 16.05.2019, 20:40
Nardzo dobrze. Brawo. A co do zaoferowania ma LOII?

Pozostałe