Lipowiec będzie miał piękny park

  • 15.05.2019, 09:44
  • Beata Perzanowska
Lipowiec będzie miał piękny park
Na jesieni tego roku mieszkańcy Lipowca będą mogli cieszyć nowym miejscem do odpoczynku. Powstanie tam nowoczesny park. Inicjatorem przedsięwzięcia jest grupa mieszkańców Lipowca.

Nowy park będzie nosił imię Zbigniewa Herberta. Jak informuje Magdalena Sokołowska, kierownik wydziału inwestycji Urzędu Miasta w Augustowie, przedsięwzięcie jest teraz na etapie procedury przetargowej.

-Plan utworzenia parku obejmuje wszystko, co zaplanowali inicjatorzy przedsięwzięcia -tłumaczy kierowniczka wydziału inwestycji. -Powstaną alejki, ławki, pumptrack, bulodrom i ścieżka zdrowia. Powstanie też oświetlenie, stoliki do gry w szachy i miejsce spotkań w sercu parku. Zasadzone zostaną dodatkowe krzewy oraz zainstalowany monitoring. Planowany termin oddania inwestycji to koniec sierpnia tego roku.

Należy wyjaśnić, że pumptrack to specjalny tor przystosowany do łączenia najczęściej jazdy na rowerze z wszechstronnym treningiem. Natomiast bulodrom jest to boisko do różnego rodzaju gier, których elementem są bule. Mieszkańcy dzielnicy Lipowiec są zadowoleni z tej inwestycji.

-Cieszy mnie każda nowa inwestycja w mojej dzielnicy. Tym bardziej, że pod koniec kadencji 2010-2014, kiedy byłam zastępcą burmistrza, rozpoczęliśmy prace porządkowe w parku miejskim na Lipowcu. Szkoda, że proces decyzyjny dotyczący tej inwestycji trwał tak długo, ale ważne jest, że w końcu się zakończył i za chwilę park zmieni swoje oblicze. Zyska też zacne imię Zbigniewa Herberta, który na Lipowcu właśnie spędzał swój wolny czas -mówi Izabela Piasecka, mieszkanka dzielnicy Lipowiec a obecnie radna miejska z Koalicji Obywatelskiej. -Myślę, że w Parku Herberta z przyjemnością będą odpoczywać starsi i młodsi mieszkańcy dzielnicy. Z pewnością będzie to też atrakcja dla uczniów „szóstki" i turystów.

Radna dodaje, że na Lipowcu jest jeszcze jeden problem do rozwiązania.

-Przy Szkole nr 6 jest siłownia zewnętrzna. Niestety jest często niedostępna. Pomimo moich wielu interwencji i interpelacji na razie nie ma reakcji władz na prośby mieszkańców o swobodny dostęp do urządzeń -podkreśla Izabela Piasecka.

Dobrze by było, żeby takich nowoczesnych miejsc do odpoczynku w mieście powstało więcej. Proponujemy, żeby władze miejskie zastanowiły się nad utworzeniem takiego parku np. na terenie lasu miejskiego, po jednej i po drugiej stronie Alei Kardynała Wyszyńskiego.

 

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna Wczoraj, 23:57
To co Pani Izabela mowi o porządkowaniu parku w latach 2010-2014 jest absolutną Bzurą!!!!. Nic nie było tam zrobione przez Panią Izabelę do momentu zbiorowej mobililizacji mieszkańców dzielnicy w roku 2017, która była wynikiem własnoręcznym wycinki niepotrzebny krzaków i usunięcia śmieci na tym terenie a później w latach 2018r z pomocą urzędu miasta do pozyskania funduszy na park!. Więc proszę mieć choc trochę honoru i kręgosłupa moralnego aby nie dopisywać sobie zasług do których się nawet palcem Pani nie dotknęła i tym samym prosze nie usuwać w ciemny kąt osoby które naprawdę społecznie pracowały aby ten park powstał.
sc
sc 17.05.2019, 08:52
Wszystkie ulice na Lipowcu zrobione, powiatowa turystyczna wspaniała jest do testów zawieszenia, oświetlenie wymienione, chodniki porobione to teraz trzeba zrobić park, ławeczki itd. Brakuje alejki spacerowej i ścieżki rowerowej nad jeziorem i basenu.
Gdzie  chodniki na Lipowcu??????
Gdzie chodniki na Lipowcu?????? 17.05.2019, 16:21
A chodniki to gdzie. Chyba w d.......
ja to gdzie ????
ja to gdzie ???? 17.05.2019, 23:14
Sarkazmu nie paniał ????? właśnie widać na zdjęciu jak "porobione"
Lodzik
Lodzik 15.05.2019, 20:05
W chwili obecnej należy ze zdwojoną siłą wziąć się za rozwój miasta, żeby były miejsca pracy a nie za tematy typu "strefa płatnego parkowania" czy " park na Lipowcu" Żenada.
Młoda
Młoda 17.05.2019, 19:35
Teraz to trzeba właśnie pomyśleć o mieszkańcach. Bo jeśli dalej będą uciekać z Augustowa to nie będą tutaj firmy inwestowały, bo nie będzie pracowników.
Trzeba właśnie zadbać o takie sprawy jak strefa płatnego parkowania, parki, skwery, ścieżki rowerowe, strefy rekreacji, czyste plaże, dobrze oświetlone ulice, park zdrojowy, nowoczesne budownictwo wielorodzinne, nowoczesne dworce itp. Jeśli o to nie zadbamy to Augustów będzie miastem emerytów.
Lukas
Lukas 17.05.2019, 22:13
Jasne i dla tych rzeczy będą tu zostawać? Nie dla pracy nie dla płacy nie dla tanich mieszkań? Ty jestesteś młoda? Gdzie będziesz pracować? Jakie masz tu perspektywy zawodowe mieszkaniowe? Ty guzik jesteś młoda jak tobie tylko skwery rowery parki ścieżki i plaże potrzebne. Mówisz jak emerytka...
Z
Z 17.05.2019, 22:35
A jakiej płacy i pracy Ty oczekujesz w Augustowie? W małym mieście? Jeśli BAT mało płaci to kto ma płacić więcej? Pracy w porównaniu do lat poprzednich jest dużo. Nie ma problemu ze znalezieniem pracy, natomiast wynagrodzenia będą dalej niskie. Dla młodych ludzi pokolenia Z, nie liczy się tylko praca ale wiele innych rzeczy, które można robić w wolnym czasie.
chodniki_most_important
chodniki_most_important 22.05.2019, 13:51
https://www.money.pl/gospodark…


22 – tysięczne miasteczko, największy pracodawca i nikt złego słowa nie powie na tą firmę ,a wręcz wszyscy daliby się zabić aby tylko firma ta istniała…

A jak w Augustowie z firmami jachtowymi???
Szanujemy? Czy wylewamy pomyje?

Zastanówcie się ludzie albo załóżcie własną firmę…
I płaćcie tyle aby wszyscy się do was garnęli….. (ale uwierzcie że każdy z Was im bardziej narzeka na szefa, będąc szefem płaciłby jeszcze mniej...)

A co będzie jak tych firm w Augustowie nie będzie???? Myślicie że są na stałe????
Ludek
Ludek 18.05.2019, 10:09
Ludzie migrują z jednego powodu a mianowicie szukają lepszego bytu a co za tym idzie godnych zarobków bez których trudno jest utrzymać rodzinę i rozwijać swoje pasje . Nie wiem jaką szkołę skończyłaś ale chyba nie było Ciebie na tej lekcji gdy o tym mówili. Nie zatrzyma takiego stanu rzeczy ani park czy ścieżka rowerowa gdy ludzie nie będą mieli pracy i godnych zarobków.
wow.wow
wow.wow 22.05.2019, 14:21
Migrują Ci ludzie co coś potrafią, a ich usługi nie są w cenie w danym miejscu i zawsze tacy migrować będą. . Ktoś kto nic nie umie zarobi niewiele więcej w Warszawie niż w Augustowie (a tam zapłaci jeszcze za wyższe koszty życia). Zapytaj się dobrego dentystę, hydraulika, glazurnika, czy mechanika z Augustowa czy chce wyjechać? Odpowie.. ale po co??? Jeżeli jesteś natomiast pracownikiem najemnym - umowa o pracę i nie jesteś w stanie wywalczyć wyższego wynagrodzenia to oznacza że wcale nie jesteś taki dobry i niezastąpiony...
Zygmunt August
Zygmunt August 15.05.2019, 15:32
Wszak w tym mieście mamy wszystko min. sprawnie działającą na miarę potrzeb komunikację miejską, utrzymanie porządku jest wzorowe , strefa gospodarcza pęka w szwach tyle zakładów tam stoi , ludziska zarabiają krocie i po ciężkim dniu pracy będą mogli odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody..... gdyż daleko mamy do lasów , jezior, rzek . Jeżeli tak to proponuję podobne obiekty,bo przecież nie takie same jak na Lipowcu powstały na: Barakach, Borkach, Ślepemu, Wypustach....
A tak serio to jeżeli ten park będzie wyglądał jak ten w centrum i tak urządzony gustownie to brak mi dalej jest słów ......
Marzyciel
Marzyciel 16.05.2019, 11:45
Przecież jeszcze przetarg nie rozstrzygnięty a ktoś marzy o Parku?????????
Kogiel mogiel po augustowsku
Kogiel mogiel po augustowsku 15.05.2019, 19:36
A siłownia niedostępna.....bo i po co...jeszcze wezmą i zużyją...a tak nie niszcze się ...widoczna jest jeszcze park będzie ( dobrze byłoby go ogrodzić i zamykać )...i Lipowcu będzie ....jakby luksusowo...
Zenek
Zenek 17.05.2019, 17:09
Każdy porządny fachowiec wam to powie: "Zrobione, to teraz nie używać, to się nie popsuje" ;-)
Lipowiec
Lipowiec 15.05.2019, 14:55
Las do okoła , jezioro i jeszcze park ! zapewne będzie oblężony mieszkańcami że o wolnej ławeczce będzie można zapomnieć. A gdzie miejsca pracy w tym mieście ? drogi ? porządek itd Zafundujmy jeszcze 300 dni igrzysk dla ludu !!!!
Brawo dla Pana Vice.
Zenek
Zenek 17.05.2019, 17:10
Sądząc po frekwencji w Barze pod Szyną, klientów na ławeczki nie zabraknie.
Jan
Jan 17.05.2019, 23:18
To dla nich w podzięce za podbicie frekwencji wyborczej .
Obiecane dotrzymane
Obiecane dotrzymane 18.05.2019, 22:29
No chyba że tak..

Pozostałe